Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz kpb #352 üzenetére

    csakhogy a tesztelő véleményével szemben az extra pénzt nem a design-ért fizetjük, hanem egy jól kitalált, stabil hardver-szoftver rendszerért.
    Aha, szóval akkor azért drága, mert jól kitalálták? :D

    A gond ezzel az érveléssel az, hogy ahhoz túl sok apple felhasználó van, hogy mindegyik agymosott sznob legyen.
    Apple marketing egyik legfontosabb üzenete, hogy az ő gépeik a legjobbak, legkifinomultabbak, nem holmi átlag számítógép. Szerinted miért ők az egyetlenek, akik 1000 dollár fölötti gépeket is el tudnak adni a nagy néptömegeknek? Ha drágán veszel valamit, akkor sokkal erősebb az az érzés, hogy jól jártál, és igazi minőséget kaptál. Nem csak számítógépeknél, hanem gyakorlatilag bárhol. Ez van, ilyenek vagyunk.

    Limitált mennyiségű, jól összerakott, minőségi hardverrel dolgoznak és mind a hardver, mint a szoftver fejlesztéssekor figyelembe veszik, hogy a kettő harmonikus működéséhez hol kell az adott komponensen változtatni.
    Izé, ébresztő, ez nem a nők lapja fórum, hagyjuk már ezt a harmonikus működés bullshitet.

    Ennek a fajta összehangolásnak persze ára van
    Márhogy minek? Hogy bugmentes drivereket írnak 6, azaz hat darab különböző számítógéphez? :D

    A stabilitás, a problémamentesség számára nem paraméter, mert van ideje és kedve kűzdeni a rendszerrel.
    Nekem sem időm, sem kedvem nincs küzdeni, de furcsa mód valahogy soha nem is kell küzdenem. (Nem tudom, mindig előjön, hogy minden Apple júzer szerint az élet Win-en/Linuxon csupa küzdelem, szenvedés, vér és veríték. Bennem van a hiba, hogy ezt nem érzékelem?)

    A film-video szakmában például magasról tesznek a designra
    Mindenki profi videóvágó? Te vagy az n+1-edik ember, aki a videóvágással jön. Ok, mac-en jobb videót vágni, de mondjuk az emberek 99.98%-a nem videóvágásból él, tehát ne legyen már ez az alfája és omegája az egésznek. (Komolyan, olyan, mint a monitoros topik, ahol mindenki profi képszerkesztő és nyomdai munkát végez, ezért elengedhetetlenül fontos a jó monitor)

    az értékelésnél figyelembe venni a valódi célközönség valódi igényeit.
    És mégis ki lenne ennek a gépnek a célközönsége? Komolyan, gőzöm nincs, szerintem ez egy drága, játékra korlátozottan alkalmas otthoni gép, és ennél nem több.

Új hozzászólás Aktív témák