Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz opr #121 üzenetére

    Nem érzem teljesen a különbséget, mivel a mobiltelefon a cég tulajdona! Itt legalábbis ha a cégtől nem kapsz telefont, nem várják el, hogy elérhető legyél. Az előző helyemet meg szerettem, jó fej voltam, megadtam a számom :D

    Szóval igen, van olyan cég, amelyik hajlandó telefont adni a beosztottnak. Persze, akkor már integráld a vállalati rendszerbe, és nézz rá néha az e-mailekre, meg vedd fel, ha keresnek, de nálunk még ilyenkor legalább elnézést kérnek. Persze, nem véletlenül becézzük póráznak.

    Vagy legalábbis eddig kértek, kollégának a héten nem ez a tapasztalata. :(((

    Amúgy meg szemétláda felhasználásért nem kell messzire menni. Mintha bevásárló láncoknál lett volna balhé abból, hogy mennyi időt tölthet valaki a retyón, meg ilyesmi. Gondolom, azt sem bemondásra írták össze, hanem kártyáról.

    Céges mobil meg merült már le nekem is (mostanában kaptam új mobilt, mert a korábbi 18 óra készenléti ideje kb vicc), illetve volt, hogy nem vettem fel a főnököt, mert nem hallottam a telefont.

    Arra azért kíváncsi vagyok, hogy a totális megfigyelésig eljutunk-e, vagy azért előtte lázad a nép? :)

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • jocomen

    aktív tag

    válasz opr #177 üzenetére

    Már vártam :B

    Úgy, h ennek a dolognak a "mélyvallásos" része a fontosabb, mint a tech része (szerintem):
    Mi a célja?
    Kik és miért akarják/ fogják megvalósítani?
    Milyen következménye lesz ebben az életben, és azután(!) ki-ki döntésének (erővel senkit nem "bélyegezhetnek meg", választás lesz, legfeljebb a másik lehetőség a nélkülözés, vagy fejvesztés) ?
    Mit tehet bárki a saját érdekében?
    Ez lesz-e az a bélyeg / nagy nyomorúság, amiről a Biblia ír?
    Ez jelenti-e majd egy korszak végét (pogányok ideje betelik)?

    A technológia, az csak a megvalósítás módja, és mindegy is lehetne. Van aki úgy gondolja, h majd meghekkeli a rendszert? Sok sikert!
    De szívesen olvasnék a tech részletekről is, aki tud valamit, ne fogja vissza magát.

    Talán a Bitcoin ötlete is ugyanattól a körtöl származik, mint a chipé (pedig sokan valami szabadságharcos mozgalmaz képzelhettek mögé), és már azt is tesztelik párhuzamosan, hiszen a két technológia együtt szükséges a teljes ellenőrzéshez. Ja és a "digitális kánaán".

    [ Szerkesztve ]

  • Béééla

    őstag

    válasz opr #177 üzenetére

    Azt mondjatok mar el nekem, hogy hogyan sikerult egy alapvetoen technologiai-moralis-etikai kerdeseket feszegeto kerdesbol kihozni egy melyvallasos topicot...
    Ha kétezer éve élt sivatagi vándorok szövege ennyire telibe talál egy témában, tán fel lehet vetni hogy félelmetes a hasonlóság :U

    Bélabá

  • jocomen

    aktív tag

    válasz opr #180 üzenetére

    Nem olvastam utána mélyen a btc-nek, csak amit itt cikkekben, fórumban írtak, követtem egy darabig.
    Lehet, h nincs sok köze egymáshoz a két dolognak, annyiban viszont érdekes lehet, h milyen befogadókészséget mutat a társadalom egy újszerű dolog - legyen az elektronikus fizetőeszköz vagy chip - iránt, ha társítható mellé némi profit / vonzó ideológia. Fentről lefelé minden úgy van kommunikálva, h az nekünk lesz jó, "korrupció elleni harc", "terrorizmus elleni harc", "közterhek igazságosabb elosztása" érdekében történik. Aki ellenszegül, az a nép ellensége, hazaáruló, és máris kevésbé zavarja a többséget, ha pár ellenállóra lesújt a törvény ereje,... megérdemelték.

    Eldobtam a "morális-etikai" részt, mert az az evolucionista (amilyen nézőpontból te megközelíted - ha már ennyire kiélezed) "érték"rendszerben számomra értelmezhetetlen. Lehet próbálkozni belemagyarázni a "semmiből lettünk, és nem tartozunk felelősséggel senkinek" meg "az erősebb él, a gyenge pusztuljon" elméletébe valamiféle moralitást, etikát, de felesleges: nincs neki olyan!
    Mivel minden emberben ott van a "jó és gonosz" tudása, ezért próbálják a nem hívő emberek is beilleszteni a világképükbe az olyan fogalmakat, mint morál, etika, tisztesség, a lelkiismeretük megnyugtatására. Pedig az evolúciós értékrend szerint ezek az erények haszontalanok, tehát értéktelenek. Innen nézve neked is felesleges ezeket gyakorolnod, vagy ilyen szempontból vizsgálnod bármilyen kérdést.

    El kell szomorítsalak: ezek csak a "raklap sivatagi vandor altal irt kozepes szintu fantasy konyv" értékrendszere szerint kívánatos és követendő erények.
    .

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz opr #194 üzenetére

    Tiszteletben tartom a véleményed. :R
    Csak egy dologra szeretnék reagálni: "Ez pedig hajszal pontosan ugyan az, mint amit az egyhaz(ak) csinalt evszazadokig. "
    Ne általánosíts, kérlek. Van olyan egyház(ak) amelyik ezt csinálta, de nem lesz attól keresztény egy egyház sem, hogy annak mondja magát.
    De hogy ki mond igazat és ki nem, azt majd az illetékes fogja eldönteni. :)
    Elnézést, ha valakit megbántottam. :R

  • lazajnd

    tag

    válasz opr #196 üzenetére

    "Tudom, hogy a hit es az informaltsag osellensegek"
    Ne haragudj, azért ezt megrágtad mielőtt leírtad?
    Egyéb:
    Katolikusok meg a kereszténység :D Hihetetlen hogy mit művel a pápa. Szégyen.

    [ Szerkesztve ]

  • lazajnd

    tag

    válasz opr #198 üzenetére

    Első:
    Hit és vallás. Lehetne ezeket fejtegetni, de legyen elég annyi hogy hatalmas a szakadék a kettő között. Általános példa a vallásosságra: nagyik bejárnak vasárnap a misére hogy az is meglegyen, pipa. (no offense, de ez olyan távol áll a hittől hogy azt nehéz lenne szavakba önteni. Erőtlen képet ad a kereszténységről. ). Remélem lejött hogy a hit az én oldalam :D És hidd el hogy egy igazi kereszténynek nagyon szomorú látni hogy ennyire szétszedték az egész témát különböző egyházakra stb. Ami egy kereszténynek alapot ad, az a Biblia. Ezek szerint ami abban van, az úgy van még ha nem is mindent értünk. Ami pedig nincs benne, arról nem kell bigott, ostoba vallásossággal átitatott magyarázatokat kitalálni. Sokan ezt rontják el. Pl. van egyház akik szerint nem lehet vért adni, és ezt meg is próbálják megmagyarázni. Az ilyenek miatt sajnos kollektív hülyének néznek mindenkit aki kereszténynek tartja magát. Aki hisz, és van esze, az nem lehet tudomány ellenes. Persze vannak dolgok amik ellentmondanak, pl evolúció elmélet, ez ellen nyilván szól a teremtéstörténet. Az ilyenek nem vágnak földhöz, elmélet az is, gyakorlatilag ugyanolyan hit kell mindkettő elfogadásához. Nem célom ilyeneken vitázni, csak egy példát szerettem volna írni arra, hogy a Bibliában én még nem találtam olyan dolgot ami egy bizonyított tudományos ténynek ellentmondana. Szerintem ezt nagyon fontos látni. A lényeg hogy az a keresztény hit ami Biblián alapul, nem tudomány/informáltság ellenes.

    Pápa:
    A fenti sorokból talán körvonalazódhat: ő egy olyan személy, aki egy a Bibliától elég rendesen elszakadt egyház feje. Abszolút megalapozatlan már maga a pozíció amit betölt. Amit pedig csinál, az konkrétan ellentmond a Bibliai tanításoknak. Kívülről persze jófejnek tűnik, de aki olvasta a Bibliát, az tudja hogy nagy kárt okoz. Az egyház sosem lesz kedves a "világ" számára. Mert ha ez bekövetkezik, az csak két dolgot jelenthet: vagy megtért az egész világ, vagy az egyház elvesztette az alapjait és beépült a világba. Ez utóbbi tűnik valószínűnek.

    Szívesen beszélek bárkivel aki szeretne vitatkozni, nem akarom végleg szétoffolni a témát :D Nem bírtam ki hogy ezeket ne írjam le :)

    Egyébként nem tudom hogy jött le, nem akartam senkit megtéríteni stb, és tiszteletben tartok minden véleményt. Ha ezt valahol áthágtam, elnézést kérek! Nehéz téma az amit szívügyének érez az ember.

  • idegen lény

    őstag

    válasz opr #202 üzenetére

    Szerintem csak az elejéig jutottál el, ezek csak az ókori zsidókra vonatkoztak. Ez az Ó szövetség. Az Új Szövetségben Jézus hozta be a megbocsátást: "Az vesse rá az első követ, aki még sohasem követett el bűnt!" Ez a kereszténység alapja, innen kezdődött, aztán végződött Jézus és a tanítványai halálával, Jánost kivéve.

    [ Szerkesztve ]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • lazajnd

    tag

    válasz opr #202 üzenetére

    Örülök hogy ezt sikerült megbeszélni :)
    Mégegy dolog azért lenne :)
    Ahogy utánad idegen lény kolléga is írta, nem az egész Biblia vonatkozik a keresztényekre. Az Újszövetséggel kezdődött a kereszténység leírása, ami előtte volt az valóban az Ószövetség benne a Tóra stb. Jézus maga mondta, hogy "A szombat van az emberért, nem az ember a szombatért. Azért az Emberfia ura a szombatnak is.". Jézussal egy új szövetség kezdődött, ami a megváltással teljesedett ki. Ezért nincs szükségünk áldozatokra és sok régi törvény megtartására. Csak itt megint viszatértünk oda hogy ki hogyan értelmezi a dolgokat :D A lényeg hogy az Újszövetséget elolvasva le kellett volna jönnie hogy pl. TILOS megölnöd a családodat ezekért a bűnökért :DD
    ISIS-es gondolatodra: Fontos az állam és az egyház szétválasztása. Ez annál a vallásnál gyakorlatilag pont frodítva van, a kettő egy. Így csak idő kérdése hogy mikor bukkannak fel radikális emberek, akik a vallásuk nevében csinálnak borzalmas dolgokat (ahogy pl a "keresztények" is csinálták: inkvizíció, búcsúcédula, és sok egyéb).

Új hozzászólás Aktív témák