Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazajnd

    tag

    Ez a technológia kötelezővé fog válni. Tökéletes eszköz a globalizáció kiteljesítéséhez. Ha pedig már mindenkiről lesz adatbázis, könnyű lesz a "helyes" útra terelgetni azokat akiknek nem mainstream a világnézetük, politikai nézeteik stb. Néhány korlátozás azoknak akik nem akarják használni, egyből belemennek, a hardcore ellenállókat meg később lehet ellehetetleníteni, amikor már olyan kevesen vannak hogy már senki nem tud velük szimpatizálni. Lehet itt poénkodni nagyi receptekkel meg unalmas családi fotókkal. De ha MI most megengedjük ezt, később már nem járhat senkinek a szája ha az élete minden területe kontroll alatt lesz. Elsősorban én nem attól tartok, hogy milyen adatot lopnak el, hanem hogy egy ilyen technológia segítségével mindent le lehet majd nyomni az ember torkán. Lehet hogy ez jelenleg nagyon paranoiásnak tűnik, de történt már pár dolog a történelemben amire előtte csak legyintettek.

  • lazajnd

    tag

    válasz opr #196 üzenetére

    "Tudom, hogy a hit es az informaltsag osellensegek"
    Ne haragudj, azért ezt megrágtad mielőtt leírtad?
    Egyéb:
    Katolikusok meg a kereszténység :D Hihetetlen hogy mit művel a pápa. Szégyen.

    [ Szerkesztve ]

  • lazajnd

    tag

    válasz opr #198 üzenetére

    Első:
    Hit és vallás. Lehetne ezeket fejtegetni, de legyen elég annyi hogy hatalmas a szakadék a kettő között. Általános példa a vallásosságra: nagyik bejárnak vasárnap a misére hogy az is meglegyen, pipa. (no offense, de ez olyan távol áll a hittől hogy azt nehéz lenne szavakba önteni. Erőtlen képet ad a kereszténységről. ). Remélem lejött hogy a hit az én oldalam :D És hidd el hogy egy igazi kereszténynek nagyon szomorú látni hogy ennyire szétszedték az egész témát különböző egyházakra stb. Ami egy kereszténynek alapot ad, az a Biblia. Ezek szerint ami abban van, az úgy van még ha nem is mindent értünk. Ami pedig nincs benne, arról nem kell bigott, ostoba vallásossággal átitatott magyarázatokat kitalálni. Sokan ezt rontják el. Pl. van egyház akik szerint nem lehet vért adni, és ezt meg is próbálják megmagyarázni. Az ilyenek miatt sajnos kollektív hülyének néznek mindenkit aki kereszténynek tartja magát. Aki hisz, és van esze, az nem lehet tudomány ellenes. Persze vannak dolgok amik ellentmondanak, pl evolúció elmélet, ez ellen nyilván szól a teremtéstörténet. Az ilyenek nem vágnak földhöz, elmélet az is, gyakorlatilag ugyanolyan hit kell mindkettő elfogadásához. Nem célom ilyeneken vitázni, csak egy példát szerettem volna írni arra, hogy a Bibliában én még nem találtam olyan dolgot ami egy bizonyított tudományos ténynek ellentmondana. Szerintem ezt nagyon fontos látni. A lényeg hogy az a keresztény hit ami Biblián alapul, nem tudomány/informáltság ellenes.

    Pápa:
    A fenti sorokból talán körvonalazódhat: ő egy olyan személy, aki egy a Bibliától elég rendesen elszakadt egyház feje. Abszolút megalapozatlan már maga a pozíció amit betölt. Amit pedig csinál, az konkrétan ellentmond a Bibliai tanításoknak. Kívülről persze jófejnek tűnik, de aki olvasta a Bibliát, az tudja hogy nagy kárt okoz. Az egyház sosem lesz kedves a "világ" számára. Mert ha ez bekövetkezik, az csak két dolgot jelenthet: vagy megtért az egész világ, vagy az egyház elvesztette az alapjait és beépült a világba. Ez utóbbi tűnik valószínűnek.

    Szívesen beszélek bárkivel aki szeretne vitatkozni, nem akarom végleg szétoffolni a témát :D Nem bírtam ki hogy ezeket ne írjam le :)

    Egyébként nem tudom hogy jött le, nem akartam senkit megtéríteni stb, és tiszteletben tartok minden véleményt. Ha ezt valahol áthágtam, elnézést kérek! Nehéz téma az amit szívügyének érez az ember.

  • lazajnd

    tag

    válasz opr #202 üzenetére

    Örülök hogy ezt sikerült megbeszélni :)
    Mégegy dolog azért lenne :)
    Ahogy utánad idegen lény kolléga is írta, nem az egész Biblia vonatkozik a keresztényekre. Az Újszövetséggel kezdődött a kereszténység leírása, ami előtte volt az valóban az Ószövetség benne a Tóra stb. Jézus maga mondta, hogy "A szombat van az emberért, nem az ember a szombatért. Azért az Emberfia ura a szombatnak is.". Jézussal egy új szövetség kezdődött, ami a megváltással teljesedett ki. Ezért nincs szükségünk áldozatokra és sok régi törvény megtartására. Csak itt megint viszatértünk oda hogy ki hogyan értelmezi a dolgokat :D A lényeg hogy az Újszövetséget elolvasva le kellett volna jönnie hogy pl. TILOS megölnöd a családodat ezekért a bűnökért :DD
    ISIS-es gondolatodra: Fontos az állam és az egyház szétválasztása. Ez annál a vallásnál gyakorlatilag pont frodítva van, a kettő egy. Így csak idő kérdése hogy mikor bukkannak fel radikális emberek, akik a vallásuk nevében csinálnak borzalmas dolgokat (ahogy pl a "keresztények" is csinálták: inkvizíció, búcsúcédula, és sok egyéb).

  • lazajnd

    tag

    válasz Alchemist #204 üzenetére

    Ezen én is gondolkoztam. Nem vagyok egy nagy szaki, de pl. a kilökődés? Vagy ez hogyan van? Nem reagál a szervezet erre az idegen testre?

Új hozzászólás Aktív témák