Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • west

    őstag

    válasz lazajnd #81 üzenetére

    Fogyaszói birka társadalom kell. Ez megoldja. Hamarosan.

    [ Szerkesztve ]

    Billentyűzet magyarítás profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarosítás

  • Barret001

    addikt

    válasz lazajnd #81 üzenetére

    Egy kattintás a központban,és már nem is működik a hitelkártyád...

  • opr

    veterán

    válasz lazajnd #197 üzenetére

    ""Tudom, hogy a hit es az informaltsag osellensegek"
    Ne haragudj, azért ezt megrágtad mielőtt leírtad?
    "
    De meg am... Konkretan ez egy ex-melyen vallasos volt kollegabol esett ki. Orakig birta magyarazni, hogy miert van igy, es az O hatasara nem egy vallasos ismeros gondolta at a dolgokat alaposabban.
    Mondjuk ugy kellett volna fogalmaznom, hogy az eros vak hit, es az informaltsag osellensegek, mert lattam mar olyan embert is, aki hitt valami fele-fajta istenben, csak mellette nem volt vallasos, sot. Talan akkor ugy, hogy a vallas meg az informaltsag? Na mindegy, erted, mit akarok mondani...

    "Katolikusok meg a kereszténység :D Hihetetlen hogy mit művel a pápa. Szégyen."
    Kifejtened kerlek? Lehet csak azert, mert nem vagyok ezen a teren tul tajekozott, de nekem ebbol annyi jon le, hogy a papa kicsit nyitottabb, nem annyira bigott, es a hivok azonnal nekiugranak, hogy nem kereszteny.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz lazajnd #199 üzenetére

    Teljesen egyetértek, nekem is a vallásokkal van bajom, nem a hittel úgy általában. Tudom, hogy elég sarkos a véleményem, de gyakorlatilag Én úgy látom, hogy a hit van, akit még jobbá is tett, van, akinek erőt ad, segít neki, stb, amivel nincs semmi gond, sőt, fasza meg minden. A vallás viszont gyakorlatilag mióta létezik nagy intézményesített szinten, csak ártott a világnak, ráadásul nem is keveset, de legalább sokat. És intézményesített vallásnak tekinthető az Én szememben pl akár az ISIS is, mert végülis az. Egy kifacsart szemlélete egy másik intézményesített vallásnak, de attól még vallás.

    Az egyetlen dolog, amivel nem értek egyet, hogy az igazi kereszténynek a bibliát minden téren követnie kell, mert abból nagy baj lenne.
    Pl. ha mindent betartanék a bibliából, kapásból meg kéne ölnöm, asszem köveznem a nejem, a lányom, a legjobb barátaimat egytől egyig. Hátőőő, akkor már inkább a pokol, ha úgy alakul, hogy létezik, köszönöm.
    De mivel szerintem nem létezik, ezért nem érzek lelkiismeretfurdalást, hogy nem ölök meg minden nőt, aki házasság előtt szexel, minden embert, aki vegyes anyagú ruhát visel, vagy meleg, vagy feleselt a szüleinek, vagy nem bibliakompatibilisen tartja a rabszolgáit, stb. Szóval érted.
    Maradjunk abban, hogy megfelelő mértékű válogatással, és a biblia kb 90%-nak a figyelmen kívül hagyásával a maradék 10% adhat egy jó erkölcsi alapot a mindennapi élethez, ha azt mindenki követné, tényleg szebb lenne a világ, de ez bármilyen normális morális rendszerre igaz. :)

    Hangúlyozom, olvastam a bibliát (is), és engem konkrétan elborzasztott, hogy mennyire radikálisan is értelmezhető, anélkül, hogy a kontextust figyelmen kívül hagynánk. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák