Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jocomen

    aktív tag

    chip + e-fizetőeszköz = teljes ellenőrzés (amit idéztek páran)
    Nem tudom így van-e, aki tudja erősítse vagy cáfolja meg, de valahol olvastam, hogy a test hőingadozása tölti (szóval nem biztos, h passzív), ami állítólag a legnagyobb a jobb kézfejen és homlokon.
    Előbb önkéntesen, majd motiválnak, végül törvényt hoznak.
    Ám a teljes ellenőrzés is még csak eszköz. De mi a cél? Ha a próféciát vesszük alapul, akkor az, h mindenki imádja a fenevadat. Aminek a következménye: aki felveszi a bélyeget, az "iszik az Isten haragjának borából..."

    Akit érdekel, Biblia utolsó fejezete (János jelenésekről írt könyve) foglalkozik vele.

    #PrinceHerceg: "VICARIVS FILII DEI" add össze rómaiul.

    Szerk: egy chip /kártya, akármi önmagában még nem bélyeg, szerintem, csak az ideológiával gyütt, amivel majd összekötik, apró betűs rész, amit elfogadsz, ... ha ez "az a bélyeg" egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz idegen lény #170 üzenetére

    Sütiket is törlöd? ip alapján tudják a pontos címed, böngészési szokásaid.
    Amúgy mindegy is, ha egy hatóság kíváncsi valamidre, kötelez rá, h megadd, ... vagy bírság.

    & #kromatika: Nem lesz megengedve a fenevadnak, h mindenkit megöljön. Valszeg lesznek akiket megöl, mások lehet éhezni, nélkülözni fognak, hiszen "nem adhatnak és nem vehetnek" mivel nincs rajtuk a bélyeg.

    De arról még nem esett szó, mi lesz azok sorsa, akik felveszik a bélyeget: "Ha valaki imádándja ama fenevadat, és annak képét, és annak bélyegét felvejéndi homlokára vagy kezére! Az is iszik az Isten haragjának borában ... és kínoztatik tűzzel és kénkővel a szent Angyalok előtt, és a Bárány előtt. És azoknak kínlódásoknak füsti felmegyen mind örökkön örökké, és nem lészen nyugalmok éjjel és nappal, a kik imádándják a fenevadat és annak képét, és a ki az ő nevének bélyegét felvejéndi.
    Itt tetszik meg, kik tartják meg az Isten parancsolatit, és a Jézusnak hitét."

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz idegen lény #174 üzenetére

    Károli Gáspár, 1900 körüli fordítás. Az újabbakat nem szeretem, mert az érthetőség néha a jelentés rovására megy. Nekem az olyan "egyszerű" meg "érthető" új fordítások a borzasztóak, ahol hiányoznak pl bűnök a felsorolásból, még csak bibliának se nevezném azokat.

    Nekem is eszembe jutott ez a rész, amit idézel, és ijesztő, de aztán más részek is eszembe jutottak:
    "És ha azok a napok meg nem rövidíttettek volna, mindenestől fogva elveszne minden ember, de a választottakért megrövidíttetnek a nyomorúságnak napjai. Akkor ha valaki ezt mondja néktek: Ímé itt vagyon a Krisztus, vagy amott; ne hidjétek; Mert hamis Krisztusok és hamis Próféták támadnak, és nagy jeleket és csudákat tésznek, úgyannyira hogy elhitessék, ha lehetne, a választottakat is." (Mt 24.22-24)
    "Mert ezt mondjuk néktek az Úrnak szavával, hogy mi élők, kik megmaradunk az Úrnak eljövetelére, nem vesszük elő (nem előzzük meg) azokat, a kik elaludtak. Mert az Úr unszolásnak kiáltásával, Arkangyalnak szavával, és Istennek trombitájával leszáll az égből; és akik megholtak volt a Krisztusban, feltámadnak először. Azután mi élők, kik megmaradtunk volt, elragadtatunk azokkal egyetembe a ködökbe, az Úr eleibe az éltető égbe; és e képen mindenkor az Úrral lészünk."

    Ebből gondolom, h lesznek akik túlélik a "nagy nyomorúságot".
    A fenevadnak is csak akkora hatalma lesz, és csak addig, amíg megengedtetik neki (3.5 év?). De Isten bármikor közbeavatkozhat, és megmentheti akit akar: Sidrák, Misák, Abednegó és a tüzes kemence - akik bedobták őket megégtek, ők meg sértetlenül megúszták, hiába volt 7x befűtve.

    Facebook sütikről olvastam (talán itt), h követik a usert mindenhová.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz jocomen #175 üzenetére

    Szerk: második idézettől lemaradt: Pál levele a Thessalónikabeliekhez, 4r.15-17.

  • jocomen

    aktív tag

    válasz opr #177 üzenetére

    Már vártam :B

    Úgy, h ennek a dolognak a "mélyvallásos" része a fontosabb, mint a tech része (szerintem):
    Mi a célja?
    Kik és miért akarják/ fogják megvalósítani?
    Milyen következménye lesz ebben az életben, és azután(!) ki-ki döntésének (erővel senkit nem "bélyegezhetnek meg", választás lesz, legfeljebb a másik lehetőség a nélkülözés, vagy fejvesztés) ?
    Mit tehet bárki a saját érdekében?
    Ez lesz-e az a bélyeg / nagy nyomorúság, amiről a Biblia ír?
    Ez jelenti-e majd egy korszak végét (pogányok ideje betelik)?

    A technológia, az csak a megvalósítás módja, és mindegy is lehetne. Van aki úgy gondolja, h majd meghekkeli a rendszert? Sok sikert!
    De szívesen olvasnék a tech részletekről is, aki tud valamit, ne fogja vissza magát.

    Talán a Bitcoin ötlete is ugyanattól a körtöl származik, mint a chipé (pedig sokan valami szabadságharcos mozgalmaz képzelhettek mögé), és már azt is tesztelik párhuzamosan, hiszen a két technológia együtt szükséges a teljes ellenőrzéshez. Ja és a "digitális kánaán".

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz opr #180 üzenetére

    Nem olvastam utána mélyen a btc-nek, csak amit itt cikkekben, fórumban írtak, követtem egy darabig.
    Lehet, h nincs sok köze egymáshoz a két dolognak, annyiban viszont érdekes lehet, h milyen befogadókészséget mutat a társadalom egy újszerű dolog - legyen az elektronikus fizetőeszköz vagy chip - iránt, ha társítható mellé némi profit / vonzó ideológia. Fentről lefelé minden úgy van kommunikálva, h az nekünk lesz jó, "korrupció elleni harc", "terrorizmus elleni harc", "közterhek igazságosabb elosztása" érdekében történik. Aki ellenszegül, az a nép ellensége, hazaáruló, és máris kevésbé zavarja a többséget, ha pár ellenállóra lesújt a törvény ereje,... megérdemelték.

    Eldobtam a "morális-etikai" részt, mert az az evolucionista (amilyen nézőpontból te megközelíted - ha már ennyire kiélezed) "érték"rendszerben számomra értelmezhetetlen. Lehet próbálkozni belemagyarázni a "semmiből lettünk, és nem tartozunk felelősséggel senkinek" meg "az erősebb él, a gyenge pusztuljon" elméletébe valamiféle moralitást, etikát, de felesleges: nincs neki olyan!
    Mivel minden emberben ott van a "jó és gonosz" tudása, ezért próbálják a nem hívő emberek is beilleszteni a világképükbe az olyan fogalmakat, mint morál, etika, tisztesség, a lelkiismeretük megnyugtatására. Pedig az evolúciós értékrend szerint ezek az erények haszontalanok, tehát értéktelenek. Innen nézve neked is felesleges ezeket gyakorolnod, vagy ilyen szempontból vizsgálnod bármilyen kérdést.

    El kell szomorítsalak: ezek csak a "raklap sivatagi vandor altal irt kozepes szintu fantasy konyv" értékrendszere szerint kívánatos és követendő erények.
    .

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz opr #194 üzenetére

    Tiszteletben tartom a véleményed. :R
    Csak egy dologra szeretnék reagálni: "Ez pedig hajszal pontosan ugyan az, mint amit az egyhaz(ak) csinalt evszazadokig. "
    Ne általánosíts, kérlek. Van olyan egyház(ak) amelyik ezt csinálta, de nem lesz attól keresztény egy egyház sem, hogy annak mondja magát.
    De hogy ki mond igazat és ki nem, azt majd az illetékes fogja eldönteni. :)
    Elnézést, ha valakit megbántottam. :R

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Emunem #213 üzenetére

    Kifejezetten a felvetésedhez: szerintem elég jó sterilizálási módok vannak (jód, alkohol, hőkezelés...), én a beavatkozáskor bekövetkező fertőzés kockázatát elhanyagolhatónak gondolom. Ilyen szempontból az oltások kockázatosabbak szerintem.

    Később okozhat fertőzést mérgezést a tok sérülése (mivel a chip-gyártáshoz használt anyagok egy része mérgező), vagy ha a tok anyaga mégse annyira semleges, mint gondolták.

    A Biblia ezt írja: "... és támada gonosz és ártalmas seb az emberek ellen, akiken vala a fenevad bélyege, és azok ellen, a kik imádják vala annak képét". De én nem merem azt állítani, h ez az! Csak mellékesen jegyzem meg, h ha köze van egymáshoz a két dolognak, akkor lesz ilyen mellékhatása is. De akkor sem EZ a következménye az, ami miatt legjobban aggódni kéne, szerintem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák