Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz fairi #30 üzenetére

    "nem kell Kim Jong-unná válnod és mint bölcs vezető megmondani a népnek mi a jó neki"

    Fordítva ülsz a lovon, mert én nem másnak akarom megmondani, hogy mit csináljon, hanem csak elutasítom, hogy Kim Jong-Zuckerberg mondja meg nekem, hogy mit csináljak. Számomra eleve abszurd, hogy egyesek értetlenkednek az ellenállásomon, amolyan "ugyan már hagyd neki, nem fáj az annyira" alapon.

    "amíg technológia létezik, a világon élő NPC-knek lesz rá igénye"

    Egyetértek, mint ahogy prostitúcióra is mindig lesz igény, de ettől nekem még nem kötelező kiállnom a sarokra.

    "jobb volt középkorban Istenhez való imádkozás, vagy beszéd az álatok és növények szellemével, lelkével?"

    Nem érted az analógiát: tőlem mindenki úgy temetkezik el egy MMO-ban, ahogy akar, csak ne az legyen a szociális kapcsolataim origója. Azaz ha valaki csak akkor hajlandó velem kommunikálni, ha én is beszállok az MMO-jába vagy FB-re, akkor át kell gondolnom, hogy akarok-e én azzal az emberrel egyáltalán kommunikálni. Elsősorban nem az MMO vagy az FB miatt, hanem mert a kommunikáció két félen múlik és ha a másik számomra vállalhatatlan feltételeket szab, akkor valójában nem veszi komolyan a kettőnk kapcsolatát, tehát én miért vegyem komolyan.

    "nem az Fb, hanem közösségi online háló. Virtuális közösségek a modern világ alapja már. tetszik vagy sem. Nem az Fb, hanem a technológia."

    Az FB egy magáncég szolgáltatása. Én ezt a szolgáltatást nem akarom igénybe venni és nem fogadom el, hogy akaratom ellenére lenyomják a torkomon a "benne kell lenned, mert már olyan sokan vannak benne" alapon.
    Ez alapvetően nem technológia, de még csak nem is adatvédelmi kérdés.
    Ha pl. - visszatérve az iskolás példára - bevezetnének egy direkt iskolásoknak fejlesztett közösségi hálót, amin a gyerekek és a tanárok kommunikálhatnának (megfelelő adatvédelmi garanciákkal persze) és ezt kötelezővé tennék az iskolásoknak, azzal semmi probléma nem lenne, mert az csak egy új kommunikációs felület lenne, semmi több.
    Egy a felhasználók adataival hírhedten visszaélő magáncég szolgáltatását viszont ne tegyék kötelezővé a gyerekek számára, mert se a pedagógus, se az állam ne kényszerítsen senkit (pláne ne gyerekeket) privát szerződéses viszonyba egy olyan céggel, amelynek a viselkedéséért semmilyen garanciát nem vállalnak.

    #31 arnyekxxx:

    "Te tulajdonképpen a FB-ot hibáztatod egyes emberek hülyeségéért. A konyhakés meg öl."

    Ez a drogkereskedők klasszikus érvelése, hogy ők nem kényszerítenek senkit semmire. Csak minden létező módon tukmálják a cuccukat. Az FB pont ugyanezt csinálja: minden létező módon igyekszik az embereket berángatni a rendszerbe (többek között illegális árukapcsolások révén) és dollár milliárdokat költ arra, hogy aki egyszer bekerült a rendszerbe, az függővé váljon.

Új hozzászólás Aktív témák