Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz MageRG #943 üzenetére

    Na igen, de amikor egy terrorista megöl 5-10-20-50 embert, ezáltal értelmetlen halált hozva és tönkretéve családokat, akkor k*szott nehéz higgadtan mérlegelni.
    Az ilyenre én is azt mondom, hogy kiírta magát a társadalomból, és elvesztette a jogait.
    Ilyenkor nem vagyok jó keresztény, nem tudok bűnbánatot gyakorolni. Nem sajnálom, amikor arról olvasok, hogy a rendőrök agyonlőtték, sőt, olcsón megúszta.

    És bár technikailag/jogilag megértem, emberileg mégis nehéz elfogadnom a helyzetet, ahogy pl. Breivikkel bánnak azok után, hogy megölt 77 ártatlan gyereket, a bíróságon náci karlendítéseket csinál, stb. Kb. annyit sem érdemelne, hogy elássák egy tömegsírba, nem hogy tévé, lakosztály meg kutyafüle. Meg az esély, hogy egyszer szabadulhat. Ezt sem adnám meg neki.

    Szóval van az a helyzet, amikor már én is azt mondanám, mindenféle önkényuralmi gondolat nélkül, hogy az illető önként kiírta magát a társadalomból, a jogrend alól, nem érdemel egyenlő bánásmódot.

    És ez nagyon messze van attól, ami egy átlagemberrel is megtörténhet, pl. gondatlanságból elkövetett halált okozó testi sértés vagy hasonlók, vagy közúti balesetben valaki meghal.
    De aki több embert gépfegyverrel kinyír vagy bombával autókázik, az rohadtul nem egy kategória.

Új hozzászólás Aktív témák