Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz #40553216 #189 üzenetére

    A félő volt esetében szerintem jogos az érvük (attól, hogy mert Gyurcsányék mondták, az nálam nem minősül még automatikusan badarságnak), sőt, azért is akarták elejét venni a dolognak, hogy másra lehessen állami szinten költekezni. Amit persze ki is használtak, de ez egy másik történet - jó kérdés lenne azonban, hogy csak a forinthitelekkel mekkorára duzzadt volna az államadósság.

    "A magánkasszák bevezetésével nem a hirtelenség, hanem a forma volt a baj."
    Szerintem a két dolog összefügg: túl hirtelen akartak mindenkit beterelni ebbe, és éppen ezért kellett az intézkedés az extra munkavállalói járulék visszaemelésével. Mondjuk erre az i-re a FIDESZ tette fel a pontot, amikor az előbbit járulékról adónak minősítette át, szigorúbb büntetést adva annak, akik
    De legalább valamiben egyetértünk :)

    A GDP számítására pedig több módszer is létezik, az államadósság esetében pedig az állam bevételei az igazán mérvadók a kintlévőségek és kötelezettségek mellett. Amik meg nőttek az előbb is említett megsarcolásos politika révén, de ez az általad (amúgy hibásan) linkelt táblázatodban is látszik.

    "A magánszámlákból ez lett, már 5,5 éve. Nem is lesz más."
    Idézet: "Az általános vélekedéssel ellentétben azonban ez nem tekinthető valós számlának - csak nyilvántartási számlának-, nincs mögötte sem tőke, sem befektetés, az ott lévő összegek alapján nem fognak nyugdíjat fizetni." Ez pedig így kb. félmegoldás, legalább is az egykori megtakarítók számára. És azért jogos az ő felháborodásuk, még ha csak megígért, de ki nem fizetett pénzről is van szó.

    (#195) Tikakukac És tudod mi a legszebb? Hogy ez a kiborulás hirtelen fog jönni, gyorsabban, mint az elszálló devizahitelek vagy a BKK jegyrendszer botránya. Csak sajnos itt komolyabb áldozatokat is vízionálok "néhány" bedőlt hitelesnél :(

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák