Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz hcl #494 üzenetére

    Nem tudom.
    Az tudom hogy ezen a PC-n 2017 óta fut egy W10, ami túlélt 2 klónozást (2x költöztettem, egyszer nagyobb msta ssd-re, egyszer egy Samsung Evo 860 1TB ssd-re), túlélt minden build updatet és egyetlen reccenés nélkül fut azóta is, ugyanezen a vason. Vagyis hardverhiba kizárva.

    Ezzel szemben, 2018 óta szenvedek ugyanezen a vason kb. 8 Linux-szal, és mind beadta kulcsot, volt amelyik a telepítést követő első órában szállt el fagyással. A többi disztró pár nap-pár hét után kezdte a megmagyarázhatatlan hibákat amiknek egy részét leírtam a blogba. Minden nap újabb jött elő, ha valamelyiket megoldottam, 1 hét múlva jött egy másik hiba.

    És az Ubuntu eddig 1, azaz 1 árva hibát sem produkált lassan fél év alatt. Nem dőlt be szoftver, hónapok óta atomstabilan megy a Samba, nincs egér meghülyülés, azóta 1x se borult be a bluetooth, stb.stb.
    És tudom már említettem de ha bármi hardveres hiba, akkor a W10 4 év alatt hogyhogy nem mutatott 1 apró anomáliát sem?

    Mindegy mert már nem is keresem a megoldást, ez a teljesen hihetetlen kategória, olyan számítástechnikai eset amire sosem lesz egzakt magyarázat.
    Azt meg udom még csinálni mert van szabad partíció a msata és a 1terás sata ssd-n is hogy felpakolok bármelyikre egy debiant, vagy Manjarot vagy Mintet és tesztelem.
    De nem akarom, ez a mazochizmus határát feszegetné :)

    [Ilyen mini PC-ről van szó egyébként] Én még nem ennyiért vettem, 4 éve még csak 30ezer volt és 8G rammal.


    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák