Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Fele baromság, másik fele meg vicc, csak nem tudom melyiket gondoltad komolyan. Vagy akkor úgy mondom, hogy van benne normális rész is és ezért nem áll össze a kép.

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz JoeYi #38 üzenetére

    "Napi 5 étkezés? Haha."
    Nos kérlek, szeritned miért javasolnak 5-6 étkezést? Gondolhatod, hogy mindennek van eg biológiai oka. Amit te csináltál az egy vicc szintén. 6kg-ot normális körülmények között ~6hét alatt leadhatsz, és itt semmi kúrára meg 'csodaszerre' nem kell gondolna, csak egész egyszerűen azt kell megnézni, mire van szüksége a szervezetednek. Nem fikázni akartalak, csak jó lenne, ha nem tényként állítanál be hülyeséget csak azért, mert szerinted az úgy van.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz JoeYi #42 üzenetére

    Hidd el nem hülyeségből mondom és nem is a sztárdiétás baromságokra kell gondolni. De aki jobban elmerül ebben a témában az könnyen kiismerheti a saját testét, mennyi idő alatt emészt meg kajákat, mit jobban-rosszabbul, mennyire van szüksége. Nyílván víz és szénhidrát gyorsan kiürül a szervezetből de megfelelő edzés/étkezés kombóval le lehet adni hetene 1 kg zsírt. Ez persze már a sportolók szintje, nem egy átlagember 'diétája', noha itt sem varázslatra kell gondolni, csak kitartás és tervezés kérdése.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz JoeYi #44 üzenetére

    Vitamin tabi azért célszerű, ha nem akarsz mindennap megenni egy kiló zöldséget és gyümölcsöt. Meg akkor már mondhatnám, hogy azokat is vegyszerezik, meg ahogy manapság termelik őket ezért az a vitamin mennyiség nem nagy szám. A tabletta azért jó, mert egyszerűen fedezi a szükségleteket - ami ugyebár vannak, minden vitaminnak meg van a maga szerepe a szervezetben, és az is, hogy menyire van szükség (pl RDA értékek, asszem így írják). Ha valaki sportol, stresszes környezetben dolgozik, megeröltető munkát végez, sokat éjszakázik, stb, nagyobb a vitaminszükséglete. A tabikat is természetes forrásokból lehet előállítani. Nincs ezekkel semmi baj. Túl sokat bevinni ismét nem lehet - ha iszol mellé elegendő folyadékot, és így nem rakódik le a vesédben. Bár ehhez már tényleg nagy adag kéne, általában ez a veszély nem áll fenn, a gyártók sem hülyék, tudják mekkora kirszerelésre lehet szüksége az embereknek.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz TompapaTM #46 üzenetére

    "A táplálkozással foglalkozó szakértők ajánlása szerint figyelembe kell venni az optimális vitaminadagolás ajánlásait. A multivitamin tabletták rendszeres fogyasztása önmagában nem segít, ha az étkezés nem változatos, és szegény a zöldség - és gyümölcsfélékben."

    Épp ezt írtam én is. Szerinted ha egy orvosok és szakértők által összeállított vitamin tabláttát eszek (amire a szervezetemnek szüksége van) mégis mi bajom lehet? Ha valahogy mégis túl sokat vinnék be, akkor amire nincs szükségem az nem szívódik fel és kiürül a szervezetből. Hány embert láttál meghalni vitamintúladagolásban?
    Gyümölcs, zöldség - persze a természetes forrás az igazi, de anyagilag nem éppen legjobb: hány féle gyümölcsöt kéne fogyasztani és milyen mennyiségben? Hol tároljam ezt a halom cuccot? + a sok tápszer, vegyszerek, szennyezettség, stb. Nem értem mi a probléma csak azzal, hogy megkaphatunk valamit sűrített, koncetrált formában, ami lehet akár por vagy kapszula, tabletta is. Ilyen alapon dobjuk ki az összes leveskockát, teaport, stb.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz TompapaTM #48 üzenetére

    Én sportolok, tudom mire van szükségem. De akkor számold ki, hogy mégis mennyi vitamin van a gyümölcsökben. Mert azkönnyű mondani, hogy van benne ilyen-olyan, de mennyiségét teköntve megint más a helyzet. Lehet, hogy pl 1 db alma nem drága, de ha sok gyümölcsöt veeszel (napi szinten) az már lehet, h igen. A kristálycukor teljesen rossz példa, az hogy jött ide? Azzal az a gond, hogy rossz minűségű szénhidrát, amit a szervezet nem tud felhasználni és zsírként eltárolja. Nem az a gond, hogy koncentrátum.
    Akkor nézd meg a psortolókat. Pl itt egy átlagos multivitamin: [link]. 42ft egy tabi naponta. Ez valamivel többet tartalmaz, mint egy átlagos ember szükséglete, de: ez sportolóknak ajánlják, másrészt itt egy lista arról, hogy a szervezet mekkora mennyiséget bír el. Egy ajánlás nem lehet mindenkinek elegendő, az embereknek más a genetikája, másképp élnek, ezt nagyon általánosan nem igazán lehet kijelenteni, hogy neked pont ennyi vitamin kéne. Emberek több ezrei használnak multivitamint és többnyire a 'szükségleteknél' többet, még sincs semmi bajuk. És ezt nem vmi netes cikkben olvastam, hanem tény, nézz csak végig a sportolókon. Azért mert vki megveszi az extra dózisu vitamint, ebnyomja, és otthon ül egész nap, iszik összesen fél litert, majd utána esetleg megbetegszik ne is csodálkozzon, de én nem erről beszéltem.
    Persze, nem egy napi vitamin kihagyástól lenne gondom, de ha hónapokig nem hasznánám azért lehet változna valami (fáradékonyság, erő, stb).
    Isten ment, hogy reklámokra meg dietetikusok véleményére adjak. Nem légből kapott dolgokról beszélek, hanem, mint már írtam párszor, több év óta edzőő aktív sportolók véleményéről, tapasztalatáról. Kicsit más, mint aki beül két évre az egyetemre és benyal egy több éve megírt anyagot.
    Táplálkozási szokásokin lehet változtatni és érdemes is. Persze csak normális irányba. Pl összeállítani egy egészséges étrendet, végiggondolni, hogy miaz ami jó, hasznos táplálék a szervezetnek, mire van szüksége, és nagyjából ezt betartani, és máris jobb lenne. Nem azt mondom, hogy mindig keményen ragaszkodni ehhez, de azért legyünk képben, hogy amit megeszünk az nagyjából mit is tartalmaz. De hát aki zsírosdeszkát reggelizik meg kolbászt nyom vacsira (rendszeresen) annak mondhatod.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák