Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TompapaTM

    csendes tag

    válasz harry #47 üzenetére

    Szerintem semmi szükség a multivitamin tablettákra. Te egy legalább átlagos körülmények között élő ember lehetsz, akinél a vitaminhiány szóba sem kerülhet. Akkor minek a multivitamin? A, D, E, K vitaminok zsíban oldódnak, tehát még a napi bevitel sem fontos, a többi meg sok kajában előfordul. Egyedül a C vitaminra érdemes figyelni télen, vagy amikor megfázol - de manapság télen a legolcsóbb az eper :D A gyümölcsök szerintem nem túl drágák, és legalább finomak is. A koncentrátumok valahogy nem az igaziak. A kristálycukor is koncentrátum és mennyi bajt okoz! Manapság jóval többször hallani a jóléti társadalmakban vitamin-túladagolásról, mint -hiányról. Érdekes, mégis ott eszik az emberek a multivitaminokat.
    Írtam az eredeti írásban, hogy szerintem nem normális az emberi szervezet folyamatosan optimális körülmények közötti működtetése. Néha kell egy kis stressz, egy kicsit feszegetni a határokat, egy kis edzés az immunrendszernek. Ha véletlenül egy nap nem eszel egy szem vitamint sem, hidd el, nem hullik ki a hajad és fogad.
    Ha neked meg a multivitamin reklám, meg a dietetikus véleménye a fontos - én is megnézem mindkettőt -, akkor fogyassz, vásárolj, hiszen ez a boldogság kulcsa... :P
    Igazad van a vegyszerekkel kapcsolatban, de sajnos nincs mit tenni: hámozni kell, mosni kell. Az viszont szintén elég egyértelmű, minél több feldolgozáson esik át egy tápanyag, mire táplálék lesz belőle, az annál jobban terheli e környezetet és annál kevésbé természetes táplálék. Az emberi emésztés évezredekben mérhető idő alatt alakult olyanná, amilyenné. Sajnos a szervezetünk hagyományőrző. Amihez szokott, azt szereti. Trabantba sem tankolunk kerozint...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák