Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vehement69

    senior tag

    majd akkor kapom fel a fejem az épp következő MS oprendszerrel kapcsolatban, amikor végre szakítanak a Windows-zal és nem elég, hogy nulláról, de teljesen újragondolt koncepcióval nyitják meg a majdani új operációs rendszerük fejlesztését. voltak erről kósza hírek, hogy valami már folyik, jó lenne, ha realizálódna is valami (ködös emlékeimben úgy él a dolog, hog talán a 8-as verziószámú Windows lesz az utolsó. aztán persze az is lehet, hogy ezt minden egyes Windows előtt el fogja mondani valaki :D )

    vagy csak simán legyen 2 legfontosabb szempont a fejlesztésben a normális erőforráskezelés és a felhasználói felület csiszolása, nem lenne olyan nehéz kiütni a nagy almát (ők azok, akik arra verik .. mindenüket :D, hogy övék a legkényelmesebb OS- ez szigorúan szubjektív meglátásom szerint egyelőre az általam próbált megoldások közül tényleg a legjobb, de volna mit csinálniuk nekik is :D )..

    elsőre elég lenne annyi is pl, hogy kicsit kevesebb színt használnak, szerintem komolyan zavaró az a csicsa-halmaz, amit belezsúfolnak szegény Windowsba :)

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz moonman #2 üzenetére

    Igen, a Singularity-re és MinWin-re is gondoltam, de mondom, amíg nem arról van szó, hogy a következő oprendszer valami újabb koncepcióra épül, addig nem nagyon ülök tűkön ülve (merthogy érdekel annyira a számítástechnika, hogy egy új Microsoft OS-t bizony tűkön ülve várnék :D De egy új Apple-t is (azért az elég érdekes, hogy lényegében 1 évtizede nem adtak ki új operációs rendszert..)).

    se a 'kékhalál', se a 'registry', se a 'dll' nem szerepelt a hozzászólásomban. egész egyszerűen azért azt el lehet ismerni, hogy sebességben a Microsoft mostanában rendszeresen lemarad azonos gépen bizonyos vetélytársaihoz képest. és most szigorúan nem játékokról van szó, mert abban meg a vetélytársai maradnak el, de nekem ez utóbbi téma azért nem szempont, mert én alig játszok, bár talán egy konzolt fogok venni.

    az almát meg azért írtam bele, mert bizony produktívabb munkakörnyezet lehet, mint egy Windows. persze ez is kétoldalú (ugye pl CAD és társai)

    fekete-fehér-halványkék: ízlések és pofonok, egyrészt van még pár árnyalat, másrészt nem a komorság a lényeg, hanem hogy elég zavaró tud lenni az a sok kis grafika (amik ráadásul megintcsak SZERINTEM az esetek 90%-ban igencsak ízléstelenek, kb egy 15 éves hülyegyerek is össze tud bohóckodni fotosopban ilyeneket), főleg ha napi 50x kell végignézned. felesleges mindenhol a sok kiegészítő szöveg, felesleges sokszor a szükségesnél több adat kijelzése, ostobaságnak tartom, hogy minden egyes újabb verziónál újra kell tanulni kb a vezérlőpultot et cetera et cetera. egy kicsit eltértem a színektől :)

    mindezekkel együtt sem azt akarom mondani, hogy a Windows szar, én is néha rá vagyok kényszerülve a használatára, csak én azt nem értem, hogy a Microsoft, az egyik legnagyobb cég miért nem a nyilvánvaló hiányosságokra koncentrál, amik leküzdése előbb-utóbb úgyis napirendre kell, hogy kerüljön? bár mondjuk az is elképzelhető, hogy megint túl okos vagyok itt a péháfórumon önjelölt MS-vezérigazgatóként, mert azért jó húsban van a cég, a Win7-tel tarolás lesz.. :)

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz moonman #6 üzenetére

    közben jelenésem volt, de egy-két hozzáfűzni való:

    "az almát meg azért írtam bele, mert bizony produktívabb munkakörnyezet lehet, mint egy Windows."
    ez szerintem egyén- és feladatfüggő. ha annyival produktívabb lenne, már rég nem így állnának"

    ezért szerepelt ott a 'lehet' szó, viszont maga az oprendszer használhatóbb, egyszerűbb átlátni, mint a Windows-t. ez persze másnál lehet máshogy van, a legtöbben, akik használtak Mac OS-t én úgy tudom, ezt vallják. persze lehet ez azaért van így, mert csak azok nézik meg/próbálják ki, akiknek tetszik/nem elégedettek a Windows-zal? :DD

    ""azért az elég érdekes, hogy lényegében 1 évtizede nem adtak ki új operációs rendszert..."
    igen, ezen én is mindig jót mosolygok, amikor jön a Windows-fikázás, hogy ugyanaz az ősrégi technológia... "

    az hagyján, de a biztonságot, mint szempontot, ha objektíven nézzük, akkor bizony nem kicsi lemaradásban a Mac OS :P Persze ez a téma azért bonyolult és sokáig vezetne..
    Az azért akkor is elmondható, hogy bizony a Mac OS jobban gazdálkodik a géppel, mint a Windows. És itt most nem olyan gerinctelen tesztekre kell gondolni, hogy Apple hardveren bootcamp-windows, mert az bizony egy buziság, Hackintosh vs Win7, az már talán kevésbé hazai pálya :P Persze persze más koncepció (Microsoft: mindenen működik, Apple-csak egy-két HWkonfigon, stb, stb, de ez akkor sem kifogás..)

    A kezelőfelület: napi 50x pl végignézem legalább az Explorer-t intézőt mindent.. Azzal is tisztában vagyok, hogy nem hasraütésre készül itt bármi is és meg van mondva Sanyinak, hogy na akkor csinálj 50x50-es picture3.bmp-t ide paintben, mert az jó lesz nekünk, de kevesebb figyelmet vonna el/átláthatóbbá tenné az egész rendszert egy kis egyszerűsítés, kicsit minimalistább szemléletmód. Az is igaz, hogy sokak meg azért vesznek új Windows-t, mert az új mindig 'szebb'. Ki tudja, lehet itt dől meg az én nyavalygásom (szinte biztos). Egy dolog van, ami tényleg nagyon hasznos lenne, bár ezt is gondolom sokat hallottad: helytakarékossági szempontból sokkal jobb a fenti fix menüsor! És ez ugyan hülyén hangzik a 30 colos monitorok világában, de valamit tényleg számíthat, mert nekem ez volt az egyik legelső kedvencem a Mac OS-ben (persze dock, a system preferences egyszerűsége (ha meg más kell, akkor úgyis utána olvas az ember és ott a terminál, etc..)).

    Na mindegy, túl nagy bálna lett a Windows-ból és kész. Nem tudom, lehet-e még ezzel kezdeni valamit, ketté bontani a rendszert, lehet nem is kell. Viszont valahol meg kell húzniuk nekik is lassan egy határvonalat, különben a 'mindenlébenkanál' (amit meg lehet venni PC-s boltban, azt elvileg le kell tudnia kezelni a MS OS-ének) koncepció egyre jobban a rovására lesz a rendszernek, a legtöbb hiba eddig is ebből adódott. Meg valahogy tényleg, túl idegen, kevésbé intuitív a kinézet. Szívesen vennék valami szimulált több-desktopos megoldást is, mert iszonyat sokat számít az is! (tudom, Tiger előtt nem volt, de én csak a Leo-tól vagyok epölsznobvérfanbojsztívdzsobszbuzinaivgyökér) Merthogy én külsős programot erre nem fogok használni, azokból XP alatt elegem lett :D

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz oO7 #32 üzenetére

    én úgy tudom, hogy a 128 bit nem a memóriakorlát kibővítésére kell (64bit-es korlátot ki tudja mikor érjük majd el :) ), hanem a több magból és egyes speciális számításokból adódó igény, szóval nem kell itt selejtezni még az i7-eket :D Nem is natív 128bit lesz, viszont a 32bit=>64bit váltás miatt ez is egy jó eladható marketingszlogen lett, könnyen látszik, hogy a 64-nél 2x több a 128 és akkor az már milyen jó is lesz nekünk! Én inkább arra várok, hogy végre felejtődjék el a 32bit, használja ki minden program ésszerűen a többmagos rendszereket és a GPU-t, és ha 2 giga feletti mennyiségű RAM van egy gépben, azt minden esetben használja ki, amikor szükséges. Igazából a programozók lustasága az, ami miatt kell a gépeket frissíteni, nem a technikai elavulásé (persze a szoftver optimalizálása, mint olyan lassan már csak valami antik fogalom lesz :D )

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz moonman #38 üzenetére

    én is ezt emeltem ki, nem Mac-en való teszteket kell nézni!

    De személyes tapasztalataim szerint a legfrisebb (vagy legstabilabb, nem mindig ugyanaz a kettő) drivereimmel a Windows7 egy, még a legutolsó fekete MacBookom-hoz hardveresen hasonló, DELL noti többet gondolkodott egyszerűbb feladatoknál is, fotosopp meg ilyenek összehasonlítása megintcsak köcsögség, mert az Adobe programok mindig is szerették az almát. Mindegy, én nem tudtam megszokni azt, hogy a 'sajátgép' ha olyan kedve szottyan, elkezd gondolkodni és kell rá várni 1-2 másodpercet. Hülyeség volt felhozni amúgy ezt a témát, csak gondoltam leírom, mit várnék én el egy Win8-tól, ebben óhatatlanul benne van egy-egy összehasonlítás a konkurenciával :) . Aki meg térítősdire gondol, hát azért itt sem fenékig tejfel az élet, az elmúlt időszakban nem egyszer volt olyan szoftveres frissítés, ami miatt szó szerint használhatatlan lett az adott eszköz-én ilyenre pl nem sokra emlékszek MS fronton.. Meg azért a Mac OS-en is van mit fejleszteni, pláne bétás Snow Leo.. Na szevasztok!

    Bambano: thx!

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz gabor85 #39 üzenetére

    ugyan minek?

    A Microsoftnak ponthogy tök jó, nem kell szaroznia ezekkel, a gyártók így is versengenek, ki tud jobb vasat tenni a rendszerük alá :D Amúgy meg ha már MS-PC, akkor az előbb is említett IBM azért jó névnek örvend, még ha eléggé fúrják is a Microsoftot több fronton:) Ezekkel a cégekkel amúgyis nehéz lenne versenyezni, több éves/évtizedes tapasztalat és társai. Sokkal jobb ötlet volt a félig-meddig állóvíz konzolos piacra való betörés, ott könyebb volt partyba kerülni a Sonyval és a Nintendoval.

    Arról nem is beszélve, hogy egy MS-PC-re elkülönített stáb mennyi pénzt emésztene fel, és gondolni kell a jövőbeni jogi következményekre is (biztos vagyok benne, hogy lenne 1-2 per arra vonatkozólag, hogy a Windows a nem Microsoft gépeken 10%-kal lasabban fut :D ), satöbbi.

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz moonman #62 üzenetére

    én 'csak' 90%-ra emlékszem (bár az lehet amiatt a marketinges- trükk miatt van, hogy milyen OSről böngésztek és abban benne vannak a telefonok is).. szerk: ettől még helytálló az, amit mondasz, de gondolj csak bele a Final Cut és társai esetébe.. Igaz, ez csak az 'ellentábor' szemét szúrja, de azért mégiscsak :)

    ja és még egy érdekes kimutatás, most találtam xD [link]

    [ Szerkesztve ]

    I am cancer in your bones

Új hozzászólás Aktív témák