Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    válasz vehement69 #33 üzenetére

    "Az azért akkor is elmondható, hogy bizony a Mac OS jobban gazdálkodik a géppel, mint a Windows"

    Ez így ebben a formában nem igaz ! Talán a Lenovo (de lehet hogy valamelyik más gyártó) csinált abból éppen hatalmas promót, hogy hiper-szuper módon optimalizált notebookjaik vannak win7 -re... Az hogy a windows hogyan gazdálkodik a géppel az nagyon sokban függ a driverektől is... Az pedig mint tudjuk nem az MS dolga, hogy megírja a drivereket a gyártóknak. A lehetőségekhez képest pedig a generic driverek (remélem jól mondom) nagyon is jól teljesítenek. (Tehát amikor a windows-ra hagyod hogy felismerje a cuccaidat és nem töltöd le az ELVILEG optimalizált, kimondottan az adott hardverhez tartozó drivert a gyártótól)

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz vehement69 #33 üzenetére

    "Egy dolog van, ami tényleg nagyon hasznos lenne, bár ezt is gondolom sokat hallottad: helytakarékossági szempontból sokkal jobb a fenti fix menüsor!"

    hallottam bizony, és mindig el is mondom, hogy ez Windowson nem működne, teljesen más filozófia szerint épül fel a desktop és az alkalmazások is. amúgy Vista óta meg van oldva a dolog: nincsenek menük. :) 4 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor nyomtam alt-ot, mert szükségem volt valami parancsra onnan.

    "Na mindegy, túl nagy bálna lett a Windows-ból és kész. Nem tudom, lehet-e még ezzel kezdeni valamit"

    a Vista valóban bálna lett - legalábbis XP-hez képest - de Win7-tel elindult a folyamat visszafelé, kezdik kidobálni a gyakrabb frissítést igénylő programokat (Live), és az egész footprint 3 év alatt nem növekedett egy centivel sem, pedig több szolgáltatást nyújt és gyorsabb, mint elődje. (a kompatibilitás megőrzése miatt sosem lesz kicsi, de valamit valamiért.)

Új hozzászólás Aktív témák