Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz vehement69 #1 üzenetére

    ha a Singularity-re gondolsz, akkor felejtsd el. ugyanolyan tanulmány egyelőre, mint a MinWin (volt), sőt még annál is kísérletibb, hisz' a MinWin lényegében megvalósult.

    nem tudom, miért kéne alapvetően változtatni, azon kívül, hogy megint elkezdjük ismételgetni a szánalmas "kékhalál" meg "registry" és "dll" címszavakat.

    az almán sem tudom, mit kéne kiütni.

    "pl, hogy kicsit kevesebb színt használnak, szerintem komolyan zavaró az a csicsa-halmaz, amit belezsúfolnak szegény Windowsba "
    fekete-fehér-halványkék. mi ezen a sok?

  • moonman

    titán

    válasz vehement69 #5 üzenetére

    "amíg nem arról van szó, hogy a következő oprendszer valami újabb koncepcióra épül, addig nem nagyon ülök tűkön ülve"
    akkor egy darabig nem kell nyugtatót szedned. :)

    "az almát meg azért írtam bele, mert bizony produktívabb munkakörnyezet lehet, mint egy Windows."
    ez szerintem egyén- és feladatfüggő. ha annyival produktívabb lenne, már rég nem így állnának.

    "azért az elég érdekes, hogy lényegében 1 évtizede nem adtak ki új operációs rendszert..."
    igen, ezen én is mindig jót mosolygok, amikor jön a Windows-fikázás, hogy ugyanaz az ősrégi technológia... :)

    "ízlések és pofonok, egyrészt van még pár árnyalat, másrészt nem a komorság a lényeg, hanem hogy elég zavaró tud lenni az a sok kis grafika (amik ráadásul megintcsak SZERINTEM az esetek 90%-ban igencsak ízléstelenek, kb egy 15 éves hülyegyerek is össze tud bohóckodni fotosopban ilyeneket)"
    gondolom, nem árulok el újdonságot, ha azt mondom, a Windows felhasználói felületét nem 15 éves hüjegyerekek tervezik, hanem hosszú évekig tartó, soksokezer embert magában foglaló labor- és valós életkörülmények között végzett tesztek alapján alakul ki. nagy a felhasználótábor, ez pedig magával hozza, hogy sok lesz az elégedetlen user is, mert nem lehet egyszerre mindenkinek megfelelni. a többségnek viszont megfelel.

    "főleg ha napi 50x kell végignézned"
    itt konkrétan mire gondolsz?

    "felesleges mindenhol a sok kiegészítő szöveg"
    elsősorban ame... izé átlagembereknek készül, gondolom, ezzel el is mondtam a lényeget. :) nekik kell a kapaszkodó. (tény, örülnék egy "Windows for advanced users" módnak, ahol a sok help linket leveszi az ablakokról, de annyira azért nem zavaró, sokszor nagyon ötletesen vannak egymáshoz linkelve ilyen módon a programok, beállítások.)

    "sokszor a szükségesnél több adat kijelzése"
    nahát, én meg pont azt szoktam hallani, hogy egyre kevesebb dolgot írnak ki, és hogy ez milyen rossz. :)

    "minden egyes újabb verziónál újra kell tanulni kb a vezérlőpultot"
    azért ha jól megnézed Millennium óta nem nagyon változott, csak bővült. amúgy ott a kereső a vezérlőpultban is, sőt a start menü keresőből is lehet vezérlőpult-elemeket indítani. amikor valakinek új gépet csinálok és Vista/7 kerül rá és jön a bemutatkozás, mindig szájbarágom, hogy kereső, kereső, kereső és kereső. és amikor meglátják, hogy jé ez tényleg működik, akkor mindig mosolyra fakad a zarcuk. ezt kell megszokni és nem lesz gond.

    "csak én azt nem értem, hogy a Microsoft, az egyik legnagyobb cég miért nem a nyilvánvaló hiányosságokra koncentrál, amik leküzdése előbb-utóbb úgyis napirendre kell, hogy kerüljön?"
    itt megint az van, hogy ez egy iszonyatosan komplex rendszer, baromi sok felhasználóval és rettentő mennyiségű kóddal. természetesen foglalkoznak mindennel, de akármilyen hihetetlenül hangzik, van, hogy 3-4 év alatt bizony nem jut idő hozzányúlni valamihez. tudom, hogy ha valakinek szemet szúr valami, akkor hirtelen nem érti, hogy azt a pár pixelnyi szart miért nem lehetett Beta 1 óta odébbtolni, de akkor is ez az igazság. a mélyben viszont sokszor olyan fejlesztések folynak, hogy az ember csak pislog. ezt igazán csak az tudja átérezni, aki rendszeresen néz Channel 9 meg MSDN videókat, ahol a fejlesztők beszélnek egy-egy koncepció, új funkció megvalósításáról. az XP-hez képest (de még a Vistához is) elképesztően automatizált a cucc, olyan dolgokat csinál, amikről az embernek amúgy fingja sem lenne, hogy olyat egyáltalán lehet.

    összegezve: szerintem botorság lenne az egészet ledarálni és valami teljesen újat létrehozni csak azért, hogy ráírhassuk: "ez más". az alapok jók, tovább kell fejleszteni.

    [ Szerkesztve ]

  • oO7

    őstag

    válasz vehement69 #33 üzenetére

    "Az azért akkor is elmondható, hogy bizony a Mac OS jobban gazdálkodik a géppel, mint a Windows"

    Ez így ebben a formában nem igaz ! Talán a Lenovo (de lehet hogy valamelyik más gyártó) csinált abból éppen hatalmas promót, hogy hiper-szuper módon optimalizált notebookjaik vannak win7 -re... Az hogy a windows hogyan gazdálkodik a géppel az nagyon sokban függ a driverektől is... Az pedig mint tudjuk nem az MS dolga, hogy megírja a drivereket a gyártóknak. A lehetőségekhez képest pedig a generic driverek (remélem jól mondom) nagyon is jól teljesítenek. (Tehát amikor a windows-ra hagyod hogy felismerje a cuccaidat és nem töltöd le az ELVILEG optimalizált, kimondottan az adott hardverhez tartozó drivert a gyártótól)

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz vehement69 #33 üzenetére

    "Egy dolog van, ami tényleg nagyon hasznos lenne, bár ezt is gondolom sokat hallottad: helytakarékossági szempontból sokkal jobb a fenti fix menüsor!"

    hallottam bizony, és mindig el is mondom, hogy ez Windowson nem működne, teljesen más filozófia szerint épül fel a desktop és az alkalmazások is. amúgy Vista óta meg van oldva a dolog: nincsenek menük. :) 4 év alatt egy kezemen meg tudom számolni, hányszor nyomtam alt-ot, mert szükségem volt valami parancsra onnan.

    "Na mindegy, túl nagy bálna lett a Windows-ból és kész. Nem tudom, lehet-e még ezzel kezdeni valamit"

    a Vista valóban bálna lett - legalábbis XP-hez képest - de Win7-tel elindult a folyamat visszafelé, kezdik kidobálni a gyakrabb frissítést igénylő programokat (Live), és az egész footprint 3 év alatt nem növekedett egy centivel sem, pedig több szolgáltatást nyújt és gyorsabb, mint elődje. (a kompatibilitás megőrzése miatt sosem lesz kicsi, de valamit valamiért.)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vehement69 #34 üzenetére

    a több mag semmilyen szinten nem focizik ebben a kérdésben. A sok bit arra jó, hogy ha szélesebbek a regiszterek, jobb és hatékonyabb gépikódú utasításkészletet lehet csinálni, ami multimédiás meg biztonsági műveleteket végez. Pl. nem mindegy, hogy egy pont transzformálásánál háromszor végrehajtod ugyanazt a műveletsort a három koordinátára külön-külön, vagy bent van egy regiszterben a három koordináta egyszerre és azon egy gép ciklusban párhuzamosan végrehajtódik a művelet. Ez csak egy példa volt, nem konkrét dolog.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gabor85

    őstag

    válasz vehement69 #42 üzenetére

    de legyen akkoris. :DDD hidd el, egy atomjól optimalizált win+mspc mekkora sikernek örvendene már? csak ugye minősíteni kéne az alkalmazásokat, mint pl szifonnál...

Új hozzászólás Aktív témák