Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Penge_4 #87 üzenetére

    Mi lett volna, ha annak idején minden tudós jogdíjat követelt volna a munkásságáért? Még az elektromos áram, a csatornahálózat, a vezetékes víz, az autó, de akár még a bicikli is is csak a kiváltságosak számára lenne elérhető.

    Na azért álljon meg a menet. Elektromosságot, vizet meg autót nem is lehetett volna levédetni, mivel az elektromosság meg a víz az nem "találmány", autó meg egy absztrakt dolog, max. a nevét illetve egy konkrét megvalósítását lehetett volna (a bicikliben nem vagyok már biztos).

    Bocs, de te is meg Szabesz is iszonyatosan valótlan és ostoba, demagóg példákkal jöttök.

    Ismeretterjesztő kategóriában lévő műveknél (legyen az film, könyv, lexikon, akármi) teljes egészében meg kéne szüntetni a jogdíjakat és a licenszeket. Talán megélhetési "tudós" is kevesebb lenne.

    És akkor mi a pöcsömből élnének? Állambácsi fizetné őket? Megsúgom, a "megélhetési tudósok" azok pont, akik nem végeznek semmi érdemlegeset, mert állami támogatásból megtehetik hogy a semmit kutatják (gondolom ismerősek a "brit tudósok" kezdetű hírek, én az ilyen cikkeket ezen kezdetű mondatoknál már általában abba is hagyom, nem olvasom tovább).

    Már írtam, észre kéne venni, anyagi előrejutás nélkül nem fog senki sem csinálni semmit. Az általad sokat szidott kapitalizmus "nagy fegyverténye" pont ez, hogy hirtelen megérte új dolgokat kitalálni. Ennek köszönhető az ipari forradalom és az életszínvonal azóta is tartó, folyamatos emelkedése.

    Természetesen az állam által finanszírozott műveknek valóban ingyenesen elérhetőeknek kéne lennie, de azt is észre kell venni, a digitális forradalom egy új, eddig példa nélküli helyzetet teremtett, majd ki fognak alakulni ezek a dolgok idővel. Türelem. :)

Új hozzászólás Aktív témák