Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz tuser #2 üzenetére

    ez nem egészen így van. a cél nem a 0 w standby, hanem a maximális profit. kis különbség.

    egyébként a dolog nem ilyen egyszerű. a távirányító csak akkor dolgozik, amikor megnyomod. a tévének viszont mindig kell figyelnie, hogy nyomott-e valaki.

    ahogy én látom az 1w körüli standby már oké lenne első lépésben. itt viszont sokkal durvább dolgok vannak, mint például az egyes set-top-boxox 20w feletti standby fogyasztása.

    de e mellett is ezer sebből vérzünk. én a múltkor sok méregetés árán jöttem rá, hogy az usb-s tv tuner drivere / hardvere el van rontva és +2w-ot fogyaszt ha be van dugva a (nem powered) usb kábel. persze ez apróságnak tűnik, de a noti fogyasztásának 20%-a a semmiért.

  • lapa

    veterán

    válasz tuser #4 üzenetére

    pont ezen gondolkodtam én is, a több szintű bekapcsolásról. de ha jól okoskodok már most is van valami ilyesmi rendszer, mert egyébként sokkal többet enne standbyban az átlag készülék. vagy nem tudom. csak arra gondolok, hogy a tévém megeszik 130w-ot, akkor az a táp nemigen fogyaszthat csak 1w-ot terhelés nélkül. de az is elképzelhető, hogy az inverternek van külön tápja és az elektronikát meg csak valami kicsi hajtja. nem vagyok tévészerelő.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz tuser #24 üzenetére

    A CFL nem valós alternatíva a wolframszál ellen. Környezetszennyező gyártani, rengeteg ideig tart, mire eléri a fényerejét, és pl. alkalmatlan mozgásérzékelős rendszerekhez, mert kihal a sűrű kapcsolgatástól. Ha ráadásul fogyasztón keresztül nullvezetékes a kapcsoló, akkor még lesz belőle egy jó kis villogás, nem gyenge hang kíséretében. Tehát plusz vezeték kell a bekötéséhez, de akkor is megmarad a korai elhalálozás... A villogás egyébként LED-es lámpáknál is megfigyelhető.
    A LED alternatíva lehet, de egyelőre kísérletezés megy, az első szériás 5mm-es LED-ekkel megpakolt megoldások 1 hónap után eldobták a fényerejük 60%-át.
    Most dobálják az ún. cree LED-eket, amik ígéretesnek tűnnek tartósságban, azonban a színhőmérsékletük csapnivaló. A hideg-fehértől depressziós lesz az ember, a meleg-fehérnek meg kisebb a fényereje, esetenként drágább is, de ez is nagyon messze van a wolfram izzó természetes színétől.

    szerk.: nem tudom, műszaki ember vagy-e, de tudod mit szoktak erre mondani a tanárok, nem? ...Osram égővel.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • dezz

    nagyúr

    válasz tuser #24 üzenetére

    "A 954 5, a 840 3 sávos, a keverésből ( 954-840 ) pedig gyakorlatilag nappali fényt kapok ( mind színhőmérséklet, mind színvisszaadás mind fényerősség tekintetében )"

    Ez nem hangzik rosszul... Ki fogom próbálni. Mennyibe kerülnek? Ha mégsem válik be (pl. a halogén közelébe sem ér), mit csináljak vele? :)

    "ha hangulat, akkor a csillárt nyomod fel 5-6 db CWW ( 2500K ) 5W -os Osram égővel."

    Hmm, így már kezd egy kicsit macerás lenni (a halogént egyszerűen lejjebb vehetem, fokozatmentesen). Meg ugye további költekezés. Majd egyszer kiszámolom, mennyi idő alatt jön (mind)ez vissza.

    "Nem értem a mamókákat és az "értelmiségi" egyedeket miért ragaszkodnak a wolfram szálhoz ... most fűteni vagy világítani akarnak :)) ?"

    Pl. ezért: "CFL -ből a régi ( Made in Hungary ) Tungsram, az Osram valamint a Pleomax ( Samsung ) értékelhetők, a többi bóvli kategória." :)

    Jim Tonic: Végülis, a wolfram szál sem ég (lággal), hanem izzik... :)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz tuser #31 üzenetére

    Ja, hogy ez fénycső, efölött elsiklottam. Azt én nem igazán szeretnék a nappaliba. Kompaktból esetleg hasonló?

Új hozzászólás Aktív témák