Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kormi76

    aktív tag

    válasz bambano #15 üzenetére

    Mondtam én valahol, hogy nem illegális, ami történt? Nem. Olvasd el rendesen a hsz.-t mielőtt lekezelően reagálsz. Az álláspontom az, hogy kár háborogni miatta, mert teljesen érthető, ami történt, főleg egy IT oldalon vicces látni, ahogy hirtelen fontos lesz a törvény, amikor a torrent lekapcsolásáról van szó. Amikor a filmmegosztásról van szó, akkor meg megy a vita, hogy hát "nem is valódi bevételkiesés", " úgysem venném meg" stb. és a különböző jogsértést relativizáló érvek. Hol vannak most a jogsértést relativizálók (rajtam kívül)? Én azért szóltam hozzá, hogy billenjen kicsit helyre a mérleg nyelve.

    A másik: az emberölést ide citálni komolyan olyan ostoba párhuzam, hogy elképesztő. Ennyire nincs senkinek jogérzéke? Egyszerűen amiről itt szó van, nincs egy súlycsoportban az emberöléssel, ezért még a leggyengébben kapcsolódó példában sincs helye. Az értem, hogy a rendőrnek is jogszerűen kell eljárni, de miért nem bolti lopással példálóztál? Az talán arányosabb párhuzam lett volna. Mindig ez az emberölés... olyan hatásvadász.

Új hozzászólás Aktív témák