Új hozzászólás Aktív témák

  • gombsadi

    aktív tag

    válasz Wolverine #100 üzenetére

    Mint írtam nem fog 2millió emberből 2millió harcolni. Az a tömeg ami fel vette a harcot kissebseg volt. Akkor jöttek az amerikaiak. Hoztak fegyvert és hadba állították a többséget. Ilyen egyszerű. Ne tekintsünk már az amerikaiakra annyira joe bácsiként. Meg volt a jól fel fogott érdeke. De folytassuk pvben mert nem akarok már offolni.

    [ Szerkesztve ]

  • MichaelSD

    őstag

    válasz Penge_4 #97 üzenetére

    Az infláció nem az? A résztartalék képzési limit minimálisra csökkentése és helyenkénti eltörlése nem az? Ezek mind megtalálhatók hivatalos forrásokban, a FED, IMF oldalain.

    Infláció mint jelenség, ha nem is így nevezik nem csak a pénz esetében van, ez így semmit nem jelent. Részlettartalék bármilyen, akár nem monetáris tranzakcióban is szokott lenni, ez se mond így semmit. Ezek mind közgazdasági közhelyek.
    Az meg hogy valami le van írva egy dolog, de értelmezni is kéne....

    Az nem az, hogy minél fejlettebb a technológia annál nagyobb a munkanélküliség és annál inkább nyílik a gazdasági olló?
    A kettő összefüggése ilyen formában nem igaz, ennél sokkal összetettebb a probléma.

    Konkrétan arra gondoltam, hogy a pénzügyi rendszer szereplői közt vannak alternatívák, nem is egy. Persze nem Venus Projectek, de cserébe működnek, itt és ma. Természetesen a kedves fogyasztónak időt és energiát kellene fordítani rá, amit a legkevesebben se tesznek.

    Minden generációval egyre inkább csökken a termékek minősége és az élettartama. Nem a bővíthetőségre, a hatékonyságra és az ár -és erőforrás takarékosságra helyezik a hangsúlyt, mivel szöges ellentétben áll a fogyasztói rendszerrel, aminek az a célja, hogy vegyél újat, ha nincs is rá szükséged, majd mi "segítünk".

    Ez így megint közhely, ami egy nagyon összetett folyamat leegyszerüsítése. Pl.: Ha hosszú élettartamú termékeket használnánk lassulna a fejlődés (persze nem minden iparágra igaz, de a legtöbbre).

    A monetáris rendszert a VP azu életben nem fogja kiváltani. Ehhez a technológia még messze van. Azonkívül a monetáris rendszer nem rossz (még idejét se múltja) csak a jelenlegi rendszer nem tökéletes.

    ZG nem az a baj, hogy változást akar, hanem, hogy a ló másik oldalát képviseli. Mindezt úgy, hogy csúsztat és hülyit. Ez nem alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • JohnR

    aktív tag

    válasz ollie #99 üzenetére

    Ok. Elhiszem neked, hogy a ZG egy nagy hazugság. Áruld el, akkor mi ebből a haszna?
    Az ókoros részről dobhatnál egy linket, mert az vhogy elkerülte a figyelmemet (vagy nem egyről beszélünk).
    Néhány dologra azért hozhatnál cáfolatot, ne csak általánosíts, mert ezzel a film szintjére süllyedsz. Pl. az IMF hitelez vagy sem? Kér-e kamatot rá? Magyarország esetében volt-e privatizáció? Kik és mit privatizáltak? Beleillik-e ez a ZG "gazdasági bérgyilkos" részében hallottakba. Vagy az ott felsorolt technikák a valóságban hogyan működnek (vagy ilyen nincs is)? Irakban hol és mennyi vegyi/biológiai/tömegpusztító fegyvert találtak? Indult-e vizsgálat az ügyben? Hogy áll az afganisztáni háború (csak, hogy a cikkhez is kapcsolódjak)? Mit is védenek ott az amcsik? Mit keresnek egyáltalán ott?
    Szedjétek már részekre (ahogy kell) és tételesen cáfoljátok a benne állítottakat, mert csak az a fő érvetek, hogy a VP nem kivitelezhető. (A monetáris részhez meg inkább ne szóljunk hozzá, a hivatalos verzióban is van annyi ködösítés, mint amennyi ferdítés a ZG részéről. Ez sztem nem vita tárgya, nem értünk mi ehhez. A tények meg majd úgyis igazolni fogják melyik verzió volt igaz.)
    Az sztem is egy utópisztikus álom, mert ezzel az emberanyaggal kivitelezhetetlen (erre jó példa a légy esete: a szar finom! 6 milliárd légy nem tévedhet!). Az abban foglaltak csak(!) akkor állják meg a helyüket, ha az az alaptétel megvalósul, hogy az energia hozzáférés korlátlan ÉS ingyenes. Ha ez megvalósul, onnan kezdve már tényleg nem kell sok a VP létrehozásához (technikai színvonalunk azért nincs már olyan messze a benne látottak megvalósulásához). Persze van egy HA, és van az össztársadalmi ellenállás is ami lehetetlenné teszi a megvalósulást. És persze sokaknak sértené is az érdekét.

    És ne személyeskedj, mert jön a modi és te is kapsz egy bannt (átlagember vagyok, és nem vagyok rest gondolkodni).

  • JohnR

    aktív tag

    válasz MichaelSD #102 üzenetére

    A pénzügyi rendszer működtetőit más is Zg-esen látja: "a pénzügyeknél jelentősebb dolog forog kockán: mégpedig a nemzeti szuverenitás, különösen a kisebb országok szuverenitása. "Sorsunkat talán növekvően befolyásolják a globális pénzemberek és a multinacionális intézmények, de én nem emlékszem, hogy bárki is szavazott volna erre a folyamatra, vagy egyáltalán választást kínáltak volna" Innenszedtem az idézetet. Követni kéne a napi híreket, mert mindig borul kicsit a bili. Tele van már, és sok embernek kinyílt már a szeme. Persze többen vannak akik élik a lelki szegények boldog világát...

Új hozzászólás Aktív témák