Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Gabás #9 üzenetére

    Igazad van, pótolom, munkáltatói igazolás kell.

    -Self employed bejelentésével kapcsolatban másabbak a szabályok mint otthon, amíg nincs keresete, nem köteles bejelenteni magát.

    Javítom ezt is -bár szerintem egyértelmű volt , hogy nincs munkahelye, de a saját projektjein dolgozik, önmagát foglalkozatja . Bár meglehet a self-employed használata a jogi forma miatt valóban nem szerencsés. Egyébként abban az esetben sem lettünk volna előrébb, ha van a HRMCtől papír.
    Én így értettem:

    "bocsánat, ez nem helyes kifejezés. Munkahelye nincs, self-employed (egyelőre kereset nélkül, és emiatt be sem jelentve) , saját businessét építi"
    Csak nem akartam ennyire körülírni.

    Többiek: Nem a befizetésről van szó itt, hanem ELVEKRŐL. Hogy az állam megzsarol , ha nem azt teszed, amit ő akar. Lehet zsebpénz lesz ez évek múltán, nem ez a lényeg, nagyon nem.

    Danny007: egyelőre visszamenőlegesen nem jár rosszabbul, reményeink szerint pedig további befizetéseink nem lesznek. Az eddigi befizetésünket viszont nem akarjuk elveszteni.

    Kalandor: már késő. Amikor ez az egész cirkusz elindult, már próbáltuk bebiztosítani magunkat erre az eshetőségre is. Január közepén megy.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák