Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bokrosolajos

    őstag

    Jó kis írás! :R Arra azért kíváncsi lennék, driftelni lehet-e vele
    Fanatec Porsche GT3 RS V2 Clubsport pedállal ha jól rémlik, többe kerül, mint egy ilyen kompletten,de lehet még a TH8-as váltó is belefér.

    DFP-t már nem lehet kapni

  • bokrosolajos

    őstag

    válasz KaraDani #6 üzenetére

    Valóban, most néztem, V2 kormány 179.95 EUR + Clubsport pedál 199.95 EUR, ami valóban nem drágább, de ugyanott van a TRS500 115 ezres áránál

    Arra én is kíváncsi vagyok nagyon, hogy az óriási ház miatt feljebb került tengely miatt nem zavaró-e vezetéskor a monitorra látás, illetve ugyanabban az ülés pozícióban nem változik-e meg érzetre attól a szemre 5 cm magasság különbségtől.

    [ Szerkesztve ]

  • bokrosolajos

    őstag

    TH8-ast kell venni annak, aki GT legends-szel szeretne játszani :)
    Egyébként meg úgy megy ez lassan, mint a szoftvereknél a DLC, utólag vegyél hozzá ezt-azt! Fanatecnek van egy opciós váltója, H + Szekvenciális. Csak ott meg cserélgetni kell a szerint, hogy milyen szimulátorral nyomod, mert egymás mellett felcsavarozva zavaró lehet

    A fix váltófülek most terjednek igazán az utcai autóknál is. Az én kocsimban még a kormányon van. Mind addig OK, amíg egyenesen vagy nagy ívű kanyarban autózok, de például egy szerpentines résznél, ahol át kell fogni, tényleg matekozni kell, hogy akkor most melyik is hova fordult el? Ugyanez van a mostani DFGT kormányommal is.

    Először én is csodálkoztam, hogy miért viszik le a kormányról az oszlopra, például az új Ferrarik esetében, de most már tudom, hogy jobb az úgy...

    Van még egy megoldás (ami csúnya egyébként), ahogy a Fabia WRC-kben volt, egy karika felül, egy alul. Az mindig kéznél van és mindiga felső a felváltás, az alsó a vissza :)

    T500RS pedáljait eltolták, hogy spéci csatlakozója van és nem működik USB-n önállóan. Ha valakinek nincs rá szüksége, mint KKK-nak, akkor tovább adhatta volna, és vehetett volna mást pl. Clubsport, de így ...

    [ Szerkesztve ]

  • bokrosolajos

    őstag

    Ha már ennyi az Off
    Két autót használok, mind a kettőben bőrös a kormány, Az egyikben, amin váltógombok is vannak, nem zavar egyáltalán, a másik autónál viszont igen! Össze sem lehet hasonlítani a kettőt, az előbbi minőségi olasz bőrözés, láthatatlan öltésekkel, a másik valami levedlett tehén megnyúzása után születhetett, és mind az illesztés, mind a varrás fél millimétert emel a belső íven. Elég zavaró, olyannyira, hogy vezetés közben gyakran számolom az öltéseket azon a távon, amit elér a hüvelykujjam :D

  • bokrosolajos

    őstag

    válasz teratti #151 üzenetére

    Thrustmaster ≠ Trust! :P
    Sokan keverik.

    Pedig a Thrustmaster már akkor PC-s kormányokat gyártott, amikor a Logitech még csak egy felkapaszkodó egér beszállító volt. Csak hát a tengerentúlról nem nagyon jöttek át a termékei

    Most úgy kerültem ide, hogy 3 év DFGT használat után gondoltam, hogy talán váltanék és beruháznék egy drágább készülékre. Nem mintha bajom lenen a mostanival, ami még mindig nem lóg, és örömmel veszem rajta a D-Padet is (igaz, az élvezhető használathoz alapból kell a pedálba kell a labda, meg a rugó elfordítós tuning)
    Fanatec termék egyáltalán nem érdekel, mivel Logitech és Thrustmaster kormányokat használtam és egyikkel sem volt soha gondom, nem vágyok a német precizitás megtapasztalására az ügyfelesekkel :)
    G27 szintén nem kelle a ferde fogazás és a nem központosított kormánykerék miatt (engem zavar, hogy tekerés közben több centit fel-le jobbra-balra kimozog a perec). Kicsivel több gombja van mint a G25-nek, de kinézetre elég kínai, főleg a LED-ekkel.

    Szó ami szó, maradt piacon elérhető a T500, TRS8 váltóval akciózzák 140 körül. Gondoltam utána olvasok, mert nehezen szoktam váltani, és egyáltalán nem vagyok meggyőzve. Most ez a csavar balhé eszembe juttatja a régi Thrustmaster kormányomat, ott is időnként utána kellett húzni :O
    Nagy probléma még a kormány ház mérete és a felfogatás is. Íróasztalon kellene használni, naponta többször fel/le venni és betenni alá. Szinte kizárt, ahogy látom. Mindezeken felül a telefon csatoló sem bírná sokáig a mozgatást, a cégnél az összes emelgetett telefonban volt már probléma ezzel a plexis vacakkal.

    Végezetül, azt hiszem, még egy ideig várni kell, hogy kijöjjön egy másik álom készülék!
    Addig marad a GT (ennek is jól felment az ára, duplájára), csak egy jó pedálszett lenne mellé.. De ilyen kombót meg szerintem senki nem próbált

Új hozzászólás Aktív témák