Új hozzászólás Aktív témák

  • neilszab

    őstag

    válasz zmitya #87 üzenetére

    Mind a kettő logikus, sőt egybe is vág!

    Ez egy sima szoftveres kalibrációs "probléma":

    A load sensor a legkisebb feszítő erőt is érzékeli és méri, tehát amikor hozzá sem érsz még a pedálhoz de a rugó már feszíti kicsit a pedált, hogy az visszaálljon a kezdő állásba... ilyenkor is már érzékel erőhatást a load cell. Sőt, a potméter se ott kapcsol be ahol vége van pedál útnak, hanem előtte és utána is tudna még mérni.

    Éppen ezért kell szoftveresen megadni az alsó és felső deadzone-t az érzékelőnek, hogy milyen fizikai pedálállástól fogva meddig küldjön értelmezehtő jelet a számítógépnek. És ebből kifolyólag, ha te fizikálisan manipulálod a pedál ellenállását, akkor ehhez a szoftveres limithez képest hol kicsit belül, hol kicsit kívül leszel, ezért nem tudtad jól beállítani. Nem tudom mennyire érthető az, amit írok? :))

    Az én jelenlegi pedálom maximálsian kalibrálható szoftveresen ilyen mélységekben, és úgy az optimális, ha minden pedál kezdő és végpontjában van egy nagyon nagyon minimális holtjáték. De ha kicsit keménytem a rugót, akkor utána kell állítani az érzékelő kezdő alsó deadzone-ját is, ez teljesen logikus. És ezen kívül van még a kalibráció története, de ez már egy kicsit másik dolog, de nem pontosan ez.

    Egyébként az igazi kocsik pedáljaiban is van minimális holtjáték, nem értem miért baj ez?

    De zmitya!

    Veszel egy profi pedált, és az a bajod, hogy túl kemény a fék és túl hosszú úton jár a gáz (ez önmagában mókás, hiszen pont ez az egyik lényege a profibb cuccnak), majd közlöd, hogy szar, mert alig két napot adtál magadnak (és a testednek!), hogy leszámolj a több hónapos/éves megszokásokkal/berögződésekkel és hogy tökéltesen ráérezzél az újra??? Na ne hülyéskedjél már, ez hetekbe tellik!

    DFP utána mikor G25-re váltottam még 2 hét után is a kukába akartam dobni! Aztán lett csak jó, érezhetően jobb! Illetve a profi szimesek mindent patentül lerögzítenek, magukat is! Ha hátraborulsz a székkel, akkor nem a pedál a hülye... hanem mondjuk rossz a rögzítés :U

    Ez a mindent akarok, de azonnal hozzállás és közben azért érződik hogy nincs mögötte se túl elmélyült tudás, se egy kis egészséges alázat... ez nem fog előre röpíteni ;)

    [ Szerkesztve ]

    Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

Új hozzászólás Aktív témák