Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    válasz ivarg #28 üzenetére

    Azt ugye tudod, hogy már hardveres titkosítás is elérhető mind a Synologynál mind a Qnapnál és akár domain szerver funkciót is el tudnak látni? Mailszerver, proxy, VPN minden adott.

  • hallador

    addikt

    válasz ivarg #28 üzenetére

    Szerintem a fanyalgók képtelenek kilépni a kis otthoni komfortzónájukból.

    Igen :DDD A mellettem zúgó IBM V7k, meg a mellette lévő DS8800 (3 rack) elég nagy hogy ne zűgolódjak, vagy nem?

    Nyilván nem mindenkinek kell ilyen, de bőven meglesz a piaca ennek.

    2 Diskkel?

    Vállalati biztonság tekintetében egy egyszerű 50-60eFt ért megvehető Qnap vagy synology sosem lesz megfelelő egy multikba bedolgozó kis vállalkozás számára.

    Valóban erre van a sokkal értelmesebben kezelhető, és sokkal több funkcióval felvértezhető pl

    Synology DiskStation DS716+

    A synology, QNAP és társai nem csak home eszközöket gyártanak. De a 2 disk ott is 2 disk marad...

    Nem kell messzire menni pl. autó alkatrész beszállítóknak dolgozó gépészmérnöki irodák, vagy designer cégek ahol egy adott project file-ja csak néhány 10MB-ot tesznek ki viszont fontos a biztonságuk a hozzáférések naplózása a jogosultság kezelés iparági szabványok szerinti kezelése.

    Igen, erre van a backup szoftver, ami meg nem microsoft hanem szabvány függő, ugyan melyik business nas nem támogatja ma az NFS-t, vagy az iSCSI-t? Mindegyik, és az iSCSI-t úgy, hogy minden kompatibilis lesz, nem csak microsoft.

    Ezek olyan dolgok amik egy átlag user-ben nem merülnek fel viszont ha valaki bizalmas anyagokkal dolgozik akkor létszükséglet mi több előírhatják neki mit tehet és hogyan, mint bedolgozó alvállalkozó.

    Akkor nem ilyenen tárolja mindegy, hogy Synology, Thecus, Asus, vagy QNAP van ráírva. Hanem mondjuk tape library-n, amit kiegészít egy Data Domain-el. (VTL)

    Egy tenderen nem mutat rosszul ha valaki az adattárolásnál oda bírja biggyeszteni hogy Windows Storage Server 2012 R2.

    Ameddig meg nem látják, hogy egy játéknason fut. Egy komolyabb tenderen nagy ívben szarnak a Windows Storage szerverre, mert egy komolyabb tenderen storage-t akarnak az meg jelenleg olyan néven fut, hogy EMC, IBM, HP, Hitachi.

    Image építéskor egy százasnál többet is elköltene arra cégek, hogy profibb benyomást keltsenek.

    Ezt komolyan gondoltad?

    Ezek sokkal reálisabb okok a megvételre mint 30-40eFt-al kevesebbet költeni egy egyébként szükséges dologra.

    Legalábbis Microsoft szerint, mert egy rendszergazda kinevet, ha ezt elmondod neki.

    Egyébként aki már használta a storage servert az nem akar mást használni, mert nagyon ott van. A vas egyébként tényleg gyengusz, de 5-10 felhasználót kiszolgál, csak az üzembe helyezése kicsit macerásabb a lassú CPU miatt és nem biztos, hogy a tömörítést erre bíznám vagy csinálja éjjel de ez időzíthető.
    Amúgy ki tiltja meg, hogy később beletoljunk egy erősebbet ha kaptunk aktiváló kódot??.

    Igen a nagy storage gyártók meg kihalnak már látom is a zászlókat az EMC, meg a HAP, meg az IBM storage-ok feje felett, hogy hullanak el sorban.
    Ez megint microsoft bullshitnek tűnik amit írsz, vagy az ember aki mondta nem látott még storage-ot.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz ivarg #28 üzenetére

    Pont ilyen cégnél dolgozom. pont van a cégnek egy QNAP kétfiókos lomja. A partner-Ford- pont elöírta mit használhatunk. Na, pont nem ilyen, a tesztben szereplö szutykot, hanem már rackbe pakolandó szintet követelt meg. És a szemét nem lehetett kisz´rni annyival,hogy Win Server. A router típusát elöírják.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ivarg #28 üzenetére

    Szerintem a fanyalgók képtelenek kilépni a kis otthoni komfortzónájukból.
    Urak a torrenten és a zene, film, fotó tároláson túl is van ám élet!

    Bocs, én céges használatot feltételezve sem látom az értelmét. De biztos az én konfortzónámmal van a baj...

    Vállalati biztonság tekintetében egy egyszerű 50-60eFt ért megvehető Qnap vagy synology sosem lesz megfelelő egy multikba bedolgozó kis vállalkozás számára.

    Ahol ilyen szintű dolgok mennek, ott nem is egy 2 fiókos, elavult Atom procival és 2 GB RAM-al szerelt HW-re fogják bízni a biztonsági mentést...

    Nem kell messzire menni pl. autó alkatrész beszállítóknak dolgozó gépészmérnöki irodák, vagy designer cégek ahol egy adott project file-ja csak néhány 10MB-ot tesznek ki viszont fontos a biztonságuk a hozzáférések naplózása a jogosultság kezelés iparági szabványok szerinti kezelése.

    Itt valami iszonyú tévedésben lehetsz, ez esetben már fájlszerverként tekintesz rá, nem is backupként. Az ilyen cégeknél ismét ott vagyunk, hogy miért állítasz be fájlszervernek egy ilyen gyenge hardvert, amely ráadásul kiszolgálás terén elég korlátolt a WinStorageServer miatt. Ha ilyen cégnél (ahol az alkalmazott szoftverek sok milliós árakon pörögnek) előhozakodsz azzal, hogy te egy ilyen HW-t szánsz fájlszervernek, szerintem röhögőgörcsöt kap mindenki, és legalább Raid 5 vagy 6 szintet követelne meg. Amihez ez a HW ugyebár alkalmatlan...

    Egy tenderen nem mutat rosszul ha valaki az adattárolásnál oda bírja biggyeszteni hogy Windows Storage Server 2012 R2.

    Szvsz két opciót tudok elképzelni: egyiknél előírják, hogy mit használj, a másiknál meg nem törődnek vele, a lényeg, hogy tud garantálni az adatok biztonságát. Ezt egy Synology-val is probléma nélkül megoldod...

    Egyébként aki már használta a storage servert az nem akar mást használni, mert nagyon ott van.

    Igen, megfelelő HW és SW környezetben. Itt az előbbi nem nagyon áll fent, max. backupként lehetne elképzelni, ahhoz viszont tök felesleges a WinStorageServer futtató NAS, egy jobb QNAP, Synology is tökéletesen ellátja a feladatot...

    A vas egyébként tényleg gyengusz, de 5-10 felhasználót kiszolgál, csak az üzembe helyezése kicsit macerásabb a lassú CPU miatt és nem biztos, hogy a tömörítést erre bíznám vagy csinálja éjjel de ez időzíthető.

    Magyarul te is belátod, hogy gyenge a HW...

    Amúgy ki tiltja meg, hogy később beletoljunk egy erősebbet ha kaptunk aktiváló kódot??.

    Mármint mit? CPU-t? Az segít a megérteni az értetlen arckifejezésem, ha elmondom, hogy az Atom D270x bizony BGA-s proci, vagyis rá van forrasztva az alaplapra?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • lev258

    veterán

    válasz ivarg #48 üzenetére

    Én még csak hozzáértőnek se gondolom magam a témában, de egy gyors keresés azt dobta, hogy lehet használni Active Directory-t Linuxon is. A másik meg egyszerű jogosultságkezelési problémának/feladatnak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • #06658560

    törölt tag

    válasz ivarg #48 üzenetére

    "Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény."

    Pont ilyen kis cégnél dolgóként reagáltam.

    "Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek."

    Ezt eddig bármilyen alkatrészfejlesztésnél vagy meg lehetett oldani/ vagy volt rá adatbázis.

    "Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek..."

    A jogosultságkezelést már pár éve bármely OS tudja. USB és egyéb portok szintjén is.

    "Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának." Összevetve egy HP microszerverrel, mondjuk azt, hogy van, nagyjából egy árban van fele, de az ötöde, tizede közel sem igaz.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ivarg #48 üzenetére

    Nem szeretnék egyenként vitába szállni mindenkivel, de szeretném tudni(és komolyan szeretném tudni mert lehet, hogy én vagyok a tudatlan), hogy melyik linux alapú cucc kezeli az Active Directory-t.

    Mondjuk a Samba...

    Ugyanis ha a fentieket nem tudja kezelni a Linux akkor a legtöbb bizalmas fejlesztési projektben, legyen az reklám kampány, alkatrész vagy szoftver fejlesztés ilyen igények rendszeresen felmerülnek.
    Ilyenkor többnyire nem megoldás letiltani az usb-t meg a további meghajtókat, mert az kellhet egyes senior usereknek...

    Ismét: mi a frászkarikára akarod most használni ezt a Thecus NAS-t? Ha backupnak, akkor nem szükséges igazából az AD integrációs sem, szinte bármilyen NAS-t be tudsz úgy állítani, hogy csak a szerver és esetleg XYZ érhesse el.

    Ha fájlszervernek akarod használni, akkor milyen bizalmas fejlesztés az, ahol ez az adott NAS megfelelő a célnak? 5-10 fős cégnél a Win szerver általában elég (én is ilyen helyen dolgozok).

    Ha meg annyira komolyak az elvárások, akkor képes volnál egy 2 fiókos, max. Raid 0 és Raid 1 képes HW-t berakni a meglévő szerver mellé?

    Ha pedig konkrétan egyedül csak a NAS-t akarod használni, akkor megint ott vagyunk, hogy ha elvárás a magas fokú biztonság, akkor miért egy WinStoreServer-t akarsz ki egyedüli kiszolgálónak berakni?

    Nem 100-200fős cégekről beszéltem, mint mondtam hanem 5-10 fős kis közösségekről akiknek nem kell ennél több teljesítmény.

    Még egyszer: Milyen célra?!?!

    -Fájlszervernek meglévő rendszerbe berakni nem igazán jó. Ha komolyabb az elvárás, akkor pedig kevés.
    -Backupnak felesleges WinStoreServer alsó hangon, illetve komolyabb helyeken (ahol a WinStoreServer jól jöhetne) túl kevés a képessége.
    -Kiszolgáló szervernek még 5-10 főnek is gyenge, én lent megkérdeztem, hogy vajon egy D2700-es CPU-val és 2GB RAM-al ellátott HW vajon képes lehet-e 10 főt kiszolgálni (fájlszerver, e-mail server, WINS, ADLD, stb.), mert én kétségbe vonom ezt. 2-3 fő esetén, tényleg minimális kihasználtságnál talán elég lehet. Szerintem. De hazudtoljon meg valaki kérem!

    NEM NEM JÓ MINDENKINEK VAN AKINEK DRÁGA ÉS VAN AKINEK GYENGE, de könyörgöm a két halmaz között nincs senki szerintetek? ne kockuljunk már ennyire be a panelszobába!!!

    Fel lett hozva pár "életszerű" példa, lásd svéd kézműves pékség... :DDD
    Kb. ennyire életszerű az, hogy ez a NAS megtalálja a vásárlóközönségét.

    Valamit nem értetek és nem vesztek figyelembe, ez pont az ötödébe- tizedébe kerül egy belépőszintű hivatalos brand megoldásának.
    És nem kell belemenni abba, hogy az mennyivel jobb-több stb ha valakinek elég ez a szint akkor miért vegyen 500+ezerért?

    Azért azok az eszközök több nagyságrenddel többre is képesek, esetleg.
    Azt nem érted te meg, hogy ahol elvárás az a képesség, amit a WinStoreServer nyújtani tud, oda a hardware kevés.
    Ahol pedig a HW elég lenne, oda a WinStoreServer túlzás.

    De nyilván azért hüledezik a hozzászólók elsöprő többsége, mert nem ért hozzá, és csak te látod át mekkora üzlet is ez a NAS...

    devast: Én is használtam már, működött. Nem mondom, hogy mindig minden esetben tökéletesen fog menni, de ettől még így elzárkózni nem kellene tőle. Szerintem...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • hallador

    addikt

    válasz ivarg #51 üzenetére

    Csak mondom, de csak úgy halkan jegyzem, meg, hogy a Samba 4 már komplett LDAP környezetet biztosít Windows server 2008 szinten.

    de kétlem, hogy szabványos megoldást filléres cuccokban bárki nyújtana.

    Most pontosan mire gondoltál, hogy csak az a szabványos amit a Microsoft összeprogramoz, vagy a Microsot nem adja ki a saját megoldását, ezért ez kvázi szabvány lett, vagy mit kellene gondolnom, azért talán nem kellene szabványnak tekinteni a microsoftot, mert ennyi erővel a VMware, Oracle, IBM, stb mehetne a kukába, mert ezeknek a cégeknek kategóriákkal jobb szoftvermegoldásaik vannak adott termékkörre mint a Microsoftnak. Az hogy az AD pont az egyik legjobb nem azt jelenti, hogy csak az lehet szabványos...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • depmod

    senior tag

    válasz ivarg #48 üzenetére

    5-10 fős kis cégnek ez a megoldás elég értelmetlennek tűnik számomra.
    Már egy ekkora cég hálózati és admininsztrációs felépítéséből adódóan is, természetesen lehetnek eltérő igények, de alapvetően a konfig maga valahogy sántít a pozicionálásával egyetemben.

    A kis cégeknél (ismerem a szektort) sokszor még az AD-t sem ismerik, a kötelező szoftverektől és azok költségeitől eldobják a hajukat, a tisztességes rendszerben pedig a fileserver funkciók könnyen implementálhatók.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • hallador

    addikt

    válasz ivarg #96 üzenetére

    Röviden és tömören ennyi pénzért (100khuf vagy 300usd)a linux alapú megoldások nem nyújtanak teljes értékű AD megoldásokat.

    Meg tudnád mondani miért home nas-al hasonlítod össze?

    Tedd hozzá, hogy ahol van AD, mert a legtöbb helyen, ahova az emlegetett 100k-s synology, de vajon miért azt vesszük figyelembe, amikor ott a 713+/716+ ami 120 - 150 000 Ft. Az ennek a Thecus-nak az ellenfele, csak épp 30 - 50 ezerrel olcsóbb.

    Talán a 4GB-os verziónál nem sokkal drágábban már lehet valami, de konkrétan syno-megoldásokat preferáló kollégám-ismerősöm-konkurenciám szerint 250-300k alatt általánosságban vagy kurvasokat barkácsol (oda-vissza)és szopik az ember vagy nem lesz teljes értékű AD környezet a linuxos megoldásokban.
    Nekem erre nem biztos, hogy van időm sem az ügyfeleknek pénze.

    Azt elmondanád hogy miben különbözik a 250 000 Ft-os 1515+, és a 716+ szoftver szempontból, mikor ugyanaz a szoftver fut rajta, ugyanazokkal a funkciókkal a 716+ nyilván nem tudja a RAID5,6-ot mert 2 disk-el nem lehet, szóval akkor most ellentmondott magának bárki is, vagy csak sales-es, akinek fingja sincs a technológiáról....

    Ha most választhatok akkor inkább veszem ezt a megoldást a gyenge teljesítményével (ha elég) és teljes értékű AD-val.

    Pláne ha nincs AD, fentebb kiveséztük miért.

    Vagy marad az ír-olvas-ír/olvas opció ha ez nem szempont és pl. egy olcsóbb qnap vagy egy nas540 a zyxeltől egyébként ott is van minimal AD, de az sem működik megbízhatóan és inkább csa marketing az a két betű.

    Akkor most megint megkérdezném, miért is home nassal hasonítod össze?

    Ott van még az a ritkán érvényesíthető de tagadhatatlan tény, hogy nem nagyon van olyan eszköz amit ha meghibásodik a hardver akkor áttolom egy sima win-es gépbe és kiolvasom a tartalmát.
    Igen tudom vannak alternatívák a linuxos verzióknál is, de honnan szopjak linuxot egy graph vagy architecht designer cégnél ha épp 5-6 órányira vannak a leadástól és egy szar nas esetleg elfossa magát.

    Mert csak windows server futhat mindenhol, a legtöbb kis cég Linux szervert fog futtatni, mert ingyen van. Ha nagyon kell az AD, 20 fős cég esetében pont semmi értelme az AD-nek, így a Windows servernek sem.

    Az eszközzel kapcsolatban annyit, hogy több helyen is szimpátiát ébresztett hogy win server fut rajta és lehet, hogy el is adok 1-2db-ot most a tavasszal.
    Ha lesz vele tapasztalatom 5-10-15useres környezetben majd beszúrom ide akkor is ha negatív lesz.

    Szerintem, ez a szimpatikus dolog, csak akkor áll, ha egyáltalán nem értenek semmilyen operációs rendszerhez, de aki vajon nem ért a semmilyen server operációs rendszert miért pont a windows storage servert ismerné?

    Szerintem ráadásul, úgy, hogy a Synology, vagy a QNAP kb 1000* jobb dokumentációval rendelkezik, mint a Windows rendelkezett valaha is. az az ezzel azt akarom mondani, hogy aki nem látott életében sem szerver operációs rendszert, az is össze tudja kattintgatni, a Windows servert össze tudja kattintgatni? Nem hiszem.

    Mindenesetre kíváncsi vagyok mennyire válik be, a Windows Storage Serverekkel semmilyen probléma nincs, egy AX4-5 EMC-n.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • depmod

    senior tag

    válasz ivarg #96 üzenetére

    Én úgy látom, hogy nagyon AD függő vagy, amivel semmi gond nincsen, de egy kis cégnél, ahol számít a pénz, ott nem hogy AD-ra nem futja tisztességes környezetben, de még rendes munkaállomás sem jön össze sokszor tiszta célszoftverekkel. 10-20 ember alá felesleges és költséges ilyen "komoly" struktúra, ráadásul IT-st is fizetni kell a rendszer adminisztrálásért, ami lehet 2 alkalmazott fizetését is elviszi.
    Workgroup plusz némi backup, NAS, ez a valóság idehaza. Nem jó, de ezt tudják kigazdálkodni sokan, virágbolti verziókat bepakolva a "tartományba".

    Én azt mondom, hogy ez a NAS nem ilyen helyre való, de ha arról beszélünk, hogy hová, hát komoly fejlesztők alá sem, ugyanis a hardverezettségéből adódóan majd hamarabb kifekszik, mint egy közepes linux ketyere.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz ivarg #96 üzenetére

    Négy év elteltével hogyan látod, mennyire váltak be az eszközök és a megközelítésetek?

Új hozzászólás Aktív témák