Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz *Ropi* #1600 üzenetére

    "Lehet ha megpucolod a rárakódott portól, akkor visszanyeri a fényerejét."
    Negatív. Anyámmal az ITT TV-jét ilyen ok miatt cseréltettem ki pár éve. Kétszer nem követem el ugyanazt a hibát. :)

    "mielőtt bármihez is nyúlnál fotózd le a menü képernyőit, hogy ha valami nem stimmelne vissza tudj állítani az eredeti beállításokat!"
    Opcióztam már korábban is TV-ket. Igaz, azok még CRT-k voltak. Ez a Toshiba majdnem ki is cselezett.

    Találtam egy másikhoz való szervizkönyvet,"
    Az szinte betűre megegyezik az én TV-m szervizkönyvével, ezért nem lettem okosabb.
    A neten is keresgéltem, de csak CRT tv-khez találtam leírásokat, de azoknál nem ugyanazt jelenti a "brightnes center" például.

    Ezért megnéztem, hogy melyik mit csinál.
    Azt vettem észre, hogy az R-G-B CutOff és Drive szabályzók az egész TV-re egységesek, viszont a BRIGHTNESS CENTER, COLOR CENTER, BASE BAND TINT, és CONTRAST MAX minden bemeneti forráshoz és az ATV/DTV-hez külön állítható.
    A BRIGHTNESS CENTER szerintem a feketeszintet állítja, a COLOR CENTER a "szín", a BASE BAND TINT színárrnalat, a CONTRAST MAX pedig a kontraszt.
    Azt tervezem, hogy egyik bemenethez kalibrálok, aztán a többi bemeneteknél nem az OSD menüben lévő beállításokat módosítom, hanem a szervizmenüét. Így elérhetem, hogy az OSD menü azonos beállításai mellett minden műsorforrás hasonlóan nézzen ki. És hogyha pl. a világos szoba miatt feltekerem a fényerőt TV nézés közben, akkor a HDMi fényereje is menjen vele szinkronban.
    Nem tűnik butaságnak, csak borzasztóan sokat kell mérnem. És előtte logikusan végiggondolni, és megtervezni az egészet. :(((

    Más: jelenleg még a világossággal vagyok elfoglalva, de egyszercsak eljutok a színekhez. Már ezt is méregettem, és nagyon nem tetszik, amit a Spyder előállít. A HCFR-ben láttam, hogy be lehet tölteni korrekciós fájlt. Hol (ki) végez colorimeter hitelesítést?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák