Új hozzászólás Aktív témák

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz ATM_automata #524 üzenetére

    Az biztos, hogy RGB értéket csak akkor fog tőled kérni kézzel állítani, ha nem Basic módbn használod. Ahogy te is sejted, jobb lenne igy tenned:K

    1. Display and Technology type: Itt a lehetőségek CCFL, Wide-Gamut CCFL, White LED, RGB LED. A leírásból nem igazán derül ki számomra, hogy melyik mi és milyen monitor tipusnál kell őket választani. ASUS K53 laptop, LG DM2350D és Samsung SyncMaster 731BF monitor kalibráltam eddig. Egyiknek a leírásában sem találtam ezen technológiákra utaló jelzést.
    2.White Point: Eddigi sakkozásom szerint a Kelvin érték lehet, ahol a D65 a K6500-nak a szebbik neve lehet.
    3. Luminance: Itt mitől függ a beállított érték? Def. 120.
    4. Ambient Light Smart Control: Gondolom itt állítom be, hogy a profilba bele tegye a környezeti fény beállítását.

    1. LED, vagy hagyományos háttérvilágítású a kijelző (utóbbi a CCFL ugye...), illetve standard (sRGB), vagy wide-gamutos-e.
    2. Ez igyvan. D65=6500K
    3. Környezeti fényviszonyoktól, meg hogy te mire szeretnéd. Értelemszerűen ha kevés a környezeti fény akkor nem jó, ha erős a kijelző fénye, mert kisüti a szemed. Én pl. nappal 120cd/m2 körül használom, este pedig 90-100cd/m2-en.
    4. Itt valóban csinál egy konkrét, az adot helyre jellemző környezeti fénymérést, és ehez igazitja a kalibrációt (mivel ez a legtöbb helyen ugyis változó, én nem szoktam belevenni egyébként,de természetesen ugy az ideális, ha benenvan).

    [ Szerkesztve ]

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Új hozzászólás Aktív témák