Új hozzászólás Aktív témák

  • ATM_automata

    őstag

    Az elmúlt napokban elég sok időt töltöttem az i1Display Pro társaságában, nézegettem a menüt, tutorial videókat (ezek teljesen kínaiak voltak) meg kalibrálgattam vele...hát, hogy őszinte legyek inkább a kérédések száma nő és nem a válaszoké :D

    Ha valaki használja már és megválaszolna nekem pár kérdést, azért hálás lennék.

    A korábbi i1Display2-es kalibráló gép esetében a kalibrálás során az RGB, Contrast és Brightness értékekt a monitor menüjében kellett állítgani annak megfelelőe, amit a gép kért/mért. Az i1Display Pro esetében eddig csak a Brightness értéket kellett manuálisan állítanom, ezen kívül semmi mást. A kalibrálás végén elmentem a színprofilt és kész. Viszont akkor itt minden beállítás érték az ICC profilban van nem? Tehát ha úgy tetszik, akkor nem a monitort kalibrálja, hanem a számítógépre tesz egy vezérlő profilt nem? Ami ezzel a bajom (ha így van egyáltalán és nem én rontok el valamit), hogy a monitor nem lesz bekalibrálva, tehát a csak egy pc-ről vezérelve és csak az ICC profillal együtt lesz "kalibrált", mivel az RGB értékek maradnak ugyan azok, mint kalibrálás előtt. Nem?

    Ebből következően tehát nem tudok vele mondjuk lapos tévét kalibrálni úgy, hogy HDMI-n keresztül rádugok egy laptopot, mert ha leszedem róla a laptopot, akkor vissza áll az erdeti állapot a Brightness érték kivételével.

    Kalibrálás tekintetében a Basic módot eddig nem mertem elhagyni, mert még itt is bőven van bennem kérdés.

    1. Display and Technology type: Itt a lehetőségek CCFL, Wide-Gamut CCFL, White LED, RGB LED. A leírásból nem igazán derül ki számomra, hogy melyik mi és milyen monitor tipusnál kell őket választani. ASUS K53 laptop, LG DM2350D és Samsung SyncMaster 731BF monitor kalibráltam eddig. Egyiknek a leírásában sem találtam ezen technológiákra utaló jelzést.
    2.White Point: Eddigi sakkozásom szerint a Kelvin érték lehet, ahol a D65 a K6500-nak a szebbik neve lehet.
    3. Luminance: Itt mitől függ a beállított érték? Def. 120.
    4. Ambient Light Smart Control: Gondolom itt állítom be, hogy a profilba bele tegye a környezeti fény beállítását.

    Measure color patches menü/Display Hardware Setup
    Automatic display control (ADC): Itt gondolom teljesen automatán próbálja meg kezelni a kalibrálás során a kijelzőt.
    Adjust brightness and contrast manually: Itt a Brightness és Contrast értékeket kell manuálisan beállítani és a többit csinálja automatán a rendszer?

    What else?

Új hozzászólás Aktív témák