Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz doc #165 üzenetére

    Köszi, így már értem.

    Én a desktop vonalat néztem. Valóban más laptop esetén sajnos windowson rengeteg ideig tart a leállítás, sleepet nem használom.

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

  • hallador

    addikt

    válasz doc #165 üzenetére

    Nem értünk egyet.
    A MacOS semmivel nem stabilabb, mint egy Mint. Én is 18 éve használok Linuxot, és most vettem magamnak egy MacBook AIR-t de meg sem közelíti a Linux szintjét, a MacOS egy fabalta. Szó szerint, idiótábbnál idiótább billentyűzet kombinációk, nagyon lehet látni a MacOS-nek, hogy az Apple nagyon akálódszik, hogy a utolárje ebben a Windows-t, de nagyon nem megy nekik. Az FN+ctrl+commant+xzz billentyűzetkombinációk amit a Mac 3-4 billyentyűvel képes megoldani, azt egy Mint 2-ből megoldja, ez mind azért van, mert a MacOS, egy teljesen egérre optimalizált rendszer, és amint én nem egerek akarok használni, akkor rohadtul kényelmetlenné válik a rendszer.
    Majmolja a Linuxot ebből a szempontból, de nem megy nekik. (Ugye azok a funkciók amit ma a MacOS tud a KDE-ben jelentek meg még 20 éve, tehát annyira nem mondanám, hogy nem nyúlták. )

    Az olyan nagyon idegesítő dolgokról nem beszélve, hogy egy szövegben nem képes kijelölni két különböző szót, mert ezt a rendszer már nem tudja.

    A MacOS, csak annak Just Works akinek nincs igénye, egy informatikust a halálba kerget a butasága, és az, hogy amit a Linux csípőből tud, na azt itt vért pisilve oldod meg, és csak külső programokkal. Szóval annyira nem jó a MacOS.

    A Frissítésekről nem beszélve, ami röpke 30 - 50 perc. Egy Linux 3 perc alatt frissül, még egy verzió váltás sincs 30 perc, nemhogy egy sima update. Arról nem beszélve, hogy ma már nem nagyon láttam olyat, hogy akár a VMware Workstation is kernel modulokat keresgélne, mert automatikusan forgatja le egy Mint. És ha valami baj lenne, akkor a Linuxokat 2 nap alatt befoltozzák a MacOS-t meg vagy igen vagy nem. Szóval a kettő elég messze van egymástól.

    Ha imádod az egeret, és hajlandó vagy pöcsölni vele, akkor a MacOS a Te rendszered, ha viszont esetleg akár egy ctrl+c,ctrl+v billentyűzet kombinációt akarsz használni, na a command billentyűt ennél szarabb helyre nem tehették volna.
    Külön van a ctrl, külön a command, és külön az option. Ez azért fasza, mert ezt egy bármilyen nem 25 éve tervezett rendszer ma megold egy billentyűvel. Ezért mondom, hogy az Apple nagyon kapálózik, hogy hajazzon egy modern oprendszerre, mint pl a Linux Mint. de nagyon nem megy nekik. Igaz fut rajta a Photoshop! Szóval valamit valamiért.

    Arról nem beszélve, hogy sebességre és kompatibilitásra, a Mint elveri. Stabilitásban is hozza a MacOS szintjét, én még Mint-et MacBook minőségú hardveren nagyon nem láttam szétfagyni (HP EliteBook).

    Amiért megvettem ezt a gépet, mert valóban hangtalan, és tényleg annyira van gyors, hogy egy napot is kibír, anélkül, hogy tölteni kelljen,

    De azért ha ilyen gép lenne PC fronton, akkor kellene a töknek a MacOS....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák