Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz Dhampir #2 üzenetére

    Nekem sincs semmilyen papírom - még - bár tény hogy felsőoktatásban tanulok, a munkáltatóm mégis versenyképes fizetést ad, ami tükrözi a szaktudásom.

    Szóval nem kell mindenhova papír, csak érts hozzá.

    Nem mellesleg a mai - csak az én szakmámat nézem - szoftverfejlesztők akik most végeztek az egyetemen jó eséllyel nem tudnának egy nagyobb, pláne többszemélyes projektben részt venni, mert az egyetemek jórészén azt tanítják hogy "TE ÍROD MEG A KÓDOT, EGYEDÜL, NEM MÁSOLHATSZ A MÁSIKRÓL, NEM SEGÍTHET SENKI, TE SEM SEGÍTESZ SENKINEK". Majd mikor odakerül egy céghez és elé tolnak ez 20k soros programot hogy kéne vele kezdeni valamit, akkor pislog, GIT-ről meg maximum a beadandó feladathoz felhasznált - egyébként nem engedett - toolok keresésekor hallott maximum.

    Tisztelet a kivételnek. :K

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • vicze

    félisten

    válasz Dhampir #7 üzenetére

    Ha egy munkáltató csak a papírt képes nézni (ez lehetséges begyöpösödött HR osztályokon, multinál vagy közszférában), az egyszerűen veszett és versenyképtelen attól a pillanattól kezdve.

    Azért erősen különböztessük meg egy IT-ban az ég világon semmit nem érő főiskolai vagy egyetemi diplomát, és a valós szakimai certifikációkat, amik esetében valós bizonyítékot kell adj a tudásodról az adott területen.
    De sok terület van jelenleg ahol ez lehelten, vagy a terület olyan iszonyat dinamikus, hogy évek alatt elavul a tudás. Itt a munkáltató rá kell szánja az időt és fel kell mérje a jelentkező valós tudását, minden papír nélkül, ha nem teszi megint csak versenyképtelen marad.

  • haxiboy

    veterán

    válasz Dhampir #7 üzenetére

    Szerintem egészen bevett szokás, de inkább a fiatalabb munkaadóknál. Az idősebb berögzült vezetőségnél még mindig a papír a mérvadó.

    IT szektorra szerintem kifejezetten jellemző hogy nem kérnek papírt ha jól végzed a munkád, de ide jellemzőbb is a korral való haladás, különben nem lehetnének piacképesek. Így a vezetőség is adaptálódik a szokásokhoz és tudja hogy találhat megfelelő embert papírok nélkül is.

    De ez a papírok nélküli történet is csak akkor működik ha valóban érted amit csinálsz és szakszerűen el tudod végezni a feladataid. Vagy hajlandóságot mutatsz a tanulásra. Sok cég az ígéretesebb "növendékeket" drága képzésekre küldi mert tudja hogy ebből mindkét fél profitálhat.

    A mi cégünk például folyamatosan vadászik a megfelelő fejlesztő palántákra, kifejezetten kevesen indulnak el ebbe az irányba (én is csak véletlenül keveredtem bele de úgy megtetszett hogy végül úgy döntöttem ez egy jó lehetőség), főleg azért mert az egyetemeken nem is tanítják, így az ebben a körben mozgó munkáltatónak majdnemcsak mindegy hogy kinek milyen papírja van kevés amit hasznosítani tud belőle.

    De például egy szoftverfejlesztő teljesítménye nem is mérhető úgy mint egy esztergályosé például. Hisz utóbbinál mondjuk darabszám és minőségben mérhető a teljesítmény, nekünk szoftverfejlesztőknek nehezebb a teljesítmény mérés, mert van hogy egy problémán több napon keresztül gondolkodunk, majd álmunkból felriadva ülünk a géphez kódolni mert valami bekattant. Pláne nem mérhető megírt kód mennyiségében. Kód minőséget talán a formázás, megfelelő dokumentálás, illetve a sebesség tudja jellemezni, de ez megint nem egy mérhető dolog, előbbi kettő főleg magunknak történik, utóbbi kimutatható számokkal, de néha 2 ms gyorsuláshoz teljes szemléletváltás szükséges.

    (#8) vicze1: A diploma lényegében a mainstream IT területekről ad 3-10-25-50 évvel ezelőtti képet minimális gyakorlattal, de talán a gondolkodásmódot hogy egy adott feladathoz hogyan álljon az illető megkapja. De én is pont ezért vagyok az egyetemen sokadik éve, mert maradt néhány tárgyam ami egyáltalán nem érdekel, és tudom hogy abban a szakmában ahol én szeretnék tanulni semmi hasznát nem veszem, és nem is fogom, ráadásul - a mérnöki fizikát leszámítva - elavult tudást kapunk.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák