Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sghc_toma

    senior tag

    válasz bambano #49 üzenetére

    "Én úgy tudom, hogy az osx az bsd-n alapszik ..."
    talan helyesebb, ha azt mondjuk, BSD-n is alapszik.. a XNU kernel egy Mach-bol es BSD-bol osszegyurt hibrid, ami kapott egy OOP driver API-t, az I/O-Kit-et..

    "és azért, hogy legyen hozzá megfelelő support, nem freebsd meg nem szabad szoftveres, ezért a bsd-ket üzleti céllal támogató BSD International által faragott kernelt rakták bele."
    tekintve, hogy nem csak fogtak egy kernelt, es epitettek ra egy OS-t, hanem bizonyos alapokat felhasznalva osszegyurtak egy sajatot, nem hinnem, hogy ez igaz lenne..

    bar en meg nem talaltam konkret, egyertelmu jelet a XNU forrasaban, hogy a BSD kodok nagy resze a FreeBSD-bol szarmazik (oszinten szolva nem is nagyon kerestem), tobb ismert OSX hacker allitja ezt, igy hajlando vagyok hinni nekik.. ket idezet:

    "XNU's BSD component uses FreeBSD as the primary reference codebase (although some code might be traced to other BSDs)." - Mac OSX Internals: A System Approach (Amit Singh)

    "The kernel also involves a large chunk of code derived from the FreeBSD code base. As mentioned earlier, this code runs as part of the kernel along with Mach and uses the same address space." - The Mac Hacker's Handbook (Charlie Miller, Dino Dai Zovi)

    [ Szerkesztve ]

    in asm we trust

Új hozzászólás Aktív témák