Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz FefeeX #156 üzenetére

    "Nem azért, de ha közel annyit, vagy akár többet fizetek egy szutyok mobilnetért, ami lassú és korlátos, mint a 120 megabites kábelnetemért, akkor már tudjam legalább teljeskörűen használni..." Miért a 120 Mbites neted mennyire mobil? Nem látom az összefüggést, hogy ez miért is jogosítana fel arra amit szeretnél. A mobilitásnak perpill ez az ára, eszed nem eszed akkor is ez van.
    Másik kedvencem a drága a mobilnet, a mai vezetékesekhez képest bit/bit arányban forgalom korlát figyelembevételével tényleg drága. De ha beleveszed a mobilitást akkor már lehet annyira nem is az.
    Arról meg ne is beszéljünk, hogy amikor kb. 10 éve kezdett felfutni a vezetékes internet, az emberek rohantak a mai mobilinternet előfizetési árak nominál értékének megfelelő ( ami reálértékét tekintve ugye lényegesen több), sőt most már inkább annál drágább, néhány százkbites vezetékes internet előfizetésekért.
    Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem tarthatod drágának, mert ezt mindenki a saját érték ítélete szerint dönti el, csak érdekes az emberi gondolkodás/viselkedés.

    Nyergeld meg a nagyot

  • LordX

    veterán

    válasz FefeeX #155 üzenetére

    Magadnak mondasz ellent. Senki nem azt mondja a "nemarravaló" csapatból, hogy ne nézz HD videót, ne hallgass rádiót. Hanem azt, hogy ARRA nem való, hogy 100 GB forgalmat generálj. Mint ahogy te is mondod, belefértél a 2 GB-be pad nélkül. Paddal csinálj 10x annyit. Még mindig nem vagy a 26 GB-s limitnél!

    Én uTorrenttel simán kapcsolódok mobilneten trackerre. Persze lassú mint az atom (prioritizálják), de működik.

  • Dave1984

    őstag

    válasz FefeeX #164 üzenetére

    Mar leirtam,jelenleg NEM Mobilnet,amit ezen a neven arulnak a szolgaltatok,mert elhagyod a varost es orulhetsz,ha egyaltalan EDGE lefedettseg van,de sok helyen csak GPRS!Pofatlan megtevesztes ez az egesz mobilnet hulyeseg.

    [ Szerkesztve ]

    Nekem a tudat nem ad szabad utat

  • dchard

    veterán

    válasz FefeeX #167 üzenetére

    Ha ennyit értettél meg abból, amit mondtam, az elég szomorú. Az például eszedbe sem jut, hogy esetleg az államnak nem kellene ilyen pofátlanul lehúznia az operátorokat, és/vagy olyan frekvenvciadíj-fizetési konstrukciót kéne kidolgoznia ami ösztönzi a vidéki TRX bővítéseket, netán a 900-as sáv felszabadításával (amivel 3 éve késnek) biztosítani, hogy végre vidéken is elinduljon a 3G-s lefedettség bővítése.

    Érdekes egyébként, hogy míg a MAgyar Telekom például 7-800 milla állami pénzből vitt kébeltv-t és kábelnetet 7-8 szabolcsi faluba, addig a mobilszolgáltatók nem hogy pénzt nem kapnak (pedig ők ennél jóval kevesebb pénzből le tudták volna fedni az érintett településeket), de még az általuk fizetendő díjtételekből sem kaptak soha mérséklést.

    Elgondolkodtató.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • Dany007

    veterán

    válasz FefeeX #169 üzenetére

    "Aztán gyakorlatilag meg kiderül, hogy egy kva nagy átverés. Én mint felhasználó teszek rá, miért van ez, az a hibás aki ezt így eladta nekem. Mert ha nem tudja biztosítani, akkor ne adja el, vagy ne hazudjon a szemembe,"

    Most nem azért, de akkor miért nem perelsz?
    Vagy azt is elhiszed, hogy van intelligens mosópor? Ami felkutatja a málnafoltot és kitessékeli a szálak közül?
    Szinte az összes reklám, az összes marketing fogás bullshit. Azért van, hogy neked eladják. Kamuznak össze-vissza. Egyébként jómúltkor néztem t-mobil 3G lefedettségi térképet, hát mit ne mondja, az igen foghíjas volt. Tessék Ez bárki számára elérhető, nyilvános. A vak is látja, hogy a nagyvárosok és nagyobb településeken kívül gyakorlatilag nulla a lefedettség. Ezek után pedig bárki tudatában lehet (ha veszi a fáradságot és ezt megnézi) annak, hogy mit is jelent a lefedettség és miért is ad ki pénzt.
    Ez van, szar. Tényleg az. De ha valaki egyszer előfizet, aztán meg jön rinyálni, előbb nézte volna meg ezt a térképet és akkor máris eltudja dönteni, hogy megéri-e ez neki vagy sem.

    Ott van az az új sensitív fogkrém reklám. Amiben bekenik az érzékeny fogukat a krémmel, majd 3mp múlva isszák a jéghideg vizet és mindenki boldog.
    Na, megvettem kipróbálásképpen poénból. Rá van írva, hogy csak rendszeres használat esetén, min. 2 héten át használva hatásos. DE(!) ha mégsem, akkor komolyabb fogorvosi problémám van és fáradjak el a dokihoz. Ergo, nem szólhatok egy büdös szót se, mert így le vannak védve. Persze, hogy nem volt hatásos.

    Egyébként nem hiszem el, hogy 20 év után még van olyan ember, aki szó szerint elhiszi a reklámokban hallottakat.

  • dchard

    veterán

    válasz FefeeX #171 üzenetére

    "Csak éppen, a szakértő szerint sem használható internetezésre"

    Én ilyet sehol nem állítottam. Csak azt ecseteltem, hogy ahol esetleg probléma van, az mi miatt lehet.

    "Csak ugye a pénzéhes szolgáltatók nem akarnak lemondani egy forintról sem az óriási extraprofitból (általában az állam azokat adóztatja ahol a válság ellenére például óriási eredményt tudtak elérni, és érdekesmód mindegyik nyávog)"

    Az állam azokat adóztatja, akiktől könnyű behajtani az adót. Egyébként ha vennéd a fáradtságot és a demagóg bulvármédiában hallott baromságok mögé néznél, akkor láthatnád, hogy a három nagy különadóval (értsd: a meglévő adókon felül fizetett adóval) sújtott három szektorból (bank, energetika, távközlés), az utóbbiban a legnagyobb a beruházásigény, és itt a legkisebb a megtérülési ráta, azon kívül az első kettő a "válság" ellenére is 10-20%-os növekedést tudott produkálni, míg a távközlés recesszióban van a mai napig.

    De neked nem érdemes semmit elmagyarázni, mert nem akarod megérteni amit leírunk, meg olyan dolgokat adsz mások szájába, amit soha nem mondtak.

    Neked legyen annyi elég, hogy ha nincs meg a garantált sebességed, amiről ugye tájékoztattak, benne van a szerződésben, akkor reklamálj az ügyfélszolgálaton.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz FefeeX #174 üzenetére

    Először is nem szorul egyik szolgáltató sem a védelmemre. A lényeg az, amit már orbanonak is elmondtam, csak ő megértette veled ellentétben: nyugodtan szarhatsz a körülményekre, attól még azok befolyásolják, hogy neked milyen gyors a mobilinterneted akkor is ha nem veszel róluk tudomást. Mondhatod, hogy téged nem érdekel, hogy 3 fal mögött nincs térerő, de ettől még nem lesz nálad szolgáltatás. Mondhatod, hogy téged nem érdekel, hogy az állami szabályozás hátráltatja a vidéki mobilszélessáv terjedését, de attól még nem lesz vidéken mobilszélessáv ilyen feltételek mellett. Mondhatod, hogy téged nem érdekel a különadó, de emiatt rengeteg fejlesztési projekt csúszik, vagy elkaszálják. Ennyi.

    De nem vitatkozom veled tovább, mert szemlátomást semmi értelme.

    Csak azt tudnám, hogy ha ilyen "drágának, és szarnak" tartod a mobilinternetet, akkor miért fizetsz rá elő?

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz FefeeX #176 üzenetére

    Aha, szóval a semminél ez a szar és használhatatlan szolgáltatás is jobb mivel kell a munkádhoz. Nem mondom, hogy idilli a helyzet, de azért a GPRS-hez képest az EDGE 4-szeres sebességnövekedést hoz, a válaszidő pedig 6-800ms-ról 130-150ms-ra csökken (ez HSDPA-szerű válaszidő amúgy).

    A lényeg az, hogy az operátorok ne érezzék aránytalan tehernek a frekidíjat, és akkor az új rádiós egységek miatt sokkal szívesebben "tartalékolják túl" a tervezett kapacitást, így csúcsidőben is jóval használhatóbb marad a rendszer.

    Szerintem egyébként EDGE területen ha valaki 3 timeslot-tal tud letölteni (150-160kbit/s) az teljesen elfogadható, tekintve hogy 4TS (220kbit/s) a technológiai maximum.

    A vidéki mobilszélessáv megoldása nyilván az UMTS900 bevezetése lesz, itt a szeptemberi frekitenderre vár mindenki. Igazából két éve lehetne már működő szolgáltatás ebben a sávban, de sajnos a politikusok csak a választási ígéreteik szintjén tartották fontosnak a vidéki mobilnetet.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák