Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz Kékes525 #78 üzenetére

    97-ben vettem egy telket ahol nem volt áram, és utánajártam h mik a lehetőségek

    szél kb. - sajnos 0

    napenergia: napelemekkel meg erős kompromisszummal tud egy háztartás önfentartó lenni.
    nem állami szintről beszélek, mert az államnak nem érdeke, hogy ne fizess az áramért, amin jövedéki adó is van. .... még extra adót is kap, ha napelemekkel szeretne az ember mókolni, kb. 20 év mire visszatérül a napelemrendszer ára (kb. 2.000.000 Ft a legkisebb hasznalható rendszer is, ami nyáron jobban teljesít, de a téli időszakra kell belőni)

    borg25: " .... ha kiszámolták, hogy mennyi egy ember energiaigénye, azt mennyi napelem fedezi, beszorozva ez az összes ember számával a Földön nem volt elég hely. .... "

    fogyasztói társadalom - mindenből minél többet.
    ki mondja meg h mennyi egy ember "szüksége"?
    pláne ha kivesézzük a "szükség" szót: napi 2000 kcal, 20 fok, 2 liter víz.
    ezen felül mi szükség van még? "szükség" van a tv-re, a 200W-os hangfalokra, az 1000w-os gamerpc-re, a fűnyíróra? kaszát vettem. vaterán 1000 találat, abból 2 volt a régi hagyományos kézi kasza ... a többi az elektromos meg a benzines vacak.

    ha globális értelemben (világ-ország) nem indul program az energia ésszerű felhasználásra, akkor annyit fog az emberiség fogyasztani, ami a csövön kifér. munkahelyeken sincs ezt célzó megoldás. meg most egy munkahely minek erőlködjön, amikor semmit nem ér, ha a másik 999 semmit nem tesz ennek az érdekében.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák