Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Inkább azzal a sztereotípiával kéne leszámolni, hogy a szegény lányokat lépten-nyomon elnyomják a kockák és nem engedik önmegvalósulni őket, pedig mindegyik egytől-egyig tökéletesen alkalmas a pályára, csak hát 107%-a férfi a szakmának, ezért kénytelen műkörmösnek menni, brühühű!

    Az egész életemben alig találkoztam olyan lánnyal-nővel, akit egyáltalán érdekelt volna a műszaki világ (általánosan, egy egyetemen és vonzáskörzetében más a minta), és ezen belül gyakorlatilag elenyésző az önkéntes kockák száma - volt, aki eljött villamosmérnöknek "mert sokat lehet vele keresni", lehet tippelni hány féléven belül búcsúzott a szakmától, megjegyzem a hasonló hozzáállásúak legjava nemtől függetlenül lemorzsolódott.
    Erőltetni meg ne erőltessük, régen traktorra ültették őket, most monitor elé. Óvóbácsiból is kevés van, mégse nyomják, pedig sok csonka családban nem árt egy apafigura.
    Aki alkalmas rá és kedve van hozzá, az belevág így is, úgy is. Ha nem alkalmas rá vagy nincs hozzá kedve, akkor nemtől függetlenül gondolkozzon el rajta még egyszer.
    Szar helyre erőltetés meg szintén nemfüggetlen: kocka ismerősömet elküldték valami gazdasági szakra, és gyűlöli. Most neki ne legyen előre kitaposva az út és ne legyen egyszerű lehetőség kockaként kiteljesedni, mert fiú?

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Ghoosty #2 üzenetére

    Én fiúnak nevelődtem fiúként (pfejj, tudom) de mégse tudtam a kockaságomhoz segítséget kapni. Minden forrást kiolvastam ami elérhető volt (megfizethetetlen betárcsázós net ideje, és egy gyerek ne maradjon fenn éjfél után, szóval elég szegényes, de régi magazinokat kaptam pár stócot és "html könyvet" még ilyeneket, rongyos lett mind)
    de ki tanított volna többre? A tesitanárból továbbképzett infótanár?
    Ma se sokkal jobb a helyzet tanári téren, ha nincs kocka a családban, akkor nincs aki felkarolja, a Zinternet lenne a kulcs, de abból még nem sok jó sült ki, amikor önjelölt kóderek maguktól sajátították el a szakmát.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz buherton #27 üzenetére

    Gazdasági érdek húzódik mögötte
    Eddig pipa
    mert tényleg kevés a _jó_ IT szakember,
    pipa, jól alakul
    emiatt még nagyobb tömegeket akarnak bevonni erre a munkaerőpiacra, hogy lehessen miből válogatni
    és az utolsó méteren elbukni kár volt. A nagy számok törvénye nem feltétlen jó, "a vakbélműtét is rutinműtét, egyszer csak sikerülnie kell" hozzáállás NAGYON nem helyes irány!
    A nagy számok törvénye és gazdasági érdek rögtön találkozott: olcsó tömeg. Pistike ha összedobott egy HTML oldalt izgő-mozgó gifekkel meg gyári flash gombokkal rögtön pro webfejlesztőnek képzeli magát. Akarsz egy weblapot csinálni a vállalkozásodnak? Azok a nyamvadt webesek százezrekért csinálnák, Pistike meg azt mondta hogy tök profi benne, és csak egy húszast kér. Megcsinálja, és lehányod a monitort. Pistike ismer egy még profibbat, aki már látott Wordpresst, nagyon profi blogot ír, összerak egy ötvenesért egy menovallalkozas.wordpress.com-os oldalt (és csodálkozol hogy senki se vesz komolyan) majd az első 0-day megjelenésekor az iszlám állam zászlaját és fülbemászó arab vartyogást találja a vevő a blogod helyén. Miután a TEK-től elköszöntél és elmentél aranyérkenőcsöt venni, eljátszod még ezt kétszer-háromszor egy joomla-huszárral meg drupalmesterrel, mire a drága, több százezres webes elmagyarázza, hogy ő ad hosszú távú supportot, csak évi 5 ezer a menovallalkozas.hu, és még sorolhatnám.

    @ph0nak
    Szerintem meg a legtöbb "kocka" magától sajátította el a programozást, nem igazán hallottam olyanról, aki egyetemen tanulta meg az alapoktól és programozó lett belőle.
    Szia, bemutatkozom, Béla vagyok :)
    Az a szerencsétlen eset történt velem, hogy ugyan kvára kivételezett helyzetben voltam és korán számítógéphez jutottam (90' évek elején P1, Amiga meg Enterprise volt nekem-környezetemben), viszont amikor komoly érdeklődést mutattam a programozás iránt, nem kapták elő az Enterprise kézikönyvét (benne volt a basic programozás) és amikor rendszergazda ismerőstől kértem segítséget (akartam saját költségszámító-számláló programot írni, modemes betárcsázós időszak) akkor azt mondta hogy inkább töltsek le egyet, mintsem én írjam meg, így maradtam a gép- és Windózbütykölésnél meg játéknál.

    @elithun
    Sosem feledem mikor középiskolában szerettem volna programozni tanulni fakultáció keretében (~5 éve), és kiderült, hogy az intézményben egy informatika tanár sem tud semmilyen formában programozni
    Nálunk is a Comenius Logós teknős idomítása volt a plafon :(

    @dabadab
    Tényleg, ez a femnácizás a legröhejesebb dolgok egyike.
    Annál már csak a feminácik erőlködése röhejesebb, amikor problémát keresnek és gerjesztenek a pénzigazságosság nevében. Több női programozót, cégvezetőt, meg képviselőt a Parlamentbe. Mi a közös bennük? Külső szemlélő számára gyors ingyen pénz! (programozó = flappy bird néhány hét alatt milliárdok, cég = magától profit, képviselő = végtelen ingyen pénz ÉS hatalom) Nem küzdenek a férfi óvóbácsikért (pedig a szociális igazság harcosainak nem szabadna megállni a nők, melegek, transzneműek, migránsok, furryk és marslakók jogsérelmeinél, ja várj, a fehér hetero férfiak az okai minden bajnak és dögöljön meg mind) vagy azellen, hogy váláskor gyakorlatilag automatikusan a nő kapja a gyereket, a vagyon felét, és még lehetne sorolni.
    Tudod hogy lett volna igazságos ez a skool-projekt? Fiatalok ráébresztésével és segítésével. A pozitív diszkrimináció is diszkrimináció - ha kocka Józsika és kocka Zsuzsika közül Józsikát karolják fel, az csúnya dolog; ha kocka Józsika és barbizó Mancika közül Mancikát ültetik oda programozni "mert Józsika megoldja" ugyanúgy diszkrimináció!

    @marc.loedi
    Mi lenne, ha kompetens tanarokat kepeznenk, akiket ugy is fizetnenek meg, hogy emberek akarjanak azok lenni, ne csak kenyszerbol valasszak ezt a palyat?
    Sokan azért választják kényszerből ezt a pályát, mert "másra nem jó", már a felvételinél. Nem mutatott különösebb érdeklődést vagy elkötelezettséget semmi iránt (de hát jó angolból-magyarból-töriből, ugráljuk körbe!) ezért elmegy nyelv- vagy töriszakra, a végén kiesik ugyanúgy motiválatlanul, de egyedül a nyelvesnek van esélye magániskolában tanítani.
    Nem egy tanarom volt anno, aki mondta, hogy vagy szulei akartak, vagy lecsuszott mas palyarol, es annak kotott ki. Finnorszagban ilyen nem hallasz.
    Persze, mert Finnországban van olyan, hogy minőségbiztosítás. Ha szarul végzed a munkád, kivágnak mint macskát szükségre, illetve fel se vesznek. Nálunk is ment a tüntizgetés hogy jobban fizessék meg őket, mégis a tanári értékelési rendszert nem akarták mellé. Versenyszférás fizetést akarsz, versenyszférás feltételek nélkül? Mindeninek ez kéne!

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz marc.loedi #57 üzenetére

    Meg az odafigyelő szülő sem árt - ha a tanárnéni felhívja anyuci-apuci figyelmét arra, hogy a gyerek kivételesen jól rajzol, vagy állati ügyes matekból, de egyik fülön be, másikon ki, abból is csak elkallódás lesz.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Ghoosty #60 üzenetére

    "Mint ahogy arról is szivesen olvasnék tanulmányt hogy milyen felnöttkori problémákat okoz ha egy fiút lánynak nevelünk egy lányt meg fiúnak mindenféle légből kapott liberális lózung miatt."
    Ilyet sem akar senki.

    Frászkarikát nem. "Semleges nemű" neveléstől kezdve egy az egyben lánynak nevelték egy balul elsült blankolás miatt (ez szakmai hiba belátom), fogadjuk el egy 3 éves kisfiú hülyeségét hogy ő lány akar lenni, odáig hogy elborult szülők lányt akartak, fiú lett, ezért lánynak nevelik (sajnálom, erről nem találtam meg a cikket).

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Ghoosty #67 üzenetére

    A semleges nevelés, nem egyenlő a lányt fiúnak, a fiút lánynak neveléssel, szóval nem értem, miért írod.
    Ha láttad volna a fokozatokat, értenéd miért volt ott.
    A másikak elborult szülők egyéni hülyeségei, nem társadalmi szerveződés
    A semleges nemű nevelés már ideológia, és idő kérdése, hogy ha TV-ben mutogatják ezeket az eseteket, akkor hányan "kapnak rá" a dologra. (akár a gyerek akar, akár a szülő mást nevelni) A semleges nevelés is egy rossz vicc volt pár éve. Ma már semleges nemű WC-t akarnak a Fehér Házba.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Ghoosty #77 üzenetére

    De a transzvesztita óvóbácsit nem tud helyére tenni egy gyerek, mi az hogy Józsi bácsi, cicije van, szakálla, mégis szoknyában van és rúzsozza magát.
    Ha valaki nem képes a saját identitását sem megtalálni, legyen akár nemi, lehet akár vallási (ld. Szegedi Csanád jobboldali képviselőből hithű izrealita) az ne próbáljon nyomást gyakorolni a világra és a szemléletre, főleg nem a tolerancia nevében.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz erer1000 #94 üzenetére

    Mert sok iskolában is csak töltelékként tekintenek rá. Komolyan nem hallottam még olyanról, hogy tetszőleges nem számteches suliban komoly színvonalat kellett volna megütni (de olvass el minden kötelezőt különben jön a patásördög).
    Az átlag meg váltig állítja, hogy mennyire értenek a fiatalok a Zinformatikához mert milyen ügyesen kezelik a gépet (fészbúkoznak), tehát ha a gonosz infótanár meg kívánja buktatni a következő billgécet, sztívdzsobszt vagy cukerberget akkor ő a következő Hitler.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Teréz Atya #109 üzenetére

    Nagyon-nagyon nem... Te emlegeted, hogy felesleges vele tömni a gyerek fejét. Csak a PCI-E és USB két busz, amivel kapásból találkozol egy PC esetén, USB-vel meg gyakorlatilag bárhol, és nem csak az ipari buszok vannak ám, ráadásul sose árt ha nem dug össze mindent amin DB-9 csati van csak mert "NÉMMÁ' SOROS PORT!"

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz weiss #112 üzenetére

    A PCI-E kőkeményen busz, ezért van az, hogy az új radeon kártyák külső crossfire-összekötés nélkül is tudnak kooperálni, csupán a PCI-E-t használva. Vagy ha nekem nem hiszel, nézz utána.

    de mikor használtad ezt a tudást?
    Amikor rádugsz három külső vinyót, mindegyikre másolnál mint az ökör, és nem csodálkozol hogy harmadakkora lesz a sebesség, mert nem pont-pont biztosítja a max sebességet, vagy amikor hubot dugsz rá.

    Értem én hogy ősethernetről és vámpírcsatlakozókról ne kelljen tudnia, de ezt meg úgy hívják: történelem. Halljon róla, honnan jutottunk el hova. Ha csak odadobják neked hogy "nesze, üvegszál", egyrészt nem örülsz neki annyira mert nincs összehasonlítási alapod, másrészt switchből kliensgépbe én még jó ideig nem dugnék közvetlen üveget, hanem három másodperc alatt és 2 Ft-ból krimpelhető réz érpárat csak - mert az üveg könnyebben törik és sokkal kényelmetlenebb cserélni ;) (tehát ha hozzák be hozzád az üveget, tudd egyszerű emberként is hogy nem fordul be ugyanúgy az üvegszál és nem a bejárati ajtó küszöbénél húzzuk el)

    @mikung:
    Többre megy azzal ha nem az USB portba dugja a MiniHDMI -t - és nem érti miért nem megy (MEGTÖRTÉNT!!!)
    Gondolom vakon Rj45 aljzatba dugott pendrive "ménemmegy" is megvan :)

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz weiss #117 üzenetére

    De busztopológiával van bekötve?
    El is érkeztünk oda, hogy ha nem, akkor szarul van bekötve. Ld. jó esetben a nulla és a védőföld is ugyanazon a potenciálon van a röfiben, mégis kihúzzák külön.

    @buherton
    És mi a helyzet a PCI-E switchekkel?
    Az egy céleszköz, például a dual-GPU-s kártyákra. Attól még hogy megerőszakolják a topológiát, nem lesz az eredeti koncepció más...

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    Én néztem be, elnézést, megkövetek mindenkit, a PCI-E trükkös gyerek :DDD
    A sima PCI tényleg busz-busz volt, a PCI-E viszont olyan értelemben busz hogy adatbusz (nem egy bit hanem párhuzamosan n+1 bit) és pont-pont kapcsolat a topológiája.
    The PCIe link is built around dedicated unidirectional couples of serial (1-bit), point-to-point connections known as lanes. This is in sharp contrast to the earlier PCI connection, which is a bus-based system where all the devices share the same bidirectional, 32-bit or 64-bit parallel bus.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák