Új hozzászólás Aktív témák

  • Tzombi

    csendes tag

    válasz Vakegérke #102 üzenetére

    Lajos a csillagos eget lehozta Julisnak
    Több házassággal a hátam mögött mondom, hogy a csillagos ég jelenléte még soha sem rakott rendbe egyetlen egy kapcsolatot sem. A szeretet, és odafigyelés az, amire szüksége van mindenkinek!

    a párját megcsaló nők majdnem 100%-a hivatkozott arra, hogy a férfi állandóan dolgozik, keveset vannak együtt, nem érzi a törődést
    Ez egyszerű kifogás! Ha már megcsalta – hangsúlyozom a rendszeres félrelépésről van szó!- akkor legalább ne hivatkozzon ilyen banális dologra.
    Lajos kereshetett volna olyan állást ….” Hát igen. A „Te mit tettél érte…” kezdetű kérdés pont erre vonatkozik.

    Gondoskodik róluk, törődik velük” sajnos az esti meseolvasás nem egyenlő a törődéssel, gondoskodással. Csakhogy az anyagi háttér előteremtése meg nem meríti ki a családfő felelősségét.

    Julis botlott, ez tény” már ne haragudj, de ez minden, csak nem botlás. A botlás az, amikor a helyzet adta szituációban félre lép. Akár többször is, más-más szituációban. De a sorozatos, egy személytől történő megcsalás, az már akkora „hiba(???)”, mint ide Laosz! Vehetjük úgy is, hogy a család intézménye ellen követett el támadást! A történtek után nem tartom 100%-osan biztosnak, hogy a munkahelyen nem fogja folytatni. Ezért nem adtam volna még egy esélyt. Bár az átlaghoz képest egy kicsit nyitottabban látom házasságot, ami nem jelenti azt, hogy úgy is viselkedem. Mindig van egy képzeletbeli, ki nem mondott határ, amit nem szabad átlépni.

    Nem azt tanácsolta, hogy ki kell rúgni a csapodár nőt” Én nem is erre hivatkoztam! Hanem a „bűnös” megállapításra. „a gyerekek nem ihatják meg a levét” Hát ez a kérdés, már sokkal bonyolultabb ennél. Minden válás fő kérdése a gyerekek helyzete. De ha nem válnak el a jelen esetben, szemet hunynak a történtek felett, akkor minden happy? Istenem, de sokszor azt gondoljuk, hogy a gyerekek ebből semmit nem vesznek észre! Pedig ők sokkal többet tudnak/látnak, mint ahogy ezt mi gondoljuk. És ha ők már tudják, akkor vajon milyen tapasztalatot visznek majd tovább, milyen lesz a családról alkotott képük? Szerintem egy kicsit tévútra vezetjük őket, és fals lesz az a családkép, amit kapnak.
    A család szent a mama szerint. Ez viszont igaz. De Julis tette pont e szentség ellen szólt!
    Még Ádámot és Évát is kiparancsolták a Paradicsomból, a tiltott gyümölcs kóstolgatása után.
    Akkor, hogy is van ez? Mindenképpen összetartani a családot? Ilyen áron is? Hát ez valahogy nekem nagyon álszentségnek tűnik. A magyarázatok egy kicsit sántítanak.

    Jöhetne egy szebb, jobb, tisztességesebb menyecske” Na itt álljunk meg egy szóra! Miért hisszük azt el, hogy a jelen helyzetben, a válóperen nem az anyának ítélik meg a gyerekeket?
    A jelenben lévő CSJT-ek túlságosan is nő pártiak. Ahhoz, hogy egy anyától elválasztják a gyerekeit, komoly előzményeknek kell megtörténni. A megcsalás ténye pedig pont az anyának a malmára hajtja a vizet, ha ügyesen forgatja a szót! Sőt! Ha nagyon ügyes, vagy jó ügyvédje van, akkor még a lakást is neki ítélik meg. A házassági szerződés, csak a bevitt vagyonra vonatkozik, a közösen szerzett vagyon viszont közös, de ebben most nem vagyok biztos, hogy bizonyos idő eltelte után a külön vagyon is közössé válik.
    Szóval korántsem biztos, hogy ki fogta volna annak bőröndnek a fülét.

    A helyzet normalizálódott, jelenleg béke, és (egy kicsit gyanakvó) szeretet van
    A magam részéről is sok boldogságot kívánok nekik. Remélem, hogy ez a kis affér emléke idővel teljesen elhalványul, elfelejtődik. És nem lesz még egy Béla!

    [ Szerkesztve ]

    Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

Új hozzászólás Aktív témák