Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz MaUser #101 üzenetére

    Kedves MaUser!

    Köszi a tanácsot, meg is fogom fogadni. Előbb-utóbb áttérek valami LaTeX származékra, már próbálgatnám, ha lenne időm foglalkozni vele.

    A kiadó eredetileg .DOCX fájlba kérte, de közöltem velük, hogy a nemzőatyászati-hugományuk-járólőcsészeti-középízelménye (gyengébbek kedvéért a nénikéjük térgyekalácsa!).

    Miután a Word 100 oldalba rendszeresen belehalt és folyamatosan össze-vissza áttördelte, maradtam a Writernél, ami kisebb-nagyobb zökkenőktől eltekintve bevált. Legalábbis az éppen szerkesztett anyagra. Sikerült egy olyan rendszert kialakítanom, hogy nem tördelgeti össze-vissza, és egy mozdulattal tudok belőle megfelelő minőségű PDF-et is gyártani.

    Mellesleg érdekes, hogy a beágyazott képek forrásául szolgáló JPG fájlok, amelyeket egy külön könyvtárban őrzök a biztonság kedvéért, együtt 152 MB helyet foglalnak el (kb. 1200-1300 JPG, fejezetenként alkönyvtárakba rendezve), maga a kész .ODT doksi mérete kb. ennek a fele, 75 MB körül várható az eddigiek alapján.

    Amit leírtál a gyorsaságról, az megfogott, feltétlenül teszek egy próbát valamelyik következő anyagommal, amit én írok vagy szerkesztek tankönyv gyanánt a hallgatóim gyötrésére.
    :)) :))

    [ Szerkesztve ]

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák