Új hozzászólás Aktív témák

  • szlac77

    csendes tag

    Na, itt vagyok.

    #1 hsz / 2. pont: lényegében pont így kell átalakítani az 5870 VRM (jobb szélső) bordát is, annyi, hogy valamivel nagyobb a felülete és a bázisa kb. 3-4 mm vastag (a tiédnek nem tudom mennyi).
    A másik, amire írod a plusz hűtést, az fedve van a ram-borda által.
    *
    Fagyik: bios csere után észrevételem szerint célszerű leszedni és újratenni a drivert, ha problémák jelentkeznek. Elég rosszul fogalmaztam ezt meg, ha nem így volt érthető. Magyarán a furmark el nem indulásának semmi köze a hűtéshez, az eredetivel is jött ilyen gond. Csak kissé meglepett, mivel az NV(G92)-nél ez nemigen fordult elő.
    *
    #2: Tuning = (pl.) finomhangolás. Ha a csúcskártya adott, csak 50-es típusjelzést kap 70-es helyett, egyesek szerint, mert nem ment át a QC-n, más szerint, mert a gyártó ugyanazt gyártja minden célra, ...
    50-es: az árát nem éri meg. 50-es 70-es teljesítménnyel: ez se teljesen, de így már nincs távol a legjobb ár/telj. arányú kártyától.
    *
    #3: A melegedésnek nincs köze a hűtő cseréjének, az NV kártyámon elég volt egy jobb ventiprofilt írni a BIOS-ba és 70 fok lett a max a gyári két slot-os hűtővel, csendben, miközben fel lett húzva fixen (tehát szintén BIOSban) minden órajel. A zaj volt a probléma, a gyári megoldás már 30% körüli ventivel is hangos nekem, a 70 fokhoz meg kéne neki vagy 55-60%.
    A problémát abban láttam egy jobb hűtővel, hogy a tesztekben rendszerint a VRM hőfok az 'aftermarket' hűtőkkel nemhogy javult, hanem romlott. Igazán tehetnék ezeket a vackokat egy olyan kupak alá, mint ami a CPU-kon van, hogy egy normális méretű hűtőborda kerülhessen rájuk...
    *
    #4: Nézd meg a levegő hővezetési tényezőjét. Ha megvan, nézd meg a Thermosilt, majd a legcsodálatosabb pasztáét. Melyik kettő között van nagyob különbség, ill. a két különbség között van-e nagyságrendi eltérés?
    Azután olvass: itt és itt . Mennyi hőmérséklet eltérés jön ki a legjobb és a legrosszabb paszta között? Fagyhat valami, csak mert a PASZTA 'vacak' ?
    Röviden: a paszta a légrés helyére van, azaz tökéletesen sík érintkező felületekhez nem kell. Pl: a csodás 10W hővezetésű paszta is rosszabb ez esetben, mint mondjuk a tükörsima alu 200+W-ja. Következésképp a pasztán akkor múlik, ha túl sok kerül oda és hőszigetel ott is, ahol képes volna közvetlen érintkezésre a hűtendő és a hűtő.
    *
    #5: Epic fail? Lásd #4.
    *
    A kép mutatja az 5870 VRM hűtő módosítását, a #1 hsz-al ide kapott képpel kiegészítve érthetővé válik, miért. Kifogástalanul működik. Mivel maga a hűtő 100% ventilátor-fordulatszámon is csak alig hangos, egy fps játék esetén mehet úgy, mely esetben a 60 fokot várhatóan nem haladja meg a hőfok ( ha ugye egy óra furmark extreme burning móddal kevés volt hozzá...).
    *
    ffodi kolléga feltette az unlockolt, de normál órajelű BIOS-t. Ez nagyszerű, mivel úgy tűnik, a teljesítmény megvan, de jóval alacsonyabb hőfokkal, mint az eddigi 70-es biossal. Valamely oknál fogva 910 MHz-nél nem megy tovább a GPU, jobb hűtés, 70-es BIOS, stb. mellett sem. Nem probléma, bár szerintem nem ez a plafon. Az említett BIOS alacsonyabb fesz., tehát kedvezőbb fogyasztás mellett teszi elérhetővé.
    Ezügyben írok egy privátot, mert nem egészen értem, hogy mi nyitja a biost (a shadereket), ha az RBE alapján 6950 a típus ( de GPU-Z-ben megvannak a shaderek )? Mindenesetre ügyes :) (csak nem hex editorral kell megfaragni?)

    PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák