Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    1. Ez így van. Könnyen ki tudod tesztelni, hogy mikor következik be, ez a dolog. Húzod a ramot, és figyeled az fps-t mondjuk egy vantage teszt alatt. Amikor elkezd helyenként furcsán kevesebbet produkálni, kb. ott a határ. :)

    2. Ahogy írod csak a vrm bordát kell szabdalni, mert az nem kompatibilis a 6950/70-es vga-val. Viszont figyelni kell, mert van egy +chip, amire kell a hűtés a GPU-tól balra. A VF3000a hűtőfelszereléssel kapcsolatban csináltam egy képet, belinkelem ide is, hátha segít valakinek: KATT

    A VRM bordára én azért szoktam hővezető lapot tenni, mert pl az én esetemben 2 ponton rögzíti, és ha csak hővezető pasztát teszek alá, akkor a felszerelésnél, könnyen le lehet sarkazni a szélső vrm-eket.(már jártam így)

    3, A 11.1a driver tökéletes, és jóval gyorsabb mint bármelyik korábbi. Az ha a street fighter bench lemegy, a furmark pedig elszáll, az valószínű azt jelenti, hogy a vga-d nem stabil az adott órajelen.

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

  • angyalpc2

    aktív tag

    Csak számomra nem világos minek kell tuningolni egy csúcskategóriás kártyát?
    Nem elég az FPS vagy mi? :N
    a kártya köré/elé/mögé tegyél ventit hogy a meleg levegőt elfújja környezetből

  • ffodi

    veterán

    válasz angyalpc2 #2 üzenetére

    Itt most azon volt a hangsúly, hogy a 6950-es vga-ból 6970 lett, és a komolyabb melegedés miatt, felkerült rá egy komolyabb hűtő. :)

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

  • angyalpc2

    aktív tag

    "Lecsupaszítottam, Thermosil (magyar gyártó hővezető kencéje, 0,4W/mK, ha nem tévedek; 200(!) g cirka 1900 Ft - 4 g 'ezüstcsoda' 2000-ért? kösz, nem!) "

    először azt hittem hogy elírtad aztán megnéztem
    [link]

    fel sem tűnt hogy 200g miért ilyen olcsó? és 4 g miért ilyen drága?
    0,4W/mK beszarok ember ennél még Basics kézkréme is jobb mint ez a kence-fice
    Érdekes hogy a cuccra is az van írva hogy hőálló paszta..nem az hogy hővezető...

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Watt_per_m%C3%A9ter-kelvin
    Minél kisebb az érték, annál jobb a hőszigetelő képessége.

    Ezek utána ez lassan ez nem hő vezető, hanem hő szigetelő anyag.
    Esetleg ipari alkalmazásban elmegy, bár szerintem ez még oda is szar (tipikus magyar maszek szar)

    oszt akkor csodálkozik hogy szar és fagy és :
    "Teszt: furmarknál még be se jön a karika, a furmark ablak fekete marad, pár sec és a pointer-ből is kifogyott a benzin, reset... Valamit elrontottam tán? (hőfokok alapján semmit)"

    én a helyedben azonnal kikapcsolnám a gépet mielőtt még nagyobb baja lesz.

    a leggagyibbak is legalább 1-2 W/mK értékkel bírnak a minőségibbek 3-4 prémium 5-7 :K

  • ffodi

    veterán

    válasz angyalpc2 #4 üzenetére

    Ezen mondat felett elsiklott a szemem. Epic Fail kategória az a Thermosil cucc. 0,4W/mK hővezetési tényező az vicc. AC MX2-nek ha jól emlékszem 8-9 W/mK között van. :DDD

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

  • szlac77

    csendes tag

    Na, itt vagyok.

    #1 hsz / 2. pont: lényegében pont így kell átalakítani az 5870 VRM (jobb szélső) bordát is, annyi, hogy valamivel nagyobb a felülete és a bázisa kb. 3-4 mm vastag (a tiédnek nem tudom mennyi).
    A másik, amire írod a plusz hűtést, az fedve van a ram-borda által.
    *
    Fagyik: bios csere után észrevételem szerint célszerű leszedni és újratenni a drivert, ha problémák jelentkeznek. Elég rosszul fogalmaztam ezt meg, ha nem így volt érthető. Magyarán a furmark el nem indulásának semmi köze a hűtéshez, az eredetivel is jött ilyen gond. Csak kissé meglepett, mivel az NV(G92)-nél ez nemigen fordult elő.
    *
    #2: Tuning = (pl.) finomhangolás. Ha a csúcskártya adott, csak 50-es típusjelzést kap 70-es helyett, egyesek szerint, mert nem ment át a QC-n, más szerint, mert a gyártó ugyanazt gyártja minden célra, ...
    50-es: az árát nem éri meg. 50-es 70-es teljesítménnyel: ez se teljesen, de így már nincs távol a legjobb ár/telj. arányú kártyától.
    *
    #3: A melegedésnek nincs köze a hűtő cseréjének, az NV kártyámon elég volt egy jobb ventiprofilt írni a BIOS-ba és 70 fok lett a max a gyári két slot-os hűtővel, csendben, miközben fel lett húzva fixen (tehát szintén BIOSban) minden órajel. A zaj volt a probléma, a gyári megoldás már 30% körüli ventivel is hangos nekem, a 70 fokhoz meg kéne neki vagy 55-60%.
    A problémát abban láttam egy jobb hűtővel, hogy a tesztekben rendszerint a VRM hőfok az 'aftermarket' hűtőkkel nemhogy javult, hanem romlott. Igazán tehetnék ezeket a vackokat egy olyan kupak alá, mint ami a CPU-kon van, hogy egy normális méretű hűtőborda kerülhessen rájuk...
    *
    #4: Nézd meg a levegő hővezetési tényezőjét. Ha megvan, nézd meg a Thermosilt, majd a legcsodálatosabb pasztáét. Melyik kettő között van nagyob különbség, ill. a két különbség között van-e nagyságrendi eltérés?
    Azután olvass: itt és itt . Mennyi hőmérséklet eltérés jön ki a legjobb és a legrosszabb paszta között? Fagyhat valami, csak mert a PASZTA 'vacak' ?
    Röviden: a paszta a légrés helyére van, azaz tökéletesen sík érintkező felületekhez nem kell. Pl: a csodás 10W hővezetésű paszta is rosszabb ez esetben, mint mondjuk a tükörsima alu 200+W-ja. Következésképp a pasztán akkor múlik, ha túl sok kerül oda és hőszigetel ott is, ahol képes volna közvetlen érintkezésre a hűtendő és a hűtő.
    *
    #5: Epic fail? Lásd #4.
    *
    A kép mutatja az 5870 VRM hűtő módosítását, a #1 hsz-al ide kapott képpel kiegészítve érthetővé válik, miért. Kifogástalanul működik. Mivel maga a hűtő 100% ventilátor-fordulatszámon is csak alig hangos, egy fps játék esetén mehet úgy, mely esetben a 60 fokot várhatóan nem haladja meg a hőfok ( ha ugye egy óra furmark extreme burning móddal kevés volt hozzá...).
    *
    ffodi kolléga feltette az unlockolt, de normál órajelű BIOS-t. Ez nagyszerű, mivel úgy tűnik, a teljesítmény megvan, de jóval alacsonyabb hőfokkal, mint az eddigi 70-es biossal. Valamely oknál fogva 910 MHz-nél nem megy tovább a GPU, jobb hűtés, 70-es BIOS, stb. mellett sem. Nem probléma, bár szerintem nem ez a plafon. Az említett BIOS alacsonyabb fesz., tehát kedvezőbb fogyasztás mellett teszi elérhetővé.
    Ezügyben írok egy privátot, mert nem egészen értem, hogy mi nyitja a biost (a shadereket), ha az RBE alapján 6950 a típus ( de GPU-Z-ben megvannak a shaderek )? Mindenesetre ügyes :) (csak nem hex editorral kell megfaragni?)

    PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

  • ffodi

    veterán

    válasz szlac77 #6 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy szedd le, mert nem ér semmit, hanem csak azt írtam, hogy pl egy MX2-höz képest sz@r.

    A tesztben, amit linkeltél a legjobb és a legrosszabb között kb 6 fok van. Viszont a legrosszabb kb 2W/mK közötti h.tényezővel bír. A tiéd ennek kb az ötödét tudja. Ha reálisan nézzük a dolgokat ez kb. azt jelenti, hogy egy MX2-höz képest >10fok a különbség. A normális hőfokokat elsősorban az AC hűtő miatt kapod, mert az a gyárinál sokkal jobb. Ha tennél a GPU-ra komolyabb "anyagot", akkor javulna még legalább 5 fokot a dolog. ;)

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

  • szlac77

    csendes tag

    válasz ffodi #7 üzenetére

    Írtam sokat, de nyomtam egy kijelölés+DEL-t.
    Itt egy teszt eredménye, ugyan nem mai, de elmegy.
    A szárazhoz képest a bármi nagy javulást hozott, a bármin belül az 'egyszerű fehér szilikonzsír' és az akkor csúcs Arctic Silver 3 között viszont már nincs említésre méltó különbség.
    Majd, ha lesz kedvem, leszedem a CPU coolert (mérek előtte), arról az ezüstpasztát, felteszem ezt, mérek. Ha csodát tapasztalok (sírva fakadok az új eredményen), jelzem.

    VRM-et illetően betetted a bogarat a fülembe :)

    PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

  • szlac77

    csendes tag

    GPU-n, membordákon az eredeti AC cucc van, csak a VRM kapta a Thermosilt. Szvsz az is nagyságrenddel jobb (főleg kipréselődve az érintkezni képes felületek közül), mint a gyurma/gumiszerű vastag 'pad' ami rá volt ragasztva (1-2 mm vastagon).

    PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

  • ffodi

    veterán

    válasz szlac77 #9 üzenetére

    Az úgy más. A vrm-ekhez nem is kell nagyon komolyabb hővezető anyag, nekem is egy alap hővezető lap van a vrm-ek és a borda között. :)

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz szlac77 #8 üzenetére

    ez mind szép és jó, csak én kb 5-10%os deltaTt mértem ki a Thermalright egész jó pasztája (15-20ks hűtőkhöz járt, egész jó volt) és az akkori csúcstartó MX2 között. szóval van különbség.

    bacsis tesztje is rávilágított a dologra, hogy attól, hogy a levegőnél jobb, még lehet van különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • szlac77

    csendes tag

    válasz proci985 #11 üzenetére

    1. Nem tagadom, van különbség.
    2. 5-10%? 5 v. 10% eltérést mérni 5% szórással, "kb." ...
    3. Megnéztem bacsis pár tesztjét (ezen ne múljon). Mondjuk 10% (nem 10 fok!) van a teteje és az alja között. Következésképp, ha bármilyen pasztával elégtelen a hűtés, akkor a hűtőt kell cserélni, nem a pasztát. Mert a csodapaszta se elég, hogy stabil legyen a rendszer ez esetben. Ilyenkor megveszel egy jó hűtőt, ha száraz, alákensz valamit nagyon vékonyan és - ha megfelelő a leszorító ereje és felülete, ami sokkal többet számít bármilyen pasztánál - elfelejted. Legalábbis nekem megfelel az Athlon 3000-hez vett (S939) AC Freezer 64 az Athlon 2 négymagon is, még húzva is (igaz, mikor fullon megy, 70 fok körül van, játékban jó, ha 50-ig felmegy), a C2D-n pedig a Xigmatek S1283 - azzal a pasztával, ami épp kéznél van a szerelőládámban. Gyári hűtőkkel nem ez volna a helyzet, bármit kennék is oda. A gépen úgy tudtam csak halkítani (2D használatnál), hogy a régi, de kifogástalan 7200-es hdd-ket kivettem...

    PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz szlac77 #12 üzenetére

    a tjunction pontos. 30 foknál 3 vagy 40 foknál 4 azért nem is annyira kevés. 50foknál meg az az 5 fok a különbség a még ok/már nem ok között.

    egyébként köszi az infot, hogy az acc extreme 58X0 kompatibilis a 69x0ásokkal. ki tudja, talán ez még jól fog jönni egyszer:)

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • szlac77

    csendes tag

    válasz proci985 #13 üzenetére

    Ez így ebben a formában nem igaz:
    "...az acc extreme 58X0 kompatibilis a 69x0ásokkal."
    Vásárlás előtt figyelmesen meg kell nézni a kiszemelt típus PCB-jét (pl. egy hw oldalon), összehasonlítani a ref. 5870-ével, majd mérlegelés után saját felelősségre megvenni.
    Én számoltam az eshetőséggel, hogy meg kell fordítani esetleg a vrm bordát. Az (pl.) AC helyében a 69xx-ekre (ref.) én egy a kártya vége felé nyúló, nagyjából háromszög forma bordát készítenék oda.
    Azért örültem, hogy nem kellett helyette egyedi bordát faragni a régről maradt példányaim egyikéből (P4 borda, átlósan kellett volna vágni a hossz miatt, a bázis kiálló részét lemarni, síkolni, fúrni, majd a magasságot belőni az Xtreme-hez.)
    *
    Hőfok: ha 5 fok számít, hűtőcsere. Ha jó hűtővel (ellenére) számít 5 fok, akkor ideje két lábbal a földön járni - szvsz. ;) (vagy vízhűteni, esetleg LN2 után nézni, a konfigot a hűtőszekrénybe építeni, stb.)

    PÜ, ha lehet, mert nem vagyok ph-függő (kapok e-mail értesítőt). Köszönöm!

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz szlac77 #14 üzenetére

    igen, ez is igaz. mondjuk nem valószínű, hogy bármit is cserélek még egy ideig (csak az ördög, hogy valami nem igazán klappol a kártyával)

    nálam paszta 3 fok, polír 4 fok, mégegy venti 3 fok volt deltaTben. az már 10 fok. hűtőcsere nem játszott, így is a piacon lévő (egyik) legerősebb léghűtőm van. vizezni nem akartam, olyan rendszer, ami érezhetően jobb lenne, nagyon drága. LN2/kompresszor 24/7re nem alkalmas:).

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák