Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz geogabcsi #74 üzenetére

    Szerintem pedig, bár ez az én nézőpontom, nem annyira a jobb termékekkel húzott el az intel, hanem a kampánnyal, és a tévhitek tudatos, vagy tudatlan terjesztésével. Ha már az ezredforduló környékén járunk, szerintem a k6 II/III-as procik zseniálisak voltak, aztán külön fejlesztettek belépő procit, és felső kategóriát. Ezt szó szerint kell érteni, vagyis nem a selejteket adták el letiltogatva, hanem egy külön brigád felelt a Duronért, és egy másik az Athlonért.

    A kisebb gyorsitótáras duronok is jól sikerültek, és a celeronoknak nem volt lehetőségük labdába rúgni mellettük. Illetve az Athlonok is verték a P3-akat. Ebben az időben viszont rengeteg volt a tévhit. Mindenhol azt halottam vissza, húúúúúúúú sz@r amd, nincs hővédelme, leég, elfüstöl, stb. Ez egy baromság volt. Ilyet csak az a diletáns tudott csinálni, aki a socket 7-ről megmaradt apró bordát tette a procira alacsony fordulatú 3-4 centis ventivel, és bezárta egy szellőzetlen házba. Abban az időben egyetlen amd procim sem halt meg, pedig a kerámia tokos Thunderbird procikat rendesen túlfeszeltem, hogy elérjem a végüket, ami akkoriban 1500MHz körül volt. Ez ugye pl. egy 10x100-as procitól nem volt rossz. A Tbred.B., és a Barton is rendesen állta a sarat, mégis lehúzták állandóan, a csúcs pedig az volt, amikor jöttek a 754-es A64-ek, és egyértelműen állvahagyták a mezőnyt, mégis azt halottam, hogy sz@r. Miért? Mert csak, mert sz@r leégős amd.

    Úgyhogy én nem is foglalkozok már vele, hogy ki mit mond, megnézem, hogy mit tud és eldöntöm magamnak, hogy jó e.

Új hozzászólás Aktív témák