Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz R9DEON #148 üzenetére

    "Stabil és jól sikerült", csak csomó olyan dolgot csinál automatikusan, amit nem tudok kikapcsolni és baromira zavar... :(((
    Már gpedit.msc-ben kiheréltem a frissítéskezelőt, ennek ellenére folyamatosan feldobja az "Updates are available" popup-ot, amire ha ESC-et nyomsz, akkor is megnyitja a frissítéskezelőt. :U Mindezt játék közben is megcsinálja, ami nem vicces, mert átmenetileg az i7-3770T HD Graphics 4000-ét használom FHD-n Civ5-re, és simán megfagyasztja a Win10 képernyőlezárása az egész gépet úgy, hogy semmire se reagál.
    Emellett az is kérdéseket vet fel bennem, hogy beállítottam a zárképernyő hátterét, és van, hogy a WIn10 átállítja a saját kis napi képére, van, hogy nem.
    Valamint a frissítéskezelő és a telemetria tiltásai ellenére van, hogy simán elkezdik 30-40%-on pörgetni a CPU-t a rendzserfolyamatok, főként a frissítéskezelő- és ez egy i7. Céges laptop van, hogy használhatatlanul belassul a Win10 háttértevékenységétől. annyira leterheli a CPU-t és a hálózatot.
    Ezek után nekem gyanús, hogy mit csinál a rendszer a háttérben, és mégis mit berfolyásol amit felhasználóként állítani tudok rajta.
    Szerintem ez így minden, csak nem "jó és stabil"... a Win7, Win8, Win8.1 nagyon jól sikerült rendszerek voltak, de szerintem a 10-zel és az Anniversary Update-tel nagyon túltolta a biciklit a Microsoft... erőszakos, kontrollálhatatlan rendszer. Mivel én nem szeretem, ha valamit így eröltetnek rám, így inkább otthagyom az egész rendszert... ezek után sem a Win10-ben, sem a korábbi verziókban nem bízok, ki tudja, ött mi történik a háttérben.
    Korábban kényszerből és kis kíváncsiságból 3 évig a nemlétező konkuranciát használtam, és állítom, hogy az emberek 99%-ának ez a nemlétező konkurencia jobban megfelelne, mint bármilyen Windows.
    A Microsoft előnye kimerül az emberek beszűkült gondolkodásában, valamint a vendor lock-olt oktatásban és a rosszindulatú, zárt forráskódú, funkciót nélkülöző office formátumaikban.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák