Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz Phvhun #29 üzenetére

    Igen, a kevesebb néha több. :) Valahogy annak a folyamatnak kellene elejét venni, ahol az emberi tényező és a társas kapcsolatok egyre jobban háttérbe szorulnak. A modern technikával és a folyamatos gyorsulással sincs egyébként semmi gond, mert a fejlődés nagyon régóta a világ velejárója. Véleményem szerint azon kéne változtatni, hogy sorrend helyre kerüljön. Először maga az ember test és lélek legyen egyensúlyban önmagával és a környezetével és utána induljon meg a többi folyamat. Házat is csak biztos alapokra lehet építeni különben idővel összedől.

    Fura ez egyébként, mert az élet nagy igazságai már közhely szinten előttünk vannak de mégsem vagyunk képesek őket kollektívan követni. A megoldás talán tényleg a saját szintünk egyénileg való folyamatos fejlesztése lehet, hogy minél kevesebb összeütközés alakuljon a környezetünkkel.

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

  • Phvhun

    őstag

    válasz Phvhun #29 üzenetére

    Antiszocializálódás hatásai röviden és érzékletesen (nagyon jó videók):
    [Facebook hatásai]
    [Fejünk homokbadugásának hatásai]]

    (#30) CsiguszMaxim: Igen ez jó meglátás, tipikus rossz példa a hibás sorrendre a mai modern startup világ. Össze akar rakni egy startupper valami eszközt vagy netes programot, amit aztán havídíjért ad el, hogy pénzt keressen. Esetleg az ötletéhez befektetőket is talál. Hónapokon keresztül fejleszti a cuccot, és aztán amikor kész kiderül hogy senkinek nem kellett. Ahelyett hogy először beszélgetett volna egy halom emberrel, és így kiderítette volna, hogy van-e igény a cuccra.

    Szerk: Az élet nagy igazságaival az a gond, hogy mindenhol ottvannak, mindenki mondja őket, de senki nem alkalmazza őket. Plusz nagyon sok dolog ütközik egymással, nincsenek kész komplett rendszerek, amiket teljes mértékben követni lehet és az egész életünket rendbe rakja. El kell olvasni egy halom könyvet, és leszűrni a lényeget, aztán kisérletezgetni kell, hogy megtaláljuk az optimális kombinációt. Ez bitang sok meló, és az emberek nagyrészének nincs meg az a motivációja és képessége hogy végigcsinálja a folyamatot.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Phvhun #29 üzenetére

    "Tudományos oldalról megközelítve röviden arról van szó hogyha gyakran nézed a kedvenc videóidat, akkor az az agyban túlzott mértékű boldogsághormon termeléshez vezet,"

    lol :D

    "-Mivel nagyon kis erőfeszítéssel érsz el nagy boldogságot, ezért nagyon gyorsan erős függőség alakul ki. Konkrétan MRI felvételek alapján ugyanazok a folyamatok játszódnak le az agyban, mint aki a heroinra szokik rá."

    ezmiez? aztán milyen durva szex lehet az ami az ópiátreceptorokra hat mint a heroin? olyat én is szeretnék... a kettő annyira van közel egymáshoz mint egy i7-es processzor meg sandra bullock... olyan folyamatok játszódnak le jah. ha azt nézed hogy boldog leszel tőle... de akkor a csokit is tiltsuk le mert az is eufóriát okoz, és az még egy kicsit közelebb is van a szexhez mint a herka...

    "-A nagymennyiségű boldogsághormon termelődés miatt azok a receptorok amik ezeket érzékelik deszenzitizálódnak, vagyis ugyanakkora boldogságérzet eléréséért több hormonra van szükség, ami azt jelenti hogy az egyszerű hétköznapi jó dolgok, mint pl ha valakivel jót beszélgetsz vagy hasonlók sokkal kevésbé lesznek kielégítőek, és élvezhetőek. Ez meg ahhoz vezet hogy mindenki sokkal szürkébbnek érzi az életét."

    ez se állja meg a helyét. nem tudom te próbáltad e már párral és egyedül is, mert akkor tudhatnád, hogy a kettő meg se közelíti egymást. egyszerűen a legjobb poresz se adja vissza a leggázabb akrobatikának az élményét se. pont. fényévekre van egymástól a kettő. az egész fejezeted meg arról szól, hogy aki proeszt néz az begubózik. ez meg egyáltalán nem ok okozati összefüggés.

    ne legyünk már álszentek. a szex azóta van terítéken amióta kihűlt ez a golyó. amióta az ember az ember ez mozgatja még a pénzt is ;] dédapáink és előttük borbélyokba hordták a családi kassza egy részét tradícionálisan. az jobb volt? mindig is ott volt a "megszokottól" eltérő igények és azokra a válasz, csak nem volt ilyen információáramlás, nem tudtak róla az emberek, ahogy a rákról a depresszióról és egy csomó más dologról se.

    én ha egyszer lesz egy fiam és eljut abba a korba hogy a téma foglalkoztassa nem fogom azt mondani neki hogy ne nézd. nézze ha úgy látja jónak. de addigra helyén fogja tudni kezelni mert leülünk és ledumáljuk. én is néztem, nézek ha épp nincs párkapcsolat, ettől még nem akarok senkit kikötözni, van normális életem, haverok, cimborák és barátok, dumálunk, sörözünk, röhögünk. viszont pl a felgyülemlő feszültség levezetéséhez nem megyek le egy szórakozóhelyre és állok le olyan nőkkel akiket maximum egy két estére szednék össze pusztán a testi kapcsolat miatt. annak se értleme nem lenne, és az testileg még veszélyesebb is lehet...

    egyébként meg önmagunk megismerése igenis fontos a későbbi felnőttkori kapcsolatokhoz, volt olyan barátnőm aki képtelen volt bármit is intézni magának, így együtt se ment akármit görcsöltünk rajta. aki viszont tizenéves kora elejétől képben volt azzal komoly dolgokat lehetett alkotni...

    nem minden fekete és fehér, helyén kell kezelni a dolgokat és jóccakát. a poresz mint olyan az emberiséggel egyidős tetszik vagy sem csak régen mondjuk élőben ment. eddig is elérhető volt bárhol, bármikor, ezek után is az lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák