Új hozzászólás Aktív témák

  • Phvhun

    őstag

    válasz CsiguszMaxim #24 üzenetére

    Tudományos oldalról megközelítve röviden arról van szó hogyha gyakran nézed a kedvenc videóidat, akkor az az agyban túlzott mértékű boldogsághormon termeléshez vezet, ami elsődlegesen két dologhoz vezet:

    -Mivel nagyon kis erőfeszítéssel érsz el nagy boldogságot, ezért nagyon gyorsan erős függőség alakul ki. Konkrétan MRI felvételek alapján ugyanazok a folyamatok játszódnak le az agyban, mint aki a heroinra szokik rá.

    -A nagymennyiségű boldogsághormon termelődés miatt azok a receptorok amik ezeket érzékelik deszenzitizálódnak, vagyis ugyanakkora boldogságérzet eléréséért több hormonra van szükség, ami azt jelenti hogy az egyszerű hétköznapi jó dolgok, mint pl ha valakivel jót beszélgetsz vagy hasonlók sokkal kevésbé lesznek kielégítőek, és élvezhetőek. Ez meg ahhoz vezet hogy mindenki sokkal szürkébbnek érzi az életét.

    Ez nincs benne a videókban de erre rátesz még egy lapáttal az hogy a modern életvitelünk miatt egyre rosszabb minőségűek a valós emberi kapcsolataink (mindenki egyre inkább facebookon chatel, mint face 2 face).

    Az utóbbi 40 évben a klinikai depressziós emberek száma kb megtízszereződött, annak ellenére hogy mindenből több van, több a kaja, nagyobb a választék, jobb a technológia, sokkal szabadabbak vagyunk, jobb a biztonság, stb..

    Aztán persze ha elmozdulsz a vadabb vizekre és azután a partnereidtől is azt várod el hogy belemenjen abba hogy megkötözzed vagy nem tudom miket csinálj vele akció közben, és nem megy bele, akkor csalódott leszel, stb..

    Mivel a fiatalságot teljes mértékben beszippantották ezek a trendek, ezért nincsenek kontrollcsoportok, ez vált normálissá. Ez azt okozza hogy az átlagember nem tudja észrevenni a káros hatásokat, mivel az egész környezetében jelen vannak a rossz szokások. Ha meg valaki felhozza a témát, hogy lehet tenni kéne valamit ellene, mindegy milyen tudományosan is magyarázza el, hülyének fogják nézni, és folytatni fogják amit csináltak eddig is.

    Mi a megoldás?

    Nem tudom. Mindenesetre van az a jó kis mondás hogy "Légy a változás amit a világban látni akarsz.", és én egyelőre ezt követem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák