Új hozzászólás Aktív témák

  • Đobostorta

    tag

    válasz attila9988 #154 üzenetére

    "Egy egészséges lelkivilággal rendelkező nő pedig nem hogy nem érzi ezt problémásnak, hanem éppen hogy ez adja meg neki azt a kiegyensúlyozottságot, amit karrierista asszonyokon abszolút nem lehet észrevenni..."

    Én meg azt gondolom, hogy a férfiak többsége meg is zakkanna, ha 3 éven keresztül 0-24-ben nem lenne más elfoglaltsága, csak az, hogy a gyerekre vigyázzon, sok esetben a 4 fal között, az első időben a lakásból alig kimozdulva, emellett nem lenne más feladata, mint háziasszonynak lenni és minden, ami ehhez kapcsolódik. Ugyanakkor szerinted a nőnek ez nem hogy gondot nem szabadna, hogy jelentsen, hanem éppen ellenkezőleg, ettől lesz kiegyensúlyozott. Szerintem te az anyaságot valami olyan, kizárólagosan csak pozitív élményeket nyújtó dolognak látod (vagy akarod láttatni), aminek nem sok köze van valósághoz.

    "Így van... számomra valóban elképzelhetetlen, hogy egy anya, aki szereti a gyerekeit, ne akarná nevelni őket ahelyett, hogy robotolna mondjuk a bosch szalagjai mellett, vagy gépelne valami irodában..."

    Én nem írtam sehol, hogy a robotolnia kell, az alapfelvetés az, hogy olyan munkája van, amiben örömét leli. És igen, elképzelhető, hogy több évnyi gyermeknevelés és monotónia után a nőnek is szüksége valami másra, újra, ami lehet, hogy munka. Lehet bármi más is.

    "Nem mellesleg egy olyan társadalomban, ahol a család még fontos szerepet játszana, eleve úgy lennének meghatározva a bérek is, hogy ne kelljen mindkét félnek halálra dolgoznia magát azért, hogy hó végére ne kerüljenek mínuszban.... "

    No és ezt hogyan gondolod megvalósítani? :)

Új hozzászólás Aktív témák