Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Đobostorta #146 üzenetére

    Ott volt egy kis elírásom.... "gondoskodjon" -t akartam írni... nézzük a többit.

    Gyerekre vigyázni 24 órában egy igen erős figyelmet és egész embert igénylő feladat,

    Pontosan ez az amiről beszélek.... egy gyermeknek szüksége van az anyjára. A nőnek pedig élete legfontosabb feladata, hogy anyai kötelességének eleget tegyen. Egy egészséges lelkivilággal rendelkező nő pedig nem hogy nem érzi ezt problémásnak, hanem éppen hogy ez adja meg neki azt a kiegyensúlyozottságot, amit karrierista asszonyokon abszolút nem lehet észrevenni...

    Ezek szerint számodra elképzelhetetlen az, hogy egy nő azért dolgozzon gyerek mellett, hogy ne 0-24-ben ugyanazt a monoton életvitelt kell folytatnia?

    Így van... számomra valóban elképzelhetetlen, hogy egy anya, aki szereti a gyerekeit, ne akarná nevelni őket ahelyett, hogy robotolna mondjuk a bosch szalagjai mellett, vagy gépelne valami irodában... Pont erről írtam feljebb, amikor az értékrenddel kapcsolatos problémákat soroltam.

    Nem mellesleg egy olyan társadalomban, ahol a család még fontos szerepet játszana, eleve úgy lennének meghatározva a bérek is, hogy ne kelljen mindkét félnek halálra dolgoznia magát azért, hogy hó végére ne kerüljenek mínuszban.... nyilván vannak kivételek, de pl a magyar emberek 80% ilyen helyzetben van.

    Szóval még egyszer... NEM, egyáltalán nem elképzelhető az, hogy a gyerekeknek a jelenlegi helyzet lenne jobb, amikor is vadidegenekkel töltheti az ideje nagy részét már kisgyermekként is, és az anyjából gyakorlatilag nem kap semmit....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák