Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz DarkByte #15 üzenetére

    hm, ez baromi érdekes hsz volt...

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • Dany007

    veterán

    válasz DarkByte #15 üzenetére

    Ez így tényleg szép kis összefoglaló.
    Nekem voltaképp az nem tetszik ebben az egészben, hogy már lassan oda jutunk, hogy a neten keresztül, és persze az ilyen programok segítségével mindenkiről mindent meg lehet tudni. De szó szerint!
    Iwiw meg hasonlók segítségével ugye, hogy ki vagy mi vagy, minden személyes információt. Képeket videókat, érdeklődési kört. Az egyén ismeretségét is fel lehet deríteni, családtagjait barátait, hozzátartozóit. Aztán ott az Earth, amellyel az illető környezetét is meg lehet figyelni! Persze ezt (még) nem realtime-ban. De e kettő segítségével aztán tényleg fullon fel lehet térképezni, hogy az illető milyen, hogy és hol él stb...
    Aztán ha twittert is használ akkor majdnem minden lépéséről is tudhat bárki! Ahogy a cikkben is van, van pár olyan őrült, aki még a szexuális életét is kitárja online...

    Persze mindezzel semmi gond sincs, amíg tudatosan tesszük mindezt. Amíg tisztában vagyunk azzal az egyszerű ténnyel, hogy amit a netre rakunk, azt az egész világon jóformán bárki láthatja, olvashatja rólunk.
    A gond az, hogy szerintem ezzel az emberek nagyrésze, de a 13-25 éves korosztály abszolút vagy csak alig van tisztában.

    Nálunk a cégnél az a szokás, ha van egy várható ügyfél, akkor egyből leiwiwezzük :D Így vagy úgy de kikeressük iwiwen és megnézzük a csajt. Persze a ha pasi akkor mindenki lesz*rja...
    Aztán volt, hogy az illető ügyfél jött, elkezdtük beszélgetni meg minden, és én v.hogy elszóltam magam. Kiderült, hogy majdnem többet tudok róla, mint egy közvetlen munkatársa. Tudtam h hol lakik, mi a kedvenc akármilye stb... Ledöbbent képpel nézett rám! Látszott, hogy nagyon meglepődött... Én meg mondtam h upsz sorry... iwiw...

    A másik az volt amikor blogot indítottam itt a logoszférában. Ki akartam adni a munkahelyi gőzt. És úgymond a lehető legnyersebb fogalmazásban mondtam el a véleményem a munkahelyemről és személyesen a főnökeimről...
    Aztán egyszercsak jött egy telefon egy kedves ügyfelemtől, hogy Te Dani, mi lesz ha ezt meglátják a főnökömék? Mert hogy ha ő lenne a főnököm, és ezt látná akkor már rég nem dolgoznék ott :D
    Aztán kiderült, hogy a fazon valami olyan gépet keresett, amivel mi is dolgozunk, és így - meg persze a PH népszerűségének köszönhetően - első oldalon dobta ki a google a logoutos blogomat... :U
    Na, akkor hirtelen észbekaptam és azonnal töröltettem az egészet... :)

    Szal attól függetlenül, hogy ezek a web2-es dolgot nagyon hasznosak érdekesek és közösségépítőek tudnak lenni, vannak veszélyei is! Amit a legtöbb ember le se szar.

  • ntomka

    nagyúr

    válasz DarkByte #15 üzenetére

    Engem nem győztél meg. Azt meg egyenesen gáznak tartom, hogy Magyarország legnagyobb mobil szolgáltatója egy ilyen 140 (vagy akárhány) karakteres valamin keresztül nyújt értelmes supportot, ha meg valaki felhívja őket, vagy bemegy a központba, szabályosan lenézik. :(

    [ Szerkesztve ]

    ツ Headphones on - World off

Új hozzászólás Aktív témák