Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz attila9988 #3 üzenetére

    Hehe... valahol láttam / olvastam egy ilyen viccet hogy :

    - i have nothing to say about...
    - well blog about it.

    Vagy valami hasonló volt... Nem emlékszem teljesen. (esetleg valaki majd kijavít) A lényeg ha nincs miről beszélned akkor írjál blogot róla...

  • Dany007

    veterán

    válasz DarkByte #15 üzenetére

    Ez így tényleg szép kis összefoglaló.
    Nekem voltaképp az nem tetszik ebben az egészben, hogy már lassan oda jutunk, hogy a neten keresztül, és persze az ilyen programok segítségével mindenkiről mindent meg lehet tudni. De szó szerint!
    Iwiw meg hasonlók segítségével ugye, hogy ki vagy mi vagy, minden személyes információt. Képeket videókat, érdeklődési kört. Az egyén ismeretségét is fel lehet deríteni, családtagjait barátait, hozzátartozóit. Aztán ott az Earth, amellyel az illető környezetét is meg lehet figyelni! Persze ezt (még) nem realtime-ban. De e kettő segítségével aztán tényleg fullon fel lehet térképezni, hogy az illető milyen, hogy és hol él stb...
    Aztán ha twittert is használ akkor majdnem minden lépéséről is tudhat bárki! Ahogy a cikkben is van, van pár olyan őrült, aki még a szexuális életét is kitárja online...

    Persze mindezzel semmi gond sincs, amíg tudatosan tesszük mindezt. Amíg tisztában vagyunk azzal az egyszerű ténnyel, hogy amit a netre rakunk, azt az egész világon jóformán bárki láthatja, olvashatja rólunk.
    A gond az, hogy szerintem ezzel az emberek nagyrésze, de a 13-25 éves korosztály abszolút vagy csak alig van tisztában.

    Nálunk a cégnél az a szokás, ha van egy várható ügyfél, akkor egyből leiwiwezzük :D Így vagy úgy de kikeressük iwiwen és megnézzük a csajt. Persze a ha pasi akkor mindenki lesz*rja...
    Aztán volt, hogy az illető ügyfél jött, elkezdtük beszélgetni meg minden, és én v.hogy elszóltam magam. Kiderült, hogy majdnem többet tudok róla, mint egy közvetlen munkatársa. Tudtam h hol lakik, mi a kedvenc akármilye stb... Ledöbbent képpel nézett rám! Látszott, hogy nagyon meglepődött... Én meg mondtam h upsz sorry... iwiw...

    A másik az volt amikor blogot indítottam itt a logoszférában. Ki akartam adni a munkahelyi gőzt. És úgymond a lehető legnyersebb fogalmazásban mondtam el a véleményem a munkahelyemről és személyesen a főnökeimről...
    Aztán egyszercsak jött egy telefon egy kedves ügyfelemtől, hogy Te Dani, mi lesz ha ezt meglátják a főnökömék? Mert hogy ha ő lenne a főnököm, és ezt látná akkor már rég nem dolgoznék ott :D
    Aztán kiderült, hogy a fazon valami olyan gépet keresett, amivel mi is dolgozunk, és így - meg persze a PH népszerűségének köszönhetően - első oldalon dobta ki a google a logoutos blogomat... :U
    Na, akkor hirtelen észbekaptam és azonnal töröltettem az egészet... :)

    Szal attól függetlenül, hogy ezek a web2-es dolgot nagyon hasznosak érdekesek és közösségépítőek tudnak lenni, vannak veszélyei is! Amit a legtöbb ember le se szar.

  • Dany007

    veterán

    válasz DarkByte #20 üzenetére

    Na ez a gps alapú pozíciókiadás így eszembe se jutott. Főként azért, mert nem is tudtam róla.
    Arra már én is gondoltam, hogy adott pillanatban lehet tudni / vagy következtetni, hogy az illető éppen helyileg hol tartózkodik, de ezt a google féle megoldást nem ismertem.
    Viszont így mégdurvább a helyzet. Elég csak arra gondolni, ha van valaki aki mondjuk keresztbe akar tenni neked. Nem elég, hogy minden infot tud rólad, még azt is, hogy mikor hol vagy helyileg... Hááát szerintem már nem túl paranoid elképzelés ez... Inkább előrelátó.

    Én nem akarom, hogy bárki bármikor tudja rólam, hogy hol vagyok éppen. Vagy épp micsinálok. Ehhez senkinek semmi köze...
    Talán 1-2 dolog kezdi ráébreszteni erre az embereket, mivel azt vettem észre, hogy az elmúlt pár hónapban egyre több ismerősöm törli magát pl iwiwről... De ilyen 10-20-as nagyságrendben.
    Ugye ott is elkezdődött ez az értékeljük a másikat persze a nevünk elhallgatásával dolog, pár ismerős mondta, hogy ez nem tetszik neki... De nem kezdtek el háborogni, egyszerűen kiléptek azt kész. Mondván erre nincs szükségük.

    Szóval szerintem egyszer majd eljön az idő, amikor ez a nagy információ bomba felrobban.
    És itt nem is a céges, inkább a személyes dolgokra gondolok.
    Elvégre ha valakiről ezek által én megtudhatok szó szerint minden információt, akkor azt tetszés szerint fel is használhatom ellene. És pár év múlva felnő az a generáció, aki már ebbe a világba született bele. Akinek már 2 éves kora óta van iwiw profilja stb...

    Ott van pl a google live search. Amit mellesleg én már 12 éve feltaláltam :)
    Az egy tök jó dolog. Főleg ha kiforr rendesen.
    De teszem azt emberünk ott áll egy pályaudvaron. És nézelődik a telefonjával... Meglát egy szőke nőt. Lecsekkolja. Megnézi mit ad ki rá a google. Hoppá, rábukkant egy blogbejegyzésre, amiben a csaj nagy örömmel ecseteli, hogy múlthéten milyen szép és mennyire drága telefont kapott a kedvesétől ajándékba! Aztán már meg is van a célpont!...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz DarkByte #26 üzenetére

    Jó meglátások! :)
    Amúgy meg persze, hogy az egész nem hülyeség. Sőt. Eszméletlen jó, hasznos, futurisztikus ötletek ezek. És mégtöbb van benne amit majd ki lehet hozni.
    A gond még mindig ott van és azokkal, akik nem tudják a helyén kezelni a dolgokat. Minél több ilyen szoftver és hardver kerül piacra, minél több új innováció, annál több veszély is lesz. És ebbe azok fognak legelőször belebukni akik ezt nem látják, illetve nem képesek felmérni.

    Amúgy én kb 13 évesen a 7.em-i ablakból kinézve elképzeltem, hogy rámutatok az egyik járókelőre... Aztán az ablakon (képernyőn) előjön egy kis adatlap. Egy profil... Aztán megláttam egy autó ami közeleg a ház felé. Arra is rámutattam, és kijött a típusa, képek róla stb... Pedig akkor még mit se tudtam az internetről, google se volt :)

    @Archer: igen, pontosan erről van szó. Az ő bajuk. Csak ugye nemsokára felnő egy olyan generáció, aki már ebbe született. Akinek teljesen természetes, hogy róla minden információ megtalálható a neten, sőt még ő maga rak ki még többet... Csak hogy erre majd ki fog épülni 1-1 bűnszervezet, akár olyan metódussal, amit egy fenti hszben leírtam... És még el se gondolkodtam a lehetőségeken, csak leírtam ami pont az eszembe jutott.
    Több tudatosságot kéne nevelni az emberekbe, és felhívni a figyelmet a veszélyekre, meg hogy egyáltalán megértsék mit jelent és miért jelenthet gondot az ilyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák