Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Dany007 #18 üzenetére

    Na igen. Nyilván munkáltatónak gáz az összes ilyen rendszer. Ott a rizikó faktor, sose lehet biztos benne hogy egy alkalmazott nem-e egy ilyen felületen át szivárogtat ki olyan információkat amelyekkel esetleg súlyos károkat okoz a cégnek. Előfordulhat hogy mindezt úgy teszi hogy nem is gondolja, az infó amit kirakott nem kellett volna megosztania a nagyvilággal (lásd Vodafone ügy). De miután kikerült már késő, x oldal cache-eli, sokan olvassák, retweet-elik. Egyszóval eltüntethetetlen. Elég csak egy rossz lépés.

    Kihagytad a teljes nyomon követhetőséget. Navigálj csak Google Navigations-el, a pozícionális adatok megfordulnak a Google-nél minden lépésköznél, paranoid lelkűek retteghetnek is (a Google utóbbi nyilatkozata után talán a nem paranoidok is). De legyen csak önkéntes a dolog, én például már próbáltam a Latitude-ot amivel mobilról meg lehet osztani az aktuális GPS pozíciót ismerősökkel.

    Az egyik oldalon áll hogy hasznos az ha automatizált rendszerek ismerik a szokásaimat, a "jellemzőimet" és nekem legjobban megfelelően szolgálhatnak ki minden kérdésemkor, de a másik oldalt ott van hogy nagyobbrészt sosem birtoklom a virtuális térben keletkező adataimat (esetleg nem is tudok ezek mikéntjéről és részletességéről), és amiről nem tudok azzal tudtomon kívül azt kezdhetnek amit nem szégyenlenek. Szép modern világban élünk, de sokat nem lehet tenni. Előbb utóbb úgy is mindenkiről lesz valami infó a neten, ha nem is közvetlenül általa kreálva.

    #19: úgy is fel lehet fogni hogy a legnagyobb szolgáltató megtalálta az ügyfelekkel való közelebbi kapcsolattartás egy új módját, és ez talán a többi ilyen területre is ki fog hatni. Egyébként hogy lekopogjam nekem eddig negatív tapasztalataim nem voltak T-s ügyfélpontoknál, persze nem sűrűn kell őket látogatnom. A sztereotípiák elkerülése végett nem azt akartam ezzel sugallani hogy a T szent és sérthetetlen. Egyszerűen csak mivel náluk van szolgáltatásom nyilván nem a Vodafone-tól fogok kérni Pulse update elérhetőséget. :D Nem volt még más szolgáltatónál szolgáltatásom, így a sárdobálózásoktól is függetleníteni szeretem magam amennyire csak lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák