Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Dany007 #18 üzenetére

    Na igen. Nyilván munkáltatónak gáz az összes ilyen rendszer. Ott a rizikó faktor, sose lehet biztos benne hogy egy alkalmazott nem-e egy ilyen felületen át szivárogtat ki olyan információkat amelyekkel esetleg súlyos károkat okoz a cégnek. Előfordulhat hogy mindezt úgy teszi hogy nem is gondolja, az infó amit kirakott nem kellett volna megosztania a nagyvilággal (lásd Vodafone ügy). De miután kikerült már késő, x oldal cache-eli, sokan olvassák, retweet-elik. Egyszóval eltüntethetetlen. Elég csak egy rossz lépés.

    Kihagytad a teljes nyomon követhetőséget. Navigálj csak Google Navigations-el, a pozícionális adatok megfordulnak a Google-nél minden lépésköznél, paranoid lelkűek retteghetnek is (a Google utóbbi nyilatkozata után talán a nem paranoidok is). De legyen csak önkéntes a dolog, én például már próbáltam a Latitude-ot amivel mobilról meg lehet osztani az aktuális GPS pozíciót ismerősökkel.

    Az egyik oldalon áll hogy hasznos az ha automatizált rendszerek ismerik a szokásaimat, a "jellemzőimet" és nekem legjobban megfelelően szolgálhatnak ki minden kérdésemkor, de a másik oldalt ott van hogy nagyobbrészt sosem birtoklom a virtuális térben keletkező adataimat (esetleg nem is tudok ezek mikéntjéről és részletességéről), és amiről nem tudok azzal tudtomon kívül azt kezdhetnek amit nem szégyenlenek. Szép modern világban élünk, de sokat nem lehet tenni. Előbb utóbb úgy is mindenkiről lesz valami infó a neten, ha nem is közvetlenül általa kreálva.

    #19: úgy is fel lehet fogni hogy a legnagyobb szolgáltató megtalálta az ügyfelekkel való közelebbi kapcsolattartás egy új módját, és ez talán a többi ilyen területre is ki fog hatni. Egyébként hogy lekopogjam nekem eddig negatív tapasztalataim nem voltak T-s ügyfélpontoknál, persze nem sűrűn kell őket látogatnom. A sztereotípiák elkerülése végett nem azt akartam ezzel sugallani hogy a T szent és sérthetetlen. Egyszerűen csak mivel náluk van szolgáltatásom nyilván nem a Vodafone-tól fogok kérni Pulse update elérhetőséget. :D Nem volt még más szolgáltatónál szolgáltatásom, így a sárdobálózásoktól is függetleníteni szeretem magam amennyire csak lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz Dany007 #21 üzenetére

    Maga a Latitude alapötlete nem hülyeség, ha az emberek tudják helyén kezelni. Egészen addig míg a közvetlen ismerőseimmel megosztom a helyzetemet (akiknek ha felhívnának az adott pillanatban telefonon, ugyancsak elmondanám szégyenkezés nélkül) még életképes is lehetne. Csak attól tartok hogy ez gyorsan átmenne olyan irányokba mint az iWIW: jelöljünk meg mindenkit, mert hogy nálam több ember van a térképen (úgy is mondhatjuk a virtuális strici fogalma eltolódna fél virtuálisba :U). Egyébként amit írtál a Live Search-nél, ez igazából közel van. A Google Googles már most is ad találatokat az alapján amit látok a telefon kameráján át egy adott földrajzi pozícióból. Már csak egy lépés felapplikálni a közelben lévő Latitude "szereplőket" néhány Facebook-os adatukkal, stb. Aztán majd jön a Google Dating tips, mutatja hogy melyik csajt milyen itallal/dumával lehet leszólítani.. pff. :U

    Aki iWIW-en olyasmit oszt meg amit szégyenelne adott szituációban, azt nem tudom sajnálni. Nem elsőnek halljuk cégvezetőktől hogy munkaerő választáskor gyakori szempont az illető profiljának tartalma; az ott lévő adatok, fotók tartalmától gyorsan eldől hogy foglalkoznak-e vele vagy sem. (Igazából engem a mostani munkaadóm iWIW-en keresett fel hogy nem-e érdekel ilyen munkakör, szóval van mindkét végletből, tud hasznos is lenni a felület ha jól használják)

  • Geller72

    veterán

    válasz Dany007 #31 üzenetére

    "Amúgy én kb 13 évesen a 7.em-i ablakból kinézve elképzeltem, hogy rámutatok az egyik járókelőre... Aztán az ablakon (képernyőn) előjön egy kis adatlap. Egy profil... Aztán megláttam egy autó ami közeleg a ház felé. Arra is rámutattam, és kijött a típusa, képek róla stb."

    Ilyen apró appokra is gondoltam a #30-ban. De ennél sokkal félelmetesebbb és jobb dolgok is kisülhetnek és valószínűleg ki is fognak belőle. A gond az, hogy a jó dolgok hozzák a rosszat is magukkal.

  • Archer

    őstag

    válasz Dany007 #31 üzenetére

    Én mindig is úgy gondoltam, hogy az internetezéshez is mint minden máshoz egy bizonyos szintű intelligencia, érettség kell. Megvannak a maga betartandó szabályai. Szerintem az regisztráljon ilyen közösségi portálokra meg úgy általánosságban aki már tudja mérlegelni, hogy mi az amit még leírhat magáról és mi az amit már nem. Ebben bizony igazad van, most egy ilyen átmeneti időszak van amikor mindennapossá válik az internet használata ha tetszik, ha nem és a most felnövő korosztályt meg kell tanítani arra, hogyan is kell helyesen használni a netet.

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák