Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz Alpi. #924 üzenetére

    Ez így van. Anno 2013-ban építettem új gépet. AM+ foglalatot és FX szériát elvetettem, mert láttam a tesztekből, hogy az ivy bridge megeszi intel oldalról.
    Nagyon agyaltam még az FM2+ foglalaton. Akkor elég friss volt, nem lehetett tudni, hogy miket hoz ki rá az amd a jövőben.

    Nagy volt a dilemma, mert nyilván a jövőbe nem látok és időtálló konfig volt a cél. Aztán végül meghoztam a döntést 1155-ös foglalattal intel vonalra léptem (előtte végig amd volt, csak régen a pentium II időkben volt intel). Mint az utána kiderült, jól döntöttem, mert kimaxoltam az időtállóságot. 2013-óta nem váltottam le a konfigot és gyakorlatilag most, 6 év múlva jutottunk el oda, hogy az i7-3770 processzoromat kezdi megfogni a Battlefield 5 multiban, de még mindig játszható.

    Na most megint egy ilyen döntés közeleg, hogy jó lenne kb 5 évig használni a következő foglalatot. 1151v2 foglalatba már biztos nem hoz semmit az intel. AM4-re még talán hoz az amd. Ha biztos lenne, hogy hoz, akkor már venném is a 3. gen Ryzent.

Új hozzászólás Aktív témák