Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    Gondolkoztam eddig egy 9700k konfigon, lévén abban nincs HT, így nincs tele a biztonsági résekkel.
    Vártam, hogy mit hoz ki a Ryzen, úgyhogy örömmel olvastam ma a teszteket.

    Végül mégis elbizonytalanodtam. Megnéztem több tesztet is a 3700x prociról. Itt van például a TechPowerUp tesztje, ahol azért több játék szerepel, mint a PH tesztben. Ez alapján lényegében a 3700x hasonló teljesítményt hoz játékokban, mint egy HT nélküli, 8 magos 9700k. Az intel egy picit jobb is még.

    Árban viszont dilemma van. 9700k garanciával 100-110 körül megvan. 3700x sem olcsóbb. Minőségi alaplap terén pedig egy X390 és egy X470 is 60-65ezer körül van újonnan. (az x570-ről ne beszéljünk, mert az heroin áron van).

    Tehát összességében árban ugyanaz a két konfig, teljesítményben is. Kérdés, hogy a HT miatt vajon jobb választás a jövő játékaira nézve a 3700x?

  • Qtya123

    őstag

    Ha valaki én aztán tényleg nem vagyok sem Intel, sem AMD fanboy, de ebben a PH tesztben valami tényleg nem kerek. Ahány tesztet nézek most a neten, kb mindenhol a 9700k teljesítményében, vagy alatta van egy kicsivel a 3700x. Itt meg beéri a 9900k-t is... Ugyanazokkal a játékokkal is.

    Sok gusztustalanságot csinált az Intel, de a tesztek alapján úgy néz ki 8 maggal 14 nanométeren hozza azt, amit a Ryzen 7 nanométeren 8/16-al.

    Továbbra is az a dilemmám a #190-es hsz-ben részletezettek alapján, hogy ugyanannyiért 3700x, vagy 9700k konfig legyen majd.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Azt meg tudja mondani nekem valaki, hogy ez a sok fajta sebezhetőség csak és kizárólag a HT-s intel procikat érinti, vagy van felfedezett biztonsági rése és lassítása egy 8/8 9700k-nak is?

  • Qtya123

    őstag

    válasz nemszabad #719 üzenetére

    Nyugi van! :) Nehogy már megmagyarázd, hogy fanboy vagyok. Csak tényeket írok. PH tesztben gamingben fogja a 3700x a 9900k-t, minden máshol egál, vagy picit alatta van a 9700k-nak. Ennek okát szeretném megérteni.

    Válaszolok a felsorolásodra:

    1.: a 9900-zal pont azonos a teljesítménye a 3700-nak (overall), játékban picit alatta, productivity-ben meg picit fölötte --> a hozzászólásomban a játékokról beszéltem. Mégpedig arról, hogy nem értem, a ph tesztben hogy érheti be a 3700x a 9900k-t, mikor minden más tesztben egálban, vagy kicsit alatta van a 9700k-nak. Belinkelted a LinusTechTipset. Pont ugyanez jött ki. 3700x gaming performance: 94% 9700k gaming performance: 97% Nem pont erről beszéltem?
    2.: melyik mennyibe is kerül? --> ezt is írtam, hardveraprón garis 9700k 100e
    3.: konnektorból felvett teljesítmény melyiknél mennyi is?--> ez sosem érdekelt sem AMD, sem Intel vonalon
    4.: melyikhez nem kell új lap? --> mivel régebbi lapom van, mindkettőhöz kell új lap. Árban mindkettőhöz kb 65ezer egy normális lap.
    5.: melyikhez jár hűtés?--> van már hűtésem, nem kell venni
    6.: a linkelt videóban nem Abu beszél, ezt csak a részrehajlás miatt.. --> Vissza az első pontban leírtakhoz.

    Ezért is írtam, hogy dilemmában vagyok. 9700k+x390 lap és 3700k+x470 lap árban kb ugyanott jön ki. Teljesítmény is 8/8 és 8/16-ra. Kérdés jön-e még ki majd Ryzen AM4-re és megy-e majd x470 lappal. Gondolom Intel majd a jövőben "jó" szokása szerint új lapot is tol a következő procijai alá. Kérdés nem-e pont az AMD is vált foglalatot a következő genhez. Lehet mindkét lapon itt a vége a proci bővíthetőségének. Szóval nem tudom, hogy egyfomák-e időtállóságban, vagy jobb a 8/16 már most, hiába azonos kb a teljesítmény.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Alpi. #924 üzenetére

    Ez így van. Anno 2013-ban építettem új gépet. AM+ foglalatot és FX szériát elvetettem, mert láttam a tesztekből, hogy az ivy bridge megeszi intel oldalról.
    Nagyon agyaltam még az FM2+ foglalaton. Akkor elég friss volt, nem lehetett tudni, hogy miket hoz ki rá az amd a jövőben.

    Nagy volt a dilemma, mert nyilván a jövőbe nem látok és időtálló konfig volt a cél. Aztán végül meghoztam a döntést 1155-ös foglalattal intel vonalra léptem (előtte végig amd volt, csak régen a pentium II időkben volt intel). Mint az utána kiderült, jól döntöttem, mert kimaxoltam az időtállóságot. 2013-óta nem váltottam le a konfigot és gyakorlatilag most, 6 év múlva jutottunk el oda, hogy az i7-3770 processzoromat kezdi megfogni a Battlefield 5 multiban, de még mindig játszható.

    Na most megint egy ilyen döntés közeleg, hogy jó lenne kb 5 évig használni a következő foglalatot. 1151v2 foglalatba már biztos nem hoz semmit az intel. AM4-re még talán hoz az amd. Ha biztos lenne, hogy hoz, akkor már venném is a 3. gen Ryzent.

  • Qtya123

    őstag

    válasz crazykid83 #959 üzenetére

    Azt elfelejtettem írni, hogy 1.5 évig i3 volt, majd 2 évig i5 majd i7. Így végig elég volt minden játékra. De itt nincsenek akkora ugrási lehetőségek. Bár az igaz, hogyha egyszer kevés lenne egy 8/16 3700x,még mehet a foglalatba egy 12/24 3900x.

Új hozzászólás Aktív témák