Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz ArGab #18 üzenetére

    Mondj egy nem állami támogatással működő európai vasutat. De mondom, nem védem a MÁV-ot abban a tekintetben, hogy fenntarthatatlan és sok helyen pazarló, amit csinálnak. Történetesen a tisztasággal és a kocsik rendezettségével kapcsolatban megtesznek majdnem mindent amit lehet.

    dajkopali: a DB évente 20 MRD EUR támogatást kap. Csak hogy lássuk a számokat konkrétan. És 67 MRD EUR adósságátvállalás.

    [ Szerkesztve ]

  • P100

    senior tag

    válasz ArGab #34 üzenetére

    Lassan már csak gyári munkások fognak vonattal utazni + azok, akiknek nagyon muszáj. El tudjátok képzelni, hogy egy gazdag üzletember, aktatáskával és notebookkal a kezében a vonatot válassza a kocsija helyett? Én valahogy nem, viszont pl. Ausztriában mindennapos az ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

  • P100

    senior tag

    válasz ArGab #40 üzenetére

    Úgy látom hasonlóan látjuk a dolgot...

    Amúgy nem hinném, hogy több pénz lenne. Ha a vonat takarítók munkaköri leírásába beletennék a firkák azonnali lemosását, akkor ugyanúgy elvállalnák a munkát és le is mosnák a firkát. De mivel ez nem kötelességük, így lustaságból nem is csinálják meg.

    Szerintem ezeket a dolgokat abszolút nem látják át a MÁV vezetői. Valószínű úgy vannak vele, hogy nekik ígyis-úgyis ugyanannyi a fizetésük, minek stresszeljék magukat.

    [ Szerkesztve ]

    Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

  • julius666

    addikt

    válasz ArGab #22 üzenetére

    Sajnos látom hogyan takarítanak: szemét összeszed zsákba, de csak nagyjából, ami nagyobb darabokat meg lehet fogni kesztyűs kézzel. Aztán egyvalaki vizes vödörrel végig a folyosón, és kilötyköli a vizet végig, majd felmosóval/ söprűvel végigfutni utána szétkenve a vizet. Ez minden, csak nem rendes takarítás.

    Az semmi! Én is megfigyeltem, nagyon régi kocsikon ahol a csatlakozásnál is van ajtó és ott a wc ráadásul úgy tolják, a felmosóval/söprűvel először be a klotyóba, majd a szaroshugyos cuccot tolja végig az utastéren. Ezért van olyan hugyszag az egész vagonban. A kicsit újabb kocsikon, amik főként errefele a szobi vonalon járnak ott szerencsére ezt körülményes lenne megcsinálni, szóval ezeken sokkal jobb a helyzet.

    "A miért ilyen a máv amilyen" kérdéskörhöz: borzasztó egyszerű, a fő ok nem az, hogy kevés a pénz. Az is igaz, de valljuk be, nem is vár senki se német színvonalat a mávtól, csak normális közlekedést. Erre szvsz bőven elég pénz lenne, ha nem síbolnák el ez egészet az utolsó garasig. És nem csak a felsővezetés, bárki akinek már kisebb vezetői pozíciója van, lop, pontosabban okosba pályáztat. A középvezetői réteg és attól felfele pedig már nagy tételben.
    Olyan sztorikat szoktam hallani elsőkézből a különböző pályázatokról és az árakról, hogy néha a pofám leszakad, pedig én nagyon nehezen lepődöm már meg ebben az orrszágban. :(((
    A legjobbak, amikor maga a pályáztatott cucc eleve fasság és drága, aztán a jól megszokott vállalkozó 10×es áron csinálja meg és szarul, másnapra meg úgyis letépik/szétverik/felgyújtják a hülyegyerekek/magánosítja valamelyik rezesbanda. Ráadásul van egy olyan gyanúm, a rezesbandának többnyire valaki belsős dobja az infót (maga a főnök?), aztán még onnan is jön vissza valami jatt.

    Habár BKV-s helyzetet nem ismerem, onnan nincsenek belsős infóim, de megkockáztatom hogy a mávnál sokkal büdösebb a helyzet, csak itt még valami rejtélyes oknál fogva nem volt balhé.
    A MÁV-ra a jelenlegi helyzetében nem szabadna egy garast sem költeni, egy baromi nagy korrupciós szita: akármennyit is töltesz bele, az utolsó fillérig kifolyik belőle a pénz.

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz ArGab #136 üzenetére

    Amikor osztrák vonattal mentem, mondjuk 5 éve volt, de a konnektor mellett ott volt a jel, hogy tilos notebookot beledugni.

  • Kobe

    veterán

    válasz ArGab #136 üzenetére

    itt speciel nem volt ilyen matrica a kozeleben sem. A nem mukodo konnektor pedig direktbe ki volt matricazva h notebooknak es egyeb szorakoztato eszkoznek valo. Nem, nem tilto matrica volt hanem felhivas hogy oda dugd. Nyilvan a vadiu gepemet nem dugnam ra, de mivel amugy is egy sokat megelt gep volt, gondoltam belefer. Azt nem hittem volna h teljesen gallyra vagja 2 ora alatt.

Új hozzászólás Aktív témák