Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz djculture #7 üzenetére

    Pontosan erre lenne jó a paypal, ott nem kapja meg addig a pénzt az eladó, amíg nem lett kébesítve az áru, és nem hagyta jóvá a vevő. Persze még így is lehetnek visszaélések, de lényegesen kevesebb.
    A másik gond otthon, hogy tényleg drága a kiszállítás. Persze más a logisztika ára, de tényleg vicces, hogy mondjuk más országokban egy átlag méretű csomag mondjuk legfeljebb pár száz forintért kiszállításra kerül az ország másik feléről, otthon meg sok boltnál több ezret is elkérnek egy városon belüli szállításért.

    Csak egy példa: itt Kínában már annyira rászoktam a netes rendelésre, hogy nem is tudom mikor mentem be utoljára boltba vásárolni (talán csak ruháért mentem, meg napi élelmiszerért). Annyira profin meg van csinálva az egész. Csináltak egy helyi ebay másolatot, ahol rengeteg egyéni eladó és kisebb-nagyobb bolt is van, az egész fizetési rendszere egy agyon biztosított paypal másolatra épül, amibe pénzt tölteni még csak nem is bankkártyával kell (lehet úgy is mondjuk), hanem netbankos megbízással, ami szintén ingyenes, van egy csomó futárszolgálat, akik fillérekért (kb 2-300Ft a szállítás ilyen 1000km-es távolságokra) és meglepően gyorsan általában kiszállítják a termékeket. A legtöbb bolt kínál indok nélküli pénzvisszafizetési garanciát is a termékekre.
    Össze nem lehet hasonlítani az otthoni helyzettel, ahol mindenki magának csinál valami egyéni vacak php-ban megírt webshopot, ahol fizetni sem lehet normálisan, elvész a rendelés, és ha van kiszállítás, akkor általában jelentősebb összegért és több napig tart (városon belül is).

  • zsigus

    őstag

    válasz djculture #28 üzenetére

    Elérhető, csak drága a csomagküldés...

    Nyilván egy kisméretű/súlyú dolognál (pl. lemezek) megéri levélként, de a csomagküldés sokba kerül szerintem, mármint a futárcégekhez viszonyítva. Lehet, hogy csak egyedi megállapodás kérdése a bolttal, az is lehet, hogy ebben nem annyira rugalmasak, de szerintem drága (persze sok futárcég is ennyiért szállít, de van ami olcsóbb, eddig!).

    Nem tudom mi lehetett az ismerősödnél a probléma az edigitallal, nálam két kisméretű tárgy volt eddig gariztatva náluk (fejhallgató ~5-6 éve és RAM tavaly), de nem volt velük gondom e téren, sőt a fejhallgatót 1,5 hét alatt sikerült cserélni. Most már egy jó ideje nem rendeltem tőlük semmit, lehet, hogy már ők sem a régiek.

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz djculture #14 üzenetére

    Hacsak felétek nem nyerges vontatóval vagy 16 kerekű Scaniával viszik házhoz a küldeményeket, akkor ezen díjak nem fognak brutálisan emelkedni. A külföldről rendelt áruk esetében esetleg, mert azokat előbb raktárra viszik, de a legtöbb belföldi webshopos megoldásnál úgy működik a dolog, hogy a kiszállító az eladótól a vevőig megy direkt vagy minimális raktározással. Majd váltanak 3,5 tonna alatti járművekre (eddig is szokás volt), amúgy is ritkán használják ki a nagy rakteret, egy jó forduló bőven elfér egy ilyenben is...

  • matyi012345

    őstag

    válasz djculture #14 üzenetére

    Az csak 3,5 Tonna megengedett össztömegnél, vagy afelett van. Futárcégeknek általában nincsenek akkora autójaik, pl egy Renault Master 2,8T lehet csurig rakva. De nekem hoztak már Opel Combo-val is csomit, az még kisebb. De lehet hogy én gondolom rosszul...

Új hozzászólás Aktív témák