Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz #16820480 #9 üzenetére

    Azért a 10m főt sem elérő Magyarországot ne hasonlítsd mondjuk még Németországhoz sem, nem hogy Kínához...

    Nem mindegy, hogy mennyi népességre jutnak a fenntartási költségek, az itthon drága üzemanyag stb. stb. egy futárcégnél, ráadásul ahogy az lenni szokott, a sikeres dolgokat többen is elkezdik, ezért van most már egy jó pár futárcég itthon, amit szvsz a népesség nem indokolna, ezért is gyengítik egymást.

    Valaki írta, hogy az ebay-ről rendelt dolgokat pedig ingyen is hozhatják. Igen, de ott is megoszlik a költség több 10m emberre, nem úgy mint itthon, ahol egyrészt kevesen vagyunk, másrészt a webáruházakat illetően is bizalmatlan az emberek többsége. A saját ismeretségi körömből kiindulva (vidék, BAZ megye) jó ha 20-ból 1 ember rendel a netről bármit is, a többi inkább horribilis áron megveszi itt helyben.

    Többek között azért drága itthon minden, mert kicsi vásárlóbázis... (és magasak a költségek, valószínűleg).

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz azbest #24 üzenetére

    Félreértés ne essék, én sem akartam védeni a futárcégeket, mert biztos vagyok benne, hogy a magas árakba a saját zsebük is beletartozik, de azért itthon szvsz nehezebben boldogulnak mint egy nagyobb népsűrűségű, nagyobb vásárlóbázissal rendelkező országban.

    sheratan: Hát igen, jó lenne, ha csökkennének a költségek a netes vásárlásokat illetően...

    "Ebben van igazság, de pont a kis népsűrűség miatt lenne praktikus a futárszolgálat, hogy na az legyen, hogy egy 20-30 ezres városkában képtelenság akármit megvenni, mert a környéken sincs olyan bolt, és ha van is, akkor jóval drágább."

    Egyébként erre találták ki a Pick-pack pontokat ami viszonylag olcsó, mert általában olyan 0-500 Ft körül van a szállítás, és ha a saját helyzetemből indulok ki (vidék, falu), akkor 15 KM-en belülre érkezik a csomag a legközelebbi városba, és ha arra járok átveszem személyesen.

    Bár nem tudom, hogy hányan igénylik ezt a szolgáltatást, én már nagyon sok webshopban láttam, de soha nem vettem igénybe, mert ha már rendelek, akkor kifizetem érte azt a +1000 Ft-ot, és házhoz jön.

    Persze, ha egyszer kipróbálnám, akkor lehet, hogy változna a véleményem. :) De ez élethelyzettől is függ (milyen messze jön a csomag, van e esetleg autó a családban stb.).

    djculture: Igen, már lázadnak is: [link]

    Nem értem ezt a felhördülést sokak részéről. Persze nekem is volt már rossz tapasztalatom a webshopokkal (többel is), de azért most már "kitapasztaltam" a dolgokat, és megvannak a megbízható, bejáratott boltok ahol megfelelőek az árak, és minőség is.

    Sajnos sok esetben valóban gyatra a webshop-ok hozzáállása, és még a jól csengő, valószínűleg régóta létező webáruházakban sem lehet feltétlenül megbízni, de azért szerencsére találni olyat is ami megfelelő.

    Csak így offban: az iWay Kft-vel még nem volt nekem személyesen rossz tapasztalatom. Mindig értesítenek arról mail-ben, hogy mikor jön a csomag, garanciális dolgokban eddig egy HDD-vel volt gond, de kétszeri csere után szó nélkül cserélték más típusra (igaz, hogy nagyon-nagyon lassú volt a dolog, de végül is sikerült). A szállítás viszonylag olcsó (5kg-ig: 1500). Nem tudom, hogy szabad e reklámozni, de már nagyon sokszor rendeltem tőlük, és még eddig problémám nem volt velük.

    A másik pedig az Extreme Digital. Még egy személyesen vásárolt RAM-ért is küldtek futárt házhoz, pedig szvsz drágább volt a szállítás mint maga a termék. Egy Ft-ot sem fizettem a garanciáztatásért, és cserélték is. Bár ez is sokáig tartott....

    [ Szerkesztve ]

  • zsigus

    őstag

    válasz djculture #28 üzenetére

    Elérhető, csak drága a csomagküldés...

    Nyilván egy kisméretű/súlyú dolognál (pl. lemezek) megéri levélként, de a csomagküldés sokba kerül szerintem, mármint a futárcégekhez viszonyítva. Lehet, hogy csak egyedi megállapodás kérdése a bolttal, az is lehet, hogy ebben nem annyira rugalmasak, de szerintem drága (persze sok futárcég is ennyiért szállít, de van ami olcsóbb, eddig!).

    Nem tudom mi lehetett az ismerősödnél a probléma az edigitallal, nálam két kisméretű tárgy volt eddig gariztatva náluk (fejhallgató ~5-6 éve és RAM tavaly), de nem volt velük gondom e téren, sőt a fejhallgatót 1,5 hét alatt sikerült cserélni. Most már egy jó ideje nem rendeltem tőlük semmit, lehet, hogy már ők sem a régiek.

  • zsigus

    őstag

    válasz matyi012345 #36 üzenetére

    Amivel te, mint vásárló találkozol az valóban 3,5 tonna alatti jármű, de vannak átmeneti raktárak, és ezek között szvsz kamionnal történik a szállítás.

    Errefelé egy Tokaji raktárban töltötte az éjszakát a legutóbb rendelt csomag, majd onnan hozták ki házhoz, reggel (nyomon követés).

    qwertly: Kinek mi. Ezek szerint én kényelmesebb vagyok e téren. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák